Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

БРОМКАМФОРА
Назва: БРОМКАМФОРА
Міжнародна непатентована назва: Bromcamphora*
Виробник: АТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0,25 г № 10 (10х1) у блістерах
Діючі речовини: 1 таблетка містить бромкамфори 250 мг (0,25 г)
Допоміжні речовини: крохмаль картопляний, магнію стеарат, стеаринова кислота, натрію кроскармелоза, повідон
Фармакотерапевтична група: Седативні засоби
Показання: Підвищена нервова збудженість, неврастенія, істерія, безсоння, астенічний синдром, хорея, кардіоневроз, початкова стадія гіпертонічної хвороби.
Термін придатності: 2 р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4637/01/01
Термін дії посвідчення: з 21.10.2011 по 21.10.2016
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату БРОМКАМФОРА
АТ код: N05CM11
Наказ МОЗ: 685 від 21.10.2011


    Інструкція для застосування БРОМКАМФОРА

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату


    БРОМКАМФОРА


    Склад лікарського засобу:

    діюча речовина: bromcamphorа;

    1 таблетка містить бромкамфори 250 мг (0,25 г);

    допоміжні речовини: крохмаль картопляний, магнію стеарат, стеаринова кислота, натрію кроскармелоза, повідон.


    Лікарська форма. Таблетки.


    Таблетки білого або білого з сіруватим відтінком кольору, з запахом камфори. На поверхні допускається наявність мармуровості.


    Назва і місцезнаходження виробника. АТ «Лекхім – Харків».

    Україна, 61115, м. Харків, вул. 17-го Партз’їзду, 36.


    Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні препарати. Броміди. Код АТС N05C M11.


    Бромкамфора – седативний засіб. Як і інші броміди, має здатність концентрувати та підсилювати процеси гальмування в корі головного мозку, особливо при підвищеній збудженості центральної нервової системи. Полегшує наставання природного сну. Нормалізує серцеву діяльність.

    Бромкамфора легко всмоктується слизовою оболонкою шлунково-кишкового тракту і розподіляється в організмі, накопичуючись в основному у позаклітинній рідині. Накопичення брому в організмі залежить від балансу хлоридів: при дефіциті солей хлору броміди накопичуються у великих кількостях, частково заміняючи хлориди; надлишкове надходження хлоридів перешкоджає накопиченню бромідів. Виводяться броміди повільно нирками. Виведення з організму може тривати до 2 місяців, при порушенні функції нирок виведення сповільнюється.


    Показання для застосування. Підвищена нервова збудженість, неврастенія, істерія, безсоння, астенічний синдром, хорея, кардіоневроз, початкова стадія гіпертонічної хвороби.


    Протипоказання. Гіперчутливість до камфори або бромідів, печінкова і/або ниркова недостатність.


    Особливі застереження. При тривалому застосуванні можливий розвиток толерантності. При прийомі препарату на тлі дієти з обмеженням споживання з їжею куховарської солі (до 5-10 г солі) можливе посилення седативного ефекту.


    Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат протипоказаний для застосування у період вагітності або годування груддю.


    Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не слід застосовувати препарат через можливу сонливість і зниження концентрації уваги.


    Діти. Препарат протипоказаний для застосування дітям до 7 років.


    Спосіб застосування та дози. Призначають внутрішньо після їди: дорослим та дітям віком від 14 років – по 1-2 таблетки (250-500 мг) 2-3 рази на добу, дітям віком 7-10 років – по 1 таблетці (250 мг) 2 рази на добу, дітям віком 10-14 років – по 1 таблетці (250 мг) 2-3 рази на добу. Максимальна добова доза: для дорослих – 1,5 г; для дітей віком 7-10 років – 500 мг; для дітей віком 10-14 років – 750 мг. Курс лікування – 10-15 днів.


    Передозування. Симптоми: дратівливість, атаксія, ослаблення пам'яті, дизартрія, тахікардія, розширення зіниці, кон’юнктивіт, риніт, обкладений язик, нудота, блювання, біль у животі, підвищення температури тіла, анурія, делірій, м'язове посмикування, епілертиформні судоми, ускладнене дихання, дихальна недостатність, кома.

    Лікування: промивання шлунка, призначення сольових проносних і активованого вугілля внутрішньо. Судоми купіруються повільним внутрішньовенним уведенням діазепаму або швидкодіючих барбітуратів. Рекомендується гемодіаліз з ліпідним діалізатором.


    Побічні ефекти. Загальмованість, сонливість, диспептичні явища, алергічні реакції, шкірні висипання.

    При тривалому застосуванні будь-яких бромідів можливий розвиток «бромізму» (нежить, кашель, кон’юнктивіт, млявість, ослаблення пам’яті).


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Потенціювання ефекту спостерігається при одночасному прийомі з препаратами, що пригнічують центральну нервову систему.


    Термін придатності. 2 роки.


    Умови зберігання. Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище +25 °С.


    Упаковка. По 10 таблеток у блістері, по 1 блістеру в пачці. Источник


    Категорія відпуску. Без рецепта.