Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ШИПШИНИ ПЛОДИ
Назва: ШИПШИНИ ПЛОДИ
Міжнародна непатентована назва: Rosa
Виробник: Комунальне підприємство "Луганська обласна "Фармація", Фармацевтична фабрика, Україна
Лікарська форма: Плоди
Форма випуску: Плоди по 100 г у пачках
Діючі речовини: шипшини плоди (Fructus Rosae)
Фармакотерапевтична група: Група вітаміну С
Показання: Профілактика та лікування гіповітамінозів та авітамінозів С і Р; геморагічні діатези, геморой, кровотечі різного генезу, передозуванння антикоагулянтів, гострі та хронічні захворювання печінки та жовчного міхура, хвороби нирок та сечового міхура.
Термін придатності: 2 роки.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/7672/01/01
Термін дії посвідчення: з 22.01.2008 по 22.01.2013
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ШИПШИНИ ПЛОДИ
АТ код: A16AX10
Наказ МОЗ: 22 від 22.01.2008


    Інструкція для застосування ШИПШИНИ ПЛОДИ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ШИПШИНИ ПЛОДИ

    (FRUCTUS  ROSAE)


    Загальна характеристика:

    міжнародна назва: Rosa L.;

    основні фізико-хімічні властивості: плоди різноманітної форми, від оранжево-червоного до бурувато-червоного кольору, без запаху, кислувато-солодкі, злегка терпкі на смак;

    склад: плоди шипшини.


    Форма випуску. Плоди.


    Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на систему травлення та метаболічні процеси. Код АТС А 16А Х 10.


    Фармакологічні властивості. Плоди шипшини травневої, коричної (Rosa majalis Hermm., R. сinnamomea L.) та інших видів містять аскорбінову кислоту (не менше 0,2%), каротин, вітаміни В1, В2, РР, К, пантотенову кислоту, флавоноїди, фенольні та органічні кислоти, пектини, цукри, солі заліза, марганець, фосфор, магній, кальцій.

    Препарати шипшини активізують ферментні системи та окислювально-відновні процеси, сприяють зменшенню проникності капілярів, нормалізують вуглеводний обмін, посилюють синтез гормонів і регенерацію тканин, мають антисклеротичну, протизапальну, жовчогінну та сечогінну дію, підвищують опірність організму до несприятливих факторів навколишнього середовища.


    Показання для застосування. Профілактика і лікування гіповітамінозів та авітамінозі в С і Р; як допоміжний засіб при геморагічних діатезах, геморої, кровотечах різного генезу та локалізації; гострі та хронічні захворювання печінки та жовчного міхура (гепатити, холецистити, холангіти); хвороби нирок і сечового міхура (нефрити, нефропатії вагітних, цистити). Як загально зміцнювальний засіб (при гострих і хронічних інфекційних захворюваннях, дистрофії, фізичних перенавантаженнях, у періоди вагітності та лактації).


    Спосіб застосування та дози. 10 г (1 столова ложка) плодів кладуть в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) перевареної води кімнатної температури, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хвилин. Охолоджують при кімнатній температурі 45 - 60 хвилин та проціджують, залишок сировини віджимають до процідженого настою. Об'єм настою доводять перевареною водою до 200 мл.

    Настій вживають теплим після їжі, попередньо збовтуючи.

    Дорослим і підліткам призначають по ½ склянки настою на прийом 2 - 3 рази на день.

    Дітям віком 1 - 12 років рекомендують вживати від 1 столової ложки до 1/3 склянки настою 2 рази на день.

    Тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.


    Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток алергічних реакцій (висипи, свербіж, гіперемія та набрякання шкіри).

    Тривалий прийом препаратів шипшини у надмірних дозах може спричинити розвиток цукрового діабету, артеріальної гіпертензії та ураження нирок (внаслідок дії аскорбінової кислоти).


    Протипоказання. Тромбози, тромбофлебіти, схильність до захворювань, зумовлених підвищеним згортанням крові; індивідуальна непереносимість речовин, що містяться в плодах шипшини; декомпенсований цукровий діабет; тяжкі хвороби нирок.


    Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату не надходило.


    Особливості застосування. Хворим на цукровий діабет, артеріальну гіпертензію та захворювання нирок препарати шипшини призначають з особливою обережністю, під наглядом лікаря.

    Слід ретельно дотримуватися рекомендованого способу приготування настою плодів шипшини з метою збереження активності вітаміну С (аскорбінової кислоти).


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськими засобами невідома.


    Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці при кімнатній (15 - 25 °С) температурі. Термін придатності – 2 роки.

    Приготовлений настій слід зберігати у прохолодному (8 - 15 °С) місці не більше 2 діб.


    Умови відпуску. Без рецепта.


    Упаковка. По 100 г у пачках.


    Виробник. Луганське обласне комунальне виробниче підприємство “Фармація”, Фармацевтична фабрика. Источник


    Адреса. Україна, 91020, м. Луганськ, Степовий тупик, 2.







    На сайті також шукають: Гайморин, Метипред інструкція, Ринза застосування, Ромашки квіти побічні дії, Імекс протипоказання