Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ТІАМІНУ ХЛОРИД (ВІТАМІН В1)
Назва: ТІАМІНУ ХЛОРИД (ВІТАМІН В1)
Міжнародна непатентована назва: Thiamine (vit B1)
Виробник: АТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
Лікарська форма: Розчин для ін'єкцій
Форма випуску: Розчин для ін'єкцій, 50 мг/мл по 1 мл в ампулах № 10 в пачці з перегородками; № 5х2 в однобічному блістері в пачці
Діючі речовини: 1 мл розчину містить тіаміну гідрохлориду 50 мг
Допоміжні речовини: унітіол, вода для ін’єкцій
Фармакотерапевтична група: Група вітаміну В1
Показання: Гіпо- та авітаміноз В1 (у т. ч. у пацієнтів, які знаходяться на зондовому харчуванні, на гемодіалізі, страждають синдромом мальабсорбції). У складі комплексної терапії: неврити, поліневрити, радикуліт, невралгія, периферичний парез та параліч, нейропатії (діабетичні, алкогольні), енцефалопатія (у т. ч. енцефалопатія Верніке-Корсакова), неврастенії, хронічні ураження печінки, міокардіодистрофія, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, атонія кишечнику, ендартеріїт, дерматози (екзема, атопічний дерматит, піодермія, псоріаз, червоний плескатий лишай) з нейтрофічними змінами і порушеннями обміну речовин.
Термін придатності: 2 роки
Номер реєстраційного посвідчення: UA/12783/01/01
Термін дії посвідчення: з 01.03.2013 по 01.03.2018
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ТІАМІНУ ХЛОРИД (ВІТАМІН В1)
АТ код: A11DA01
Наказ МОЗ: 179 від 01.03.2013


    Інструкція для застосування ТІАМІНУ ХЛОРИД (ВІТАМІН В1)

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату


    ТІАМІНУ ХЛОРИД (ВІТАМІН В1)

    (THIAMINЕ CHLORIDE (VITAMIN B1)


     

    Склад:

    діюча речовина: thiamine hydrochloride;

    1 мл розчину містить тіаміну гідрохлориду 50 мг;

    допоміжні речовини: унітіол, вода для ін’єкцій.

     

    Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.

     

    Фармакотерапевтична група. Прості препарати вітаміну В1. Тіамін (вітамін В1).

    Код АТС А11D A01.

     

    Клінічні характеристики.

    Показання. Гіпо- та авітаміноз В1 (у т. ч. у пацієнтів, які знаходяться на зондовому харчуванні, на гемодіалізі, страждають синдромом мальабсорбції). У складі комплексної терапії: неврити, поліневрити, радикуліт, невралгія, периферичний парез та параліч, нейропатії (діабетичні, алкогольні), енцефалопатія (у т. ч. енцефалопатія Верніке-Корсакова), неврастенії, хронічні ураження печінки, міокардіодистрофія, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, атонія кишечнику, ендартеріїт, дерматози (екзема, атопічний дерматит, піодермія, псоріаз, червоний плескатий лишай) з нейтрофічними змінами і порушеннями обміну речовин.

     

    Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, алергічні захворювання, ідіосинкразія, передклімактеричний і клімактеричний періоди у жінок.

     

    Спосіб застосування та дози. Призначають внутрішньом’язово (глибоко у м’яз).

    Дорослим застосовують по 25-50 мг (0,5-1 мл препарату) 1 раз на добу, щоденно. Введення починають з малих доз (не більше 25 мг (0,5 мл)), більш високі дози (50 мг (1 мл)) вводять тільки за умови доброї переносимості. Курс лікування – 10-30 ін’єкцій.

    При енцефалопатії Верніке-Корсакова застосовують по 50 – 100 мг (1–2 мл) 2 рази на добу внутрішньом’язово до клінічного поліпшення. Слід враховувати ймовірність розвитку алергічної реакції на введення вітаміну В1.

    Дітям віком від 8 років застосовують по 12,5 мг (0,25 мл) 1 раз на добу, щоденно. Курс лікування – 10 – 30 ін’єкцій.


    Побічні реакції. З боку серцево-судинної системи: тахікардія, відчуття серцебиття, колапс.

    З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, занепокоєння, парестезії.

    З боку органів зору: ураження зорового нерва.

    З боку дихальної системи: утруднене дихання, задишка.

    З боку травного тракту: утруднене ковтання, нудота, кишкові геморагії.

    З боку імунної системи: висипання, свербіж (у т. ч. у місці ін’єкцій), дерматит, гіперемія, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, бронхоспастичний синдром із судомами, анафілактичний шок.

    З боку гепатобіліарної системи: порушення активності ферментів печінки.

