Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ВІНПОЦЕТИН
Назва: ВІНПОЦЕТИН | Шукати ВІНПОЦЕТИН в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Vinpocetin
Виробник: ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м.Київ, Україна
Лікарська форма: Розчин для інфузій
Форма випуску: Концентрат для приготування розчину для інфузій, 5 мг/мл по 2 мл в ампулах № 10 (5х2)
Діючі речовини: 1 мл концентрату містить: вінпоцетину 5 мг
Допоміжні речовини: Кислота аскорбінова, натрію метабісульфіт, кислота винна, спирт бензиловий, сорбітол, вода для ін'єкцій
Фармакотерапевтична група: Засоби, які поліпшують мозковий кровообіг
Показання: Псисічні і неврологічні розлади мозкового кровообігу різного походження (після мозкового інсульту, мозкової травми чи склеротичного): порушення пам'яті, рухові розлади, запаморочення; головний біль; судинні захворювання очей.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3884/01/01
Термін дії посвідчення: з 01.12.2005 до 01.12.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ВІНПОЦЕТИН
АТ код: N06BX18
Наказ МОЗ: 657 від 01.12.2005


Інструкція для застосування ВІНПОЦЕТИН

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ВІНПОЦЕТИН

(VINPOCETINЕ)

Загальна характеристика:

міжнародна і хімічна назви: vinpocetine,(3a,16a)-ебурнаменін-14-карбонової кислоти етиловий ефір;

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка зеленувата рідина;

склад: 1 мл концентрату містить 5 мг вінпоцетину;

допоміжні речовини: кислота аскорбінова, натріюмета бісульфіт, кислота винна, спирт бензиловий, сорбітол; вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Концентрат для приготування розчину для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби. Вінпоцетин. Код АТС N06В Х 18.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Вінпоцетин поліпшує мозковий кровообіг і мозковий метаболізм, підвищує переносимість ішемії мозку. Вибірково та інтенсивно підсилює мозковий кровоток, знижує опір судин головного мозку, не впливаючи на параметри загального кровообігу (артеріальний тиск, хвилинний об’єм крові, частота пульсу, загальний периферичний опір судин). Підсилює насамперед кровопостачання ураженої, ішемізованої ділянки головного мозку, не викликаючи феномену “обкрадання”; при цьому кровопостачання інтактної ділянки не змінюється. Поліпшує мікро циркуляцію в головному мозку, гальмує агрегацію тромбоцитів, знижує підвищену в’язкість крові, збільшує деформування еритроцитів і блокує поглинання ними аденозину. Підвищує переносимість гіпоксії клітинами головного мозку, сприяючи транспорту кисню до тканин. Підсилює поглинання і метаболізм глюкози, який переключається на енергетично більш вигідний аеробний шлях, стимулює також і анаеробний метаболізм глюкози шляхом гальмування фосфодіестерази та активації аденілатциклази, що призводить до підвищення концентрації цАМФ і катехоламінів у мозку.

Фармакокінетика. Терапевтична концентрація в плазміпри внутрішньо венному введенні становить 10 - 20 нг/мл. Легко проникає крізьгістогематичні бар’єри, у т. ч. крізь гемато-енцефалічний бар’єр. Об’ємрозподілу – 5,3 л/кг. Метаболізується в печінці з утворенням декількох метаболітів, основними з яких є аповін камінова кислота і гідроксивінпоцетин, які володіють фармакологічною активністю. Період напів виведення 4 -5 год. Екскретується із сечею і жовчю, в основному у вигляді метаболітів, кон’югованихіз глюкуроновою кислотою.

Показання для застосування.

Гостра недостатність мозкового кровообігу (транзиторна ішемія, прогресуючий інсульт, завершений інсульт, стани після інсульту, черепно-мозкової травми, мультиінфарктна деменція, атеросклероз церебральних артерій, після травматична та гіпертензивна енцефалопатія);

Спосіб застосування та дози. Застосовують тільки для лікування дорослих, внутрішньо венно, у вигляді повільної крапельної інфузії.

Початкова добова доза - 20 мг вінпоцетину (4 мл) у 500 - 1000 мл розчину для інфузій (0,9% натрію хлорид, 5 % глюкоза, розчин Рінгера). При необхідності і добрійпереносимості призначають повторні (2 - 3 рази на добу) повільні крапельніінфузії, поступово підвищуючи дозу протягом 3 - 4 днів до максимальної – 1мг/кг/доб.

Курс лікування 10 - 14 днів. Після досягнення клінічного поліпшення дозу поступово знижують і переходять на прийом препарату у формі таблеток.

Побічна дія. Запаморочення, відчуття жару, гіперемія шкіри обличчя, нудота, тромбофлебіт у місці введення, гіпотензія, тахікардія, екстрасистолія, уповільнення внутрішньошлуночкової провідності.

Протипоказання. Гіпер чутливість, гостра стадія геморагічногоінсульту, тяжка ішемічна хвороба серця, тяжкі форми аритмій, вагітність і період лактації, дитячий вік.

Передозування. Не описане.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Фармацевтично несумісний з гепарином, томуїх не можна вводити в одному шприці; при одночасному парентеральномупризначенні цих препаратів можливе підвищення ризику розвитку кровотеч. Данихпро взаємодію вінпоцетину з іншими лікарськими засобами на сьогодні немає.

Особливості застосування. Препарат застосовують парентерально, якправило, в гострих випадках до покращання клінічної картини; потім переходять на пероральне приймання препарату. Слід дотримуватись обережності при призначенні лікарського засобу хворим із брадикардією, у яких на ЕКГспостерігається подовження інтервалу QT.

При геморагічному церебральному інсульті введення припустиме тільки після стихання гострих явищ (звичайно, через 5 ‑7днів).

У похилому віці чутливість мозкових судин дорелаксуючої дії препарату зростає, що обумовлено сенсибілізацією при старінні системи аденілатциклаза-цАМФ. Це може призвести до підвищення вірогідності розвитку побічних явищ у цієї групи хворих.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Источник

Термін придатності - 3 роки.

Смотрите также: Цены на Винпоцетин в аптеках




На сайті також шукають: Вальсакор, Лактулоза інструкція, Тайгерон застосування, Сульфадимезин побічні дії, Троксевазин протипоказання