Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ГРИПГО®
Назва: ГРИПГО®
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: "Kusum Healthcare", Індія
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки № 4, № 4х50, № 10, № 10х10
Діючі речовини: 1 таблетка містить: парацетамолу DC 96% 520,83 мг еквівалентно парацетамолу 500 мг, кофеїну безводного 30 мг, фенілефрину гідрохлориду 10 мг, хлорфеніраміну малеату 2 мг
Допоміжні речовини: Целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, магнію стеарат
Фармакотерапевтична група: Аналгетики-антипіретики
Показання: Слабкий або помірно виражений больовий синдром; лихоманка, обумовлена грипом, гострою респіраторною вірусною інфекцією та іншими інфекційними захворюваннями.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4230/01/01
Термін дії посвідчення: з 09.03.2006 до 09.03.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ГРИПГО®
АТ код: N02BE51
Наказ МОЗ: 109 від 09.03.2006


    Інструкція для застосування ГРИПГО®

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ГРИПГО®

    (GRIPGO®)

    Загальна характеристика:

    основні фізико-хімічні властивості: двоопуклі таблетки, що мають форму капсули, білого кольору;

    склад: 1 таблетка містить парацетамолу 500 мг, кофеїну безводного 30 мг, фенілефрину гідро хлориду 10 мг, хлорфеніраміну малеату 2 мг;

    допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, магнію стеарат.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02BE51.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Грипго® – це комбінований лікарський засіб, дія якого зумовлена компонентами, що входять до його складу. Парацетамол – це аналгетик-антипіретик, який має жарознижуючі і знеболюючі властивості, що пов’язано з впливом парацетамолу на гіпоталамічний центр терморегуляції і його можливістю інгібувати синтез простагландинів.

    Кофеїн – це алкалоїд групи метилксантинів, який безпосередньо стимулює дихальний і судинний центр головного мозку, поліпшує фізичний і емоційний стан пацієнтів, завдяки чому зменшуються прояви астенії при інфекційних захворюваннях. Збільшує аналгезуючий ефект парацетