Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

МІЛДРОНАТ®
Назва: МІЛДРОНАТ®
Міжнародна непатентована назва: Mildronate*
Виробник: АТ "Гріндекс", Латвія
Лікарська форма: Капсули
Форма випуску: Капсули тверді по 250 мг № 40 (10х4)
Діючі речовини: 1 капсула тверда містить мельдонію 500 мг
Допоміжні речовини: Крохмаль картопляний, кремнію діоксид колоїдний, кальцію стеарат, титану діоксид Е 171, желатин
Фармакотерапевтична група: Різні засоби, які стимулюють метаболічні процеси
Показання: У складі комплексної терапії ішемічної хвороби серця (стенокардія, інфаркт міокарда, хронічна серцева недостатність і дисгормональна кардіоміопатія); гострі та хронічні порушення кровопостачання мозку (мозкові інсульти та хронічна недостатність мозкового кровообігу); гемофтальм та крововиливи у сітківку ока різної етіології, тромбоз центральної вени сітківки та її гілок, ретинопатії різної етіології (діабетична, гіпертонічна); знижена працездатність, фізичне перевантаження, в тому числі у спортсменів; абстинентний синдром при хронічному алкоголізмі (у комбінації з специфічною терапією алкоголізму).
Термін придатності: 4р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3419/02/01
Термін дії посвідчення: з 06.08.2010 по 06.08.2015
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату МІЛДРОНАТ®
АТ код: C01EB
Наказ МОЗ: 655 від 06.08.2010


    Інструкція для застосування МІЛДРОНАТ®

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату


    МІЛДРОНАТ®

    (MILDRONATЕ®)


    Склад:

    діюча речовина: Meldonium;

    1 капсула тверда містить мельдонію 500 мг;

    допоміжні речовини: крохмаль картопляний висушений, кремнію діоксид, кальцію стеарат;

    капсула (корпус та кришечка): титану діоксид (Е 171), желатин.


    Лікарська форма.

    Капсули тверді.


    Фармакотерапевтична група.

    Кардіологічні препарати. Код АТС С 01Е В.


    Клінічні характеристики.

    Показання.

    У складі комплексної терапії ішемічної хвороби серця (стенокардія, інфаркт міокарда, хронічна серцева недостатність і дисгормональна кардіоміопатія); гострі та хронічні порушення кровопостачання мозку (мозкові інсульти та хронічна недостатність мозкового кровообігу); гемофтальм та крововиливи у сітківку ока різної етіології, тромбоз центральної вени сітківки та її гілок, ретинопатії різної етіології (діабетична, гіпертонічна); знижена працездатність, фізичне перевантаження, в тому числі у спортсменів; абстинент ний синдром при хронічному алкоголізмі (у комбінації з специфічною терапією алкоголізму).


    Протипоказання.

    Підвищена чутливість до мельдонію або до будь-якого з компонентів препарату,   підвищення внутрішньо черепного тиску (при порушенні венозного відтоку, внутрішньо черепних пухлинах), органічні ураження центральної нервової системи (ЦНС). Дитячий вік.


    Спосіб застосування та дози.

    Призначають   дорослим внутрішньо.

    Серцево-судинні захворювання або порушення мозкового кровообігу.

    У складі комплексної терапії по 0,5-1 г на добу, за один прийом (або розділити добову дозу на 2 прийоми). Курс лікування 4-6 тижнів.

    Кардіалгія на фоні дисгормональної дистрофії міокарда – внутрішньо по 0,5 г на добу. Курс лікування - 12 днів.

    Гостра фаза порушень мозкового кровообігу – застосовують ін’єкційну форму препарату протягом 10 днів, в подальшому переходять на застосування препарату внутрішньо по 0,5 -1 г на добу, за один прийом (або розділити добову дозу на 2 прийоми). Курс лікування 4-6 тижнів.

    Хронічні порушення мозкового кровообігу – внутрішньо по 0,5 г на добу. Курс лікування 4-6 тижнів. Повторні курси (зазвичай 2-3 рази на рік) можливі після консультації з лікарем.

    Судинна патологія та дистрофічні захворювання сітківки.

    Застосовують ін’єкційну лікарську форму препарату.

    Розумові та фізичні перевантаження, в тому числі у спортсменів.

    Застосовують по 0,5 г 2 рази на день. Курс лікування – 10-14 днів. За необхідності лікування повторюють через 2-3 тижні.

    Спортсменам призначають по 0,5-1 г внутрішньо 2 рази на день, перед тренуваннями. Тривалість курсу в підготовчий період – 14-21 день, у період змагань – 10-14 днів.

    Хронічний алкоголізм.

    По 0,5 г 4 рази на день. Курс лікування – 7-10 днів.


    Побічні реакції.

    З боку серцево-судинної системи: рідко – тахікардія, аритмія, зміни артеріального тиску.

