ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
П Е Н З И Т А Л
(Р E N Z І T A L)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: білі або майже білі, круглі, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою кишково розчинною оболонкою. Колір на зламі від майже білого до світло бежевого;
склад: 1 таблетка містить панкреатин 212,5 мг з ферментною активністю: амілази 4 500 ОД FIP, ліпази 6 000 ОД FIP, протеази 300 ОД FIP.
допоміжні речовини: лактоза, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят, полівінілпіролідон, тальк, кремнію діоксид колоїдний; оболонка: сополімер кислоти метакрилової тип А, діетилфталат, титану діоксид.
Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою, кишково розчинні.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що покращують травлення. Полі ферментні препарати.
Код АТС А 09А А 02.
Фармакологічні властивості. Пензитал – це полі ферментний засіб, що покращує травлення.
Фармакодинаміка. Панкреатин – це ферментний препарат, що компенсує недостатню зовнішньо секреторну функцію підшлункової залози, спричиняєлі політичну, амілолітичну та протеолітичну дії. Ліпаза у складі панкреатину сприяє розщепленню жирів до гліцерину та жирних кислот, амілаза – крохмалю до декстринів та моносахаридів, протеази (трипсин та хімотрипсин) – білків до амін окислот. Це покращує перетравлення, функціональний стан шлунково-кишкового тракту, нормалізує процеси травлення. Трипсин пригнічує стимульовану секрецію підшлункової залози, спричиняючи аналгетичну дію. Сприяючи нормалізації процесу травлення у кишках, панкреатин запобігає метеоризму або усуває його. Препаратне токсичний. Панкреатичні ферменти вивільняються із лікарської форми у лужному середовищі тонкого кишечнику, тому що захищені оболонкою від дії шлункового соку.
Максимальна ферментативна активність спостерігається через 30 - 45хвилин після перорального прийому препарату.
Фармакокінетика. Фармакокінетика панкреатину не вивчена.
Показання для застосування. Замісний засіб при зовнішньо секреторнійнедостатності підшлункової залози: хронічний панкреатит, панкреатектомія, станпісля опромінення, диспепсія, муковісцидоз; метеоризм, діарея не інфекційногогенезу, гіпоацидний гастрит, хронічний ентероколіт. Порушення засвоєння їжі (стан після резекції шлунка та тонкого кишечнику); для покращення перетравлювання їжі у осіб з нормальною функцією шлунково-кишкового тракту увипадках порушень у харчуванні (вживання жирної їжі, велика кількість їжі) тапри порушеннях жувальної функції.
Спосіб застосування та дози. Пензитал приймають всередину під час або після їди, не розжовуючи. Запивати нелужними рідинами (вода, фруктові соки).
Доза визначається лікарем індивідуально залежно від ступеня порушення травлення. Звичайна доза для дорослих та дітей 1 - 2 таблетки 2 - 3 рази на добу. Тривалість лікування може бути від декількох днів (при порушенні процесу травлення внаслідок порушення дієти) до кількох місяців абороків (при необхідності постійної терапії).
Побічна дія. Алергічні реакції. В окремих випадках – діарея, запор, відчуття дискомфорту у ділянці шлунка, нудота (причинно-наслідковийзв’язок розвитку цих реакцій з дією Пензиталу не встановлений, тому що вказані явища відносяться до симптомів зовнішньо секреторної недостатності підшлункової залози). При тривалому застосуванні у високих дозах можливий розвитокгіперурикозурії, підвищення рівня сечової кислоти у плазмі крові. Примуковісцидозі у випадку перевищення необхідної дози Пензиталу можливий розвиток стриктур (фіброзної колонопатії) в ілеоцекальному відділі та висхідній ободовій кишці.
При застосуванні Пензиталу у високих дозах у дітей можливе виникненняпері анального подразнення та подразнення слизової оболонки ротової порожнини.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату; гострий панкреатит.
Передозування. Симптоми передозування: гіперурикозурія, гіперурикемія. У дітей – запор. Лікування прийомом препарату припиняють, симптоматична терапія.
Особливості застосування. Безпека застосування Пензиталу при вагітності вивчена недостатньо. Застосування можливе у випадках, коли передбачувана користь для матері переважає потенційний ризик для плода. При муковісцидозі не рекомендується застосування Пензиталу у високих дозах внаслідок підвищення розвитку стриктур (фіброзної колонопатії). Доза повинна бути адекватною кількості ферментів, які необхідні для всмоктування жирів з урахуванням якостіта кількості вживаної їжі. При тривалому застосуванні Пензиталу призначають препарати заліза. Приймання Пензиталу не впливає на здатність керувати автомобільним транспортом та виконувати роботи, що вимагають підвищеної уваги.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Пензиталу із препаратами заліза можливе зниження всмоктування останніх (Пензитал приймати під час їди, препарати заліза – після їди). Одночасне застосування антацидних засобів, що містять кальцію карбонат і/або магнію гідроксид, може призвести до зниження ефективності Пензиталу. Источник
Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому та недоступному длядітей місці, при температурі від +2 до +25 °С,. Термін придатності – 3 роки.