Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЦИЗАМ
Назва: ЦИЗАМ
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: ВАТ "Фармак", м.Київ, Україна
Лікарська форма: Капсули
Форма випуску: Капсули, 400 мг/25 мг № 10х3, № 10х6 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 капсула містить: пірацетаму - 400.0 мг, цинаризину - 25.0 мг
Допоміжні речовини: Лактози моногідрат, аеросил, магнію стеарат
Фармакотерапевтична група: Ноотропні препарати
Показання: Лікування психоорганічного синдрому різного походження - гострі та хронічні судинно-мозкові захворювання, травматична хвороба головного мозку, запальні та інфекційні хвороби нервової системи.
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/2247/01/01
Термін дії посвідчення: з 09.12.2004 до 09.12.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЦИЗАМ
АТ код: N06BX53
Наказ МОЗ: 610 від 09.12.2004


    Інструкція для застосування ЦИЗАМ

    ІНСТРУКЦІЯ

     для медичного застосування препарату

    Цизам

    (Cisam)

    Загальна характеристика:

    основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули. Корпус капсули білого кольору, кришечка бежевого кольору. Вміст капсули – кристалічна порошкоподібна суміш білого або майже білого кольору;

    склад: 1 капсула містить пирацетаму 400 мг, циннаризину 25 мг;

    допоміжні речовини: лактози моногідрат, аеросил, магнію стеарат.

    Форма випуску. Капсули.

    Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби. Код ATC N06BX53**.

    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінований препарат, що покращує кровообіг і метаболізм головного мозку. Пірацетам - ноотропний засіб. Позитивно впливає на процеси обміну і кровообігу в мозку, збільшує його енергетичний потенціал, стимулює окисно-відновні процеси, збільшує утилізацію глюкози, покращує мікро циркуляцію в ішемізованих ділянках мозку. Пірацетампокращує інтегративну діяльність головного мозку, сприяє консолідації пам’яті, покращує процеси навчання.

    Циннаризин є блокатором іонів кальцію тагіста мінових Н1-рецепторів. Має судинно розширювальну активність, переважно щодо церебральних і коронарних судин, зумовлену як безпосереднім впливом препарату на гладкі м’язи судин, так і його антагонізмом до деяких ендогенних вазоконстрикторів (норадреналіну, ангіотензину та ін.). Потенціює також судинорозширювальну дію СО2 на судини мозку. На системний артеріальний тиск, скоротливість і провідність міокарда істотно не впливає. Збільшує еластичність еритроцитів та зменшує в’язкість крові. В результатіантигістамінної Н1-активності виявляє слабкий седативний ефект, зменшує збудливість вестибулярного апарату, знижує тонус симпатичної системи, підвищує стійкість тканин до гіпоксії.

    Обидва компонента взаємно потенціюють антигіпоксичнудію один одного. Токсичність комбінації не перевищує токсичності окремих компонентів.

    Фармакокінетика. Комбінований препарат швидко та повністю всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Терапевтичний ефект проявляється через 1-6 годин.

    Максимальний рівень пірацетаму в плазмі крові відзначається через 2-6годин. Розподілення пірацетаму протікає швидко у всі важливі органи. Пірацетамне зв’язується з білками плазми крові і не метаболізується в організмі, добре проникає в тканини, крізь гематоенцефалічний бар’єр і плаценту. Пірацетамвиводиться з сечею в незмінному вигляді приблизно за 30 годин.

    Максимальний рівень циннаризину через 1-4 години відзначають не тількив крові, а також у печінці, нирках, серці, легенях, селезінці та мозку. Зв’язується на 91% з протеїнами плазми. Циннаризин активно метаболізується впечінці. Приблизно 30% метаболітів виводиться із сечею, решта - через кишечник. Період напів виведення - близько 4 годин.

    Показання для застосування.

    порушення мозкового кровообігу при атеросклерозі судин мозку, ішемічному інсульті, у відновному періоді після геморагічного інсульту; після черепно-мозкових травм;

    порушення пам’яті, функції мислення і концентрації уваги;

    порушення настрою (при пригніченності і дратівливості);

    енцефалопатії різного генезу;

    лабіринтопатії різного генезу: запаморочення, шум у вухах, ністагм, нудота і блювання; синдром Меньєра;

    профілактика кинетозів;

    профілактика мігрені;

    для покращення навчання і пам’яті у дітей з відставанням інтелектуального розвитку.

    Спосіб застосування та дози. Звичайна доза для дорослих - 1-2 капсули 3рази на добу. Дітям старше 5 років по 1-2 капсули 1-2 рази на добу. Тривалість лікування 1-3 місяці, залежно від тяжкості захворювання. Курс лікування при необхідності повторюють 2-3 рази на рік.

    Побічна дія. Дерматологічні реакції: в окремих випадках висип, свербіж, фотосесибілізіція.

    Протипоказання. Індивідуальна чутливість, паркінсонізм, психомоторне збудження, вагітність, період годування груддю. Препарат у даній лікарській формі не рекомендується призначати дітям віком до 5 років.

    Передозування. Даних за передозування препарату немає.

    Особливі вказівки. Необхідно враховувати, що через вміст циннаризинупрепарат може вплинути на результат при анти допінговому контролі у спортсменів (хибний позитивний результат) та при шкірних тестах на доказ алергії (хибний негативний результат). У терапевтичних дозах (якщо основне захворювання дозволяє) застосування препарату допускається при керуванні транспортними засобами і роботі з машинами та обладнанням. Цизам є препаратом вибору увипадках, коли моно терапія пірацетамом викликає напруженість та безсоння.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному прийомі можливе потенціювання седативної дії засобів, що пригнічують діяльність центральної нервової системи, алкоголю, а також ноотропних та гіпотензивних засобів. Судиннорозширюючізасоби посилюють дію препарату, а гіпертензивні - її зменшують.

    Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 0С. Источник

    Термін придатності - 2 роки.





    На сайті також шукають: Азо, Аллотон інструкція, Женьшеню настойка застосування, Зитролид побічні дії, Аекол протипоказання