Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ПАНАДОЛ
Назва: ПАНАДОЛ
Міжнародна непатентована назва: Paracetamol
Виробник: "GlaxoSmithKline Consumer Healthcare" на заводі "GlaxoSmithKline Dangravan Limited", Великобританія/Ірландія
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, по 500 мг № 2, № 12, № 4 № 48, № 300
Діючі речовини: 1 таблетка містить парацетамолу - 500.0 мг
Допоміжні речовини: Крохмаль кукурудзяний, крохмаль прежелатинізований, полівідон, калію сорбат, тальк, кислота стеаринова, гідроксипропілметилцелюлоза, триацетин, вода очищена
Фармакотерапевтична група: Аналгетики-антипіретики
Показання: Головний біль, мігрень, зубний біль, невралгія, меналгія; біль при травмах, опіках та інших станах; пропасниця при інфекційно-запальних захворюваннях.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/2562/01/01
Термін дії посвідчення: з 25.01.2005 до 25.01.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ПАНАДОЛ
АТ код: N02BE01
Наказ МОЗ: 35 від 25.01.2005


    Інструкція для застосування ПАНАДОЛ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ПАНАДОЛ

    (PANADOL)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: парацетамол; N-(4-гідроксифеніл)-ацетамід;

    основні фізико-хімічні властивості: білі таблетки в оболонці, зплоскими краями, з написом “PANADOL“, що видавлений з одного боку, та лінієюдля розламу - з іншого;

    склад: 1 таблетка містить 500 мг парацетамолу;

    допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, крохмаль преже латинізований, полівідон, калію сорбат, тальк, кислота стеаринова, вода очищена, гідроксипропілм етилцелюлоза, триацетин.

    Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

    Фармакотерапевтична група. Ненаркотичні аналгетики та не стероїдні протизапальні засоби; аналгетик-антипіретик. Код АТС N02B E01.

    Фармакологічні властивості. Парацетамол є аналгетиком-антипіретиком. Ефект базується на інгібуванні синтезу простагландинів у ЦНС.

    Фармакокінетика. Парацетамол добре всмоктується ушлунково-кишковому тракті (ШКТ). Пік концентрації у плазмі настає через 0,5-2години після перорального прийому (доза 1 г, дорослі). Метаболізується впечінці та виводиться із сечею здебільшого у формі глюкуронід- ісульфаткон’югатів. Час напів виведення - від 1 до 4 годин. До 15% зв’язується збілками.

    Показання для застосування. Симптоматичне лікування болю (головного болю, мігрені, болю у спині, зубного, ревматичного болю, болю у м’язах і підчас менструації) та гіпертермії при застуді і грипі.

    Спосіб застосування та дози. Препарат призначений для перорального прийому.

    Дорослі: по 2 таблетки, з інтервалом між прийомами не менше 4 годин. Небільше 8 таблеток (4 000 мг) протягом 24 годин. Максимальний термін застосування - 7 днів.

    Діти (6-12 років): 0,5 -1 таблетка з інтервалом між прийомами не менше 4 годин. Не більше 4 таблеток (2 000 мг) протягом 24 годин.

    Побічна дія. Побічні реакції парацетамолу трапляються дуже рідко, можуть виникати алергічні реакції, такі як шкірний висип, біль в епігастрію, нудота, агранулоцит оз, анемія, тромбоцит опенія. При тривалому застосуванні, особливо у високих дозах, можлива гепатотоксична і нефротоксична дія (в т. ч. інтерстиціальний нефрит, капілярний некроз), розвиток анемії (гемолітичної таа пластичної), панцитопенії, метгемоглобінемії.

    Протипоказання. Гіпер чутливість до будь-якого компонента препарату. Нирковаі печінкова недостатність, лейкопенія, значна анемія, уродженігіпербілірубінемії. Дитячий вік до 6 років.

    Передозування. Симптоми передозування в перші 24 години: блідість, нудота, блювання, анорексія та абдомінальний біль. Ураження печінки може стати явним через 12-48 годин після передозування. Можуть виникати порушення метаболізму глюкози та метаболічний ацидоз. При тяжкому отруєнні печінкова недостатність може прогресувати в енцефалопатію, кому та смерть. Гостра ниркова недостатність з гострим некрозом канальців може розвинутись навіть за відсутності тяжкого ураження печінки. Відмічалась також серцева аритмія. Ураження печінки можливо у дорослих, що прийняли 10 г і більше парацетамолу, тау дітей, що прийняли більше 150 мг/кг маси тіла.

    При передозуванні потрібна швидка медична допомога. Метіонін пероральноабо ацетил цистеїн внутрішньо венно можуть мати позитивний ефект протягом 48годин після передозування. Необхідно також вжити загально підтримуючих заходів.

    Особливості застосування. Не призначати препарат з іншими засобами, що містять парацетамол.

    Враховувати, що у хворих з алкогольним ураженням печінки збільшується ризик гепатотоксичної дії парацетамолу; препарат може впливати (спотворювати) результати лабораторних досліджень щодо вмісту в крові глюкози та сечової кислоти.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Швидкість всмоктування парацетамолу може збільшуватись метоклопрамідом і домперидоном і зменшуватись холестераміном. Антикоагулянт ний ефект варфарину та інших кумаринів може бути посилений тривалим регулярним вживанням парацетамолу з підвищенням ризику кровотечі. Періодичний прийом не має значного ефекту. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі нижче 25°С. Термін придатності таблеток, упакованих у блістери – 5 років, таблеток, упакованих ушаровий пакетик або поліетиленову пляшку – 4 роки.





    На сайті також шукають: Габалепт, На сон інструкція, Лозап плюс застосування, Календули мазь побічні дії, Мілдронат протипоказання