Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

РЕКУТАН
Назва: РЕКУТАН
Міжнародна непатентована назва: Matricaria chamomilla
Виробник: ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС" м. Харків, Україна
Лікарська форма: Розчин
Форма випуску: Розчин по 100 мл у флаконах
Діючі речовини: 1 флакон містить: екстракту ромашки водно-спиртового - 100.0 мл
Допоміжні речовини: Твін-80, спирт етиловий 50 %
Фармакотерапевтична група: В'яжучі, обволікаючі та антацидні засоби
Показання: Стоматити, гінгівіти, глосити, пародонтоз; фарингіти, ларингіти, тонзиліти, хронічні бронхіти; гастрити, коліти, дуоденіти; проктити; ерозії шийки матки, кольпіти, цервіцити та ін.
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/5120/01/01
Термін дії посвідчення: з 19.09.2006 по 19.09.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату РЕКУТАН
АТ код: D11AX20
Наказ МОЗ: 166 від 17.03.2009


    Інструкція для застосування РЕКУТАН

    IНСТРУКЦIЯ

    для медичного застосування препарату

    РЕКУТАН

    (RECUTANUM)


    Загальна характеристика:

    основнi фiзико-хiмiчні властивостi: рідина темно-бурого кольору з запахом ромашки. Допускається утворення осаду;

    склад: екстракт з квітів ромашки, в якому повинно бути не менше, ніж 0,60 % суми флавоноїдів у перерахуванні на рутин.

    допоміжні речовини: твін-80, спирт етиловий 50 %.


    Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування.


    Фармакотерапевтична група. Дерматологічні засоби. Код АТС D11A  X20**.


    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Рекутан відноситься до групи в'яжучих, обволікаючих і антисептичних засобів, що діють на чуттєві нервові закінчення. Рекутан має ряд ефектів, обумовлених хімічними речовинами, що входять до його складу, зокрема протизапальний (пригнічує ексудативні процеси), ранозагою вальний (стимулює регенерацію тканин), а також певну антисептичну дію. Рекутан не має місцево подразнювальної дії. Тривале застосування препарату не спричиняє негативного   впливу на організм.

    Фармакокінетика. Не досліджена.


    Показання для застосування. Рекутан призначають самостійно або застосовують у комплексній терапії стоматологічних захворювань (стоматити, гінгівіти, глосити, пародонтоз), при захворюваннях верхніх дихальних шляхів (фарингіти, тонзиліти, у тому числі після тонзилектомії, ларингіти, фаринго- та ларинготрахеїти, хронічні бронхіти), у гастроентерології (виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, гострі і хроничні гастрити, дуоденіти, коліти та ентероколіти різного походження), у проктології (проктити, проктосигмоїдити, шкірний свербіж в анальній і пері анальній ділянках), у гінекології (ерозії шийки матки, кольпіти, цервіцити, інші захворювання шийки матки і піхви, ранові дефекти промежини і піхви, які виникають при пологах).


    Спосіб застосування та дози. Рекутан застосовують місцево у вигляді полоскання, промивання, примочок (аплікацій), зрошень, а також у формі інгаляцій. Крім того препарат приймають внутрішньо і вводять у пряму кишку.

    Для піхвового промивання 2-3 столові ложки рекутану розводять в 1 л теплої води. Призначають щоденно 2-3 рази в день протягом 3-4 тижнів.

    При пародонтозі у дорослих 1-2 чайні ложки рекутану розводять у 1 склянці води, після чого ним змазують турунди, які вводять у ясенні кишені на 10-15 хвилин щоденно або через день протягом 3-7 днів.

    В стоматології і при лікуванні захворювань верхніх дихальних шляхів, а також з метою профілактики респіраторних захворювань разом з місцевим застосуванням препарату останній приймають   внутрішньо у дорослих з розрахунку 1 чайна ложка на 1/2 або 1/3 склянки теплої води.

    При виразковій хворобі шлунка та 12-палої кишки дорослим рекутан призначають внутрішньо з розрахунку 1 чайна ложка на 1/2   або 1/3 склянки теплої води за 20-30 хвилин до їжі 2-4 рази на день. При колітах для посилення терапевтичного ефекту поряд з прийомом внутрішньо препарат доцільно застосовувати також у вигляді клізм. Для цього у дорослих 1-2 чайні ложки рекутану розводять в 1 склянці теплої води і вводять у пряму кишку після мимовільного випорожнення кишечнику. Курс лікування складає 3-4 тижні. При необхідності лікування продовжують до 6 тижнів, а курси (2-3) повторюють з інтервалом в 1-2 місяці. Лікування рекомендується здійснювати на фоні відповідної дієти.

    У проктології рекутан призначають у вигляді клізм 2-3 рази на день (бажано після мимовільного очищення кишечнику). Для клізм дорослим рекутан розводять з розрахунку 1-2 чайні ложки в 1 склянці теплої води. При свербежі в анальній і пері анальній ділянках рекутан застосовують у вигляді місцевих ванночок з дотриманням указаного співвідношення препарату і води. Для посилення терапевтичного ефекту поряд з місцевим призначенням, рекутан доцільно застосовувати дорослим внутрішньо з розрахунку 1 чайна ложка на 1/2 або 1/3 склянки теплої води 1-2 рази на день. Тривалість курсу лікування становить 3-4 тижні, повторюваність курсів – 2-3 з інтервалом у 2-3 місяці.


    Побічна дія. Не встановлена.


    Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату.


    Передозування. Даних про передозування препарату немає.


    Особливості застосування. З обережністю застосовувати при підвищеній чутливості до препаратів ромашки.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Рекутан можна комбінувати з іншими лікарськими засобами.


    Умови та термін зберігання. Зберігати в добре укупореній тарі, в захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.


    Умови відпуску. Без рецепта.


    Упаковка. По 100 мл у флаконах.


    Виробник. Філія ООО “Дослiдний завод ДНЦЛЗ”. Источник


    Адреса. Україна, м. Харкiв, вул. Воробйова, 8.





    На сайті також шукають: Кетоконазол, Ноопепт інструкція, Ринза застосування, Квеста побічні дії, Мірена протипоказання