Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

БОРНА МАЗЬ 5 %
Назва: БОРНА МАЗЬ 5 %
Міжнародна непатентована назва: Boric acid
Виробник: ВАТ "Тернопільська фармацевтична фабрика", м. Тернопіль/ТОВ "Тернофарм", м. Тернопіль, Україна/Україна
Лікарська форма: Мазь
Форма випуску: Мазь 5 % по 25 г у банках або у тубах
Діючі речовини: 1 г мазі містить: борної кислоти 0,05 г (50 мг)
Допоміжні речовини: Парафін білий м'який
Фармакотерапевтична група: Антисептичні препарати
Показання: Педикульоз. Як антисептичний засіб при попрілостях і тріщинах шкіри, дерматиті, піодермії, екземі, гострому і хронічному зовнішньому отиті.
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/8718/01/01
Термін дії посвідчення: з 31.07.2008 по 31.07.2013
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату БОРНА МАЗЬ 5 %
АТ код: D08AD
Наказ МОЗ: 420 від 31.07.2008


    Інструкція для застосування БОРНА МАЗЬ 5 %

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    БОРНА МАЗЬ 5 %


    Склад лікарського засобу:

    діюча речовина: 1 г мазі містить борної кислоти 0,05 г (50 мг);

    допоміжна речовина: парафін білий м’який.

    Лікарська форма. Мазь.


    Мазь білого або світло-жовтого кольору без запаху.


    Назва і місцезнаходження виробника.

    ВАТ " Тернопільська фармацевтична фабрика"

    або ТОВ «Тернофарм».

    Україна, 46010, м. Тернопіль, вул. Фабрична, 4.

    Тел./факс: (0352) 521-444, http://www.ternopharm.com.ua.


    Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезінфікуючі засоби. Препарати борної кислоти. Код АТС D08А D.

    Борна кислота належить до групи антисептичних засобів. Чинить антисептичну, фунгістатичну, а також протипедикульозну та в'яжучу дію. Коагулює білки (у тому числі ферментні) мікробних клітин, порушує проникність клітинної оболонки. Затримує ріст і розвиток бактерій. Чинить слабку подразнювальну дію на грануляційні тканини.

    Адсорбується через ушкоджену шкіру, ранову поверхню, слизову оболонку травного тракту (при випадковому прийомі внутрішньо). Особливо добре проникає через шкіру і слизові оболонки у дітей раннього віку. При повторному надходженні в організм дитини (у разі обробки борною маззю молочної залози перед годуванням) можуть розвинутися порушення функції нирок, метаболічний ацидоз, артеріальна гіпотензія.

    Борна кислота може накопичуватися в органах і тканинах організму. Виводиться повільно (при повторному надходженні кумулює).


    Показання для застосування. Педикульоз. Як антисептичний засіб при попрілостях і тріщинах шкіри, дерматиті, піодермії, екземі, гострому і хронічному зовнішньому отиті.

    Протипоказання. Підвищена чутливість до борної кислоти. Порушення функції нирок. Період вагітності та годування груддю. Дитячий вік до 1 року.


    Належні заходи безпеки при застосуванні. Борну мазь не слід наносити на волосисті ділянки при гострих запальних захворюваннях шкіри. Слід запобігати потраплянню мазі в очі (у разі потрапляння слід промити очі теплою водою). Не наносити на великі за площею поверхні тіла.


    Особливі застереження.

    Застосування в період вагітності або годування груддю. Вагітним та жінкам у період годування груддю лікування призначає лікар, за умови, коли передбачувана користь для жінки перевищує потенційний ризик для плода / дитини.


    Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами.


    Діти. Не можна застосовувати дітям 1-го року життя.


    Спосіб застосування та дози. Застосовують зовнішньо дорослим та дітям віком від 1 року.

    При педикульозі борну мазь наносять на волосисту частину голови залежно від ступеня зараженості, густоти і довжини волосся, по 10 - 15 - 25 г. Через 20 - З 0 хв змивають теплою проточною водою із застосуванням миючих засобів. Волосся ретельно вичісують густим гребенем.

    Застосування при запальних захворюваннях зовнішнього слухового проходу визначається лікарем і залежить від характеру патологічного процесу.

    При попрілості та тріщинах шкіри мазь наносять тонким шаром на уражені ділянки.


    Передозування. При тривалому застосуванні з препаратами для зовнішнього застосування на великих уражених поверхнях можливі прояви симптомів гострого отруєння – нудота, блювання, діарея, порушення кровообігу та пригнічення центральної нервової системи, зниження температури тіла, еритроматозний висип, шок, кома. При тривалому застосуванні можливі прояви симптомів хронічної інтоксикації – виснаження, стоматит, екзема, місцевий набряк тканин, порушення менструального циклу, анемія, судоми, алопеція. Лікування симптоматичне. Показані – гемотрансфузія, гемо- та перитонеальний діаліз.

    Побічні ефекти. При тривалому застосуванні на великих уражених ділянках можливі нудота, головний біль, блювання, сплутаність свідомості, діарея, шкірний висип, десквамація епітелію, олігурія.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При одночасному застосуванні з препаратами для зовнішнього застосування можуть створюватися нові сполуки з непередбачуваним ефектом.


    Термін придатності. 3 роки.


    Умови зберігання. Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.


    Упаковка. По 25 г у банках, тубах. Источник


    Категорія відпуску. Без рецепта.





    На сайті також шукають: Діакарб, Сероквель інструкція, Офтагель застосування, Ретинолу ацетат побічні дії, Домрид протипоказання