основні фізико-хімічні властивості: шматочки стебел (зеленого абосвітло-зеленого кольору) різної форми, що проходять крізь сито діаметром 7 мм. Запах слабкий. На смак солодкуваті з відчуттям слизуватості.
Склад: Фіалки трава.
Форма випуску. Трава.
Фармакотерапевтична група. Засіб, що діє на чуттєві нервові закінчення –відхаркувальний засіб. Код АТС R05C A26.
Фармакологічні властивості. Препарати із фіалки трави, що містятьглікозиди, флавоноїди, вітамін С, сапоніни, каротиноїди, слизові та дубильні речовини, ефірна олія, у складі якої – метиловий ефір саліцилової кислоти таінші фізіологічно активні речовини, мають відхаркувальний, протизапальний, антимікробний, певний діуретичний і слабкий жовчогінний і спазмолітичнийефекти.
Показання для застосування. Застосовують як відхаркувальний засіб самостійно або в комплексній терапії захворювань верхніх дихальних шляхів.
Спосіб застосування та дози. 1 столову ложку трави кладуть в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип'яченої води, закривають кришкоюі нагрівають у киплячій воді (на водяній бані) протягом 15 хвилин, охолоджують при кімнатній температурі 45 хвилин, проціджують. Сировину, що залишилася, віджимають. Об'єм одержаного настою доводять кип'яченою водою до початкового об'єму 200 мл. Приймають внутрішньо, теплим, по 1/3 –1/2 склянки 3-4 рази надень. Рекомендується 20-25-денний курс лікування, повторний курс слід проводити після 10-12-денної перерви (але не більше 4 курсів на рік).
Побічна дія. Тривалий прийом у великих дозах може призвести до розвитку проносу та блювання. Можливі алергічні реакції, зумовлені підвищеною індивідуальної чутливістю.