    З боку системи кровотворення: еозинофілі я.

    З боку центральної нервової системи: рідко – головний біль, запаморочення, психомоторні порушення, парестезії, тремор, збудження.

    З боку шлунково-кишкового тракту: рідко – діарея, нудота, блювання, біль у животі, диспептичні явища, металевий присмак у роті, сухість у роті або гіперсалівація.

    Алергічні реакції: рідко – почервоніння та свербіж шкіри, кропив’янка, висип, ангіо невротичний набряк, дуже рідко – анафілактичний шок.

    З боку системи дихання: задишка, сухий кашель.

    Інші: озноб, біль у грудях, слабкість, гіпертермія, пітливість.


    Передозування.  

    Можливі різкі зміни артеріального тиску. Терапія симптоматична.


    Застосування в період вагітності або годування груддю.

    Безпека застосування Мілдронату® під час вагітності не доведена. Для запобігання можливому негативному впливу на плід, під час вагітності препарат не призначають.

    Не виявлено, чи виділяється мельдоній в молоко матері. Якщо лікування Мілдронатом® для матері є   необхідним, тоді годування груддю припиняють.


    Діти.

    Досвід застосування у дітей відсутній.


    Особливості застосування.

    Препарат з обережністю застосовують при хронічних захворюваннях печінки та нирок.

    Через можливий розвиток стимулюючого ефекту рекомендується застосовувати Мілдронат® у першій половині дня.


    Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.

    Немає даних щодо негативного впливу Мілдронату® на швидкість реакції.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

    Препарат можна комбінувати з антиангінальними засобами, антикоагулянтами та антиагрегантами, анти аритмічними засобами, серцевими глікозидами, діуретиками, бронхолітиками та іншими препаратами.

    Мілдронат® може потенціювати дію нітрогліцерину, ніфедипіну, β-адреноблокаторів, антигіпертензивних засобів і периферичних вазодилататорів.


    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка.

    Мілдронат® (мельдоній) – структурний аналог γ-бутиробетаїну – речовини, яка є попередником карнітину. Препарат, пригнічуючи активність γ-бутиробетаїнгідроксил ази, знижує біосинтез карнітину і транспорт довго ланцюгових жирних кислот крізь мембрани клітин, перешкоджає накопиченню в клітинах активованих форм не окислених жирних кислот – похідних ацилкарнітину А, таким чином попереджуючи їх несприятливу дію.

    Мілдронат® відновлює рівновагу процесів доставки кисню і його споживання в клітинах; попереджує порушення транспорту АТФ, одночасно з цим активує гліколіз, що відбувається без додаткового споживання кисню.

    В результаті зниження концентрації карнітину посилено синтезується γ-бутиробетаїн, який має судинорозширювальні властивості.

    Механізм дії Мілдронату®   визначає широкий спектр його фармакологічних ефектів. Він підвищує працездатність, зменшує симптоми психічного і фізичного перенапруження.

    Препарат має виражену кардіопротекторну дію. При серцевій недостатності він поліпшує скорочувальну здатність міокарда, збільшує толерантність до фізичного навантаження. При стабільній стенокардії II і III функціонального класу підвищує фізичну працездатність хворих і знижує частоту нападів стенокардії.

    При гострих і хронічних ішемічних порушеннях мозкового кровообігу Мілдронат® поліпшує циркуляцію крові в осередку ішемії, впливаючи на перерозподіл мозкового кровотоку на користь ішемізованої ділянки.

    Мілдронату® властива також тонізуюча дія на ЦНС, він усуває функціональні порушення соматичної   та вегетативної нервової системи, у тому числі при абстинентному синдромі у хворих на хронічний алкоголізм. Препарат також має позитивний вплив на дистрофічно змінені судини сітківки і клітинний імунітет.

    Фармакокінетика.

    Після перорального прийому препарат швидко всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Його біодоступність становить 78 %. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1-2 години після прийому.   Період   напів виведення   становить 3-6 годин.


    Фармацевтичні характеристики.

    Основні фізико-хімічні властивості:

    тверді желатинові капсули білого кольору. Вміст капсул – білий кристалічний порошок зі слабким запахом. Порошок гігроскопічний.

    Термін придатності. 4 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

    Умови зберігання. Зберігати в сухому місці при температурі не вище 25 °C. Зберігати в недоступному для дітей місці.

    Упаковка. По 10 капсул   у блістері; по 2 або 6 блістерів у картонній пачці.

    Категорія відпуску. За рецептом.

    Виробник. АТ «Гріндекс», Латвія. Источник

    Місцезнаходження. Вул. Крустпілс, 53, Рига, LV-1057, Латвія. Тел./факс: +371 67083205 / +371  67083505 Електронна пошта: grindeks@grindeks.lv





    На сайті також шукають: Фозикард, Стадол інструкція, Ацик застосування, Гайморин побічні дії, Метипред протипоказання