Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ВАЛЕРІАНИ ЕКСТРАКТ
Назва: ВАЛЕРІАНИ ЕКСТРАКТ
Міжнародна непатентована назва: Valerian
Виробник: ВАТ "Борисовський завод медичних препаратів", м. Борисов, Мінська обл., Республіка Бiлорусь
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, по 0,02 г № 50 у флаконах
Діючі речовини: 1 таблетка містить валеріани екстракту густого (extractum valerianae spissum) - 20 мг
Допоміжні речовини: Магнію карбонат важкий, крохмаль картопляний, тальк, желатин, віск жовтий, титану діоксид (Е 171), хіноліновий жовтий (Е 104), сахароза, кремнію діоксид колоїдний безводний, олія соняшникова, парафін
Фармакотерапевтична група: Седативні засоби
Показання: Підвищена нервова збудливість, безсоння; у складі комбінованої терапії – при легких функціональних порушеннях з боку серцево-судинної системи.
Термін придатності: 2 р
Номер реєстраційного посвідчення: UA/10022/01/01
Термін дії посвідчення: з 06.01.2011 по 06.01.2016
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ВАЛЕРІАНИ ЕКСТРАКТ
АТ код: N05CM09
Наказ МОЗ: 3 від 06.01.2011


    Інструкція для застосування ВАЛЕРІАНИ ЕКСТРАКТ

    І Н С Т Р У К Ц І Я

    для медичного застосування препарату

    ВАЛЕРІАНИ ЕКСТРАКТ

    (VALERIANAE EXTRACTUM)


    Загальна характеристика:

    міжнародна назва: Valerian;

    основні фізико-хімічні властивості: двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою жовтого кольору;

    склад:  1 таблетка містить екстракту валеріани густого - 0,02 г;

    допоміжні  речовини: крохмаль картопляний, магнію карбонат основний, желатин, тальк, цукор, титану діоксид пігментний, аеросил, віск бджолиний, олія соняшникова, хіноліновий жовтий, парафін.


    Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.


    Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні засоби. Код АТС N05C M09.


    Фармакологічні властивості. Кореневища та корені валеріани лікарської містять алкалоїди валерин і шатинін, метилпірилкетон та ефірну олію, до складу якої входять борнеол (природний аналог камфори), ефіри валоранової та ацетилвалеренолової кислот.

    Препарати валеріани зменшують рефлекторну збудливість центральної нервової системи. Активний седативний компонент (валепотріатна фракція) має седативно-анксіолітичну, протисудомну та спазмолітичну дію. Визначені також помірний позитивний інотропний та негативний  хронотропний  ефекти  препаратів валеріани.

    Після перорального прийому екстракт валеріани добре резорбується, проте ефективні плазмові концентрації утворюються при тривалому застосуванні лікарського засобу.


    Показання для застосування.  Нервове збудження різного походження (емоційний стрес, інтенсивне розумове навантаження, клімактеричні та інші функціональні порушення з боку центральної нервової системи), порушення якості сну та процесу засинання, нейроциркуляторні дистонії та функціональна екстрасистолія, невротичні спазми органів шлунково-кишкового тракту.


    Спосіб застосування та дози. Дорослим валеріану призначають по 1-2 таблетки  3-4 рази на день. Таблетки слід приймати не розжовуючи після їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини.


    Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток місцевих алергічних реакцій (висипи, свербіж, гіперемія та набрякання шкіри), а також сонливість, пригнічення емоційних реакцій, психічна депресія, загальна слабкість, зниження розумової та фізичної працездатності.

    При вживанні препаратів валеріани протягом тривалого часу та перевищенні рекомендованих доз можуть спостерігатися головний біль, психічне збудження, порушення серцевого ритму, порушення діяльності шлунково-кишкового тракту (пригнічення процесу травлення).


    Протипоказання. Препарат протипоказаний хворим на депресію та інші захворювання, що супроводжуються пригніченням діяльності центральної нервової системи, а також при індивідуальній непереносимості біологічно активних речовин, що містяться в лікарській рослинній сировині.


    Передозування. При перевищенні рекомендованих доз препарату можуть спостерігатися виражені побічні реакції: головний біль, запаморочення, сонливість, загальна слабкість, біль у животі, нудота, зниження гостроти слуху та зору, тахікардія.

    У разі передозування слід припинити застосування препарату і вжити заходів екстреної допомоги (промивання шлунка, введення активованого вугілля), симптоматичної та підтримуючої терапії відповідно до клінічного стану хворого.


    Особливості застосування.

    Застосування препарату в періоди вагітності та лактації.

    Питання щодо призначення препаратів валеріани вагітним жінкам і матерям-годувальницям доцільно вирішувати з урахуванням співвідношення необхідності лікування для жінки та потенційної небезпечності лікарських засобів для дитини.

    Вплив на здатність керувати транспортними засобами та працювати з потенційно небезпечними механічними пристроями.

    У період лікування препаратами валеріани пацієнтам слід утримуватися від керування транспортними засобами та виконання іншої роботи, яка потребує підвищеної уваги, швидких психічних і рухових реакцій.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарати валеріани можуть підсилити дію алкоголю та інших речовин, що пригнічують функціонування центральної нервової системи, а також фармакологічні ефекти седативних, снодійних, аналгетичних, спазмолітичних та серцевих препаратів.


    Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при кімнатній температурі (15 – 25 °C). Термін придатності – 2 роки.

    Не можна застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці.


    Умови відпуску. Без рецепта.


    Упаковка. По 50 таблеток у флаконі.


    Виробник. ВАТ Борисовський завод медичних препаратів”. Источник


    Адреса. Республіка Білорусь, 222120, Мінська обл., м. Борисов,  вул. Чапаєва, 64/27.