    Загальні порушення: підвищене потовиділення, озноб, тремор, загальна слабкість, набряки, гарячка.

    Інші: явище синаптоплегії – здатність тіаміну утворювати комплекси з різними медіаторами може супроводжуватися зниженням артеріального тиску, виникненням серцевих аритмій, порушенням скорочення скелетних (у т. ч. дихальних) м’язів, пригніченням центральної нервової системи; тіамін сприяє виробленню резистентності стафілококу до антибіотиків.


    Передозування. Симптоми: можливе посилення симптомів побічної дії препарату. Лікування: відміна препарату; симптоматична терапія.


    Застосування у період вагітності або годування груддю. Застосування у період вагітності або годування груддю можливе у рекомендованих дозах під наглядом лікаря.


    Діти. Дітям зазвичай застосовують 2,5 % розчин тіаміну гідрохлориду. Можливе введення 5 % розчину дітям віком від 8 років.

     

    Особливості застосування. З обережністю слід призначати препарат при підвищеній збудливості нервової системи, гіперацидних формах виразкової хвороби дванадцятипалої кишки.

    Ін’єкційну форму препарату необхідно застосовувати при лікуванні хворих з порушеннями всмоктування в кишечнику або з резекцією шлунка, при неможливості прийому тіаміну у таблетованій формі (нудота, блювання, до- і післяопераційний період), а також при тяжких формах захворювання або на початку лікування для більш швидкого досягнення терапевтичного ефекту.

    Внаслідок низького рН розчину ін’єкції можуть бути болючі. У хворих на алкоголізм можливе посилення симптомів побічної дії препарату. Не можна застосовувати препарат як заміну збалансованої дієти. При виявленні алергії до тіаміну з раціону хворого рекомендується виключити рис, гречку, м’ясо, хліб (із вмістом борошна грубого помелу).

    Застосування тіаміну у високих дозах може спотворювати результати при визначенні теофіліну в сироватці крові спектрофотометричним методом і уробіліногену за допомогою реагенту Ерліха.


    Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Під час лікування слід дотримуватися обережності при керуванні транспортними засобами і роботі зі складними механізмами у зв’язку з можливістю розвитку побічних реакцій з боку нервової системи.

     

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Тіамін може послаблювати ефект деполяризуючих міорелаксантів (суксаметоній), похідних холіну, адреноміметиків, симпатоміметиків. Тривале лікування протисудомними препаратами (фенобарбітал, фенітоїн, карбамазепін), а також сумісне застосування з дигоксином, індометацином, антацидними препаратами може призвести до дефіциту тіаміну. Тіосемікарбазон і 5-фторураніл інгібують активність тіаміну. Застосування кофеїну, препаратів, що містять сірку і естрогени, збільшує потребу в тіаміні, етанол уповільнює швидкість всмоктування тіаміну.



    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Тіаміну хлорид (вітамін В1) – синтетичний препарат водорозчинного вітаміну В1. В організмі у результаті процесів фосфорилювання перетворюється на кокарбоксилазу, яка є коферментом багатьох ферментативних реакцій.

    Препарат відновлює дефіцит вітаміну В1, який відіграє важливу роль в обміні речовин і нервово-рефлекторній регуляції, впливає на проведення нервового збудження у синапсах, виявляє гангліоблокуючий і курареподібний ефект.

    Фармакокінетика. Після внутрішньом’язового введення препарат швидко абсорбується. Фосфорилювання відбувається в печінці. Накопичується в печінці, серці, мозку, нирках, селезінці. Елімінується нирками та кишечником, приблизно 8-10 % – у незміненому вигляді.


    Фармацевтичні характеристики.

    Основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин від безбарвного до жовтуватого або зеленувато-жовтуватого кольору.

     

    Несумісність. Розчин Тіаміну хлориду (вітамін В1) не слід змішувати з розчинами, що містять сульфіти, з нікотиновою кислотою – відбувається руйнування тіаміну; з бензилпеніциліном або стрептоміцином – відбувається руйнування антибіотиків; з карбонатами, цитратами, барбітуратами, з Cu2+, йодидами, таніновою кислотою – тіамін нестабільний у лужному і нейтральному розчинах.

     

    Термін придатності. 2 роки.

     

    Умови зберігання.  Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

    Зберігати в  недоступному для дітей місці.

     

    Упаковка. Ампули по 1 мл, по 10 ампул у картонній пачці з перегородками або по 5 ампул в однобічному блістері, по 2 блістери у пачці.

     

    Категорія відпуску. За рецептом.

     

    Виробник. АТ «Лекхім-Харків».

      Источник

    Місцезнаходження. 61115, Україна, м. Харків, вул. 17-го Партз’їзду, 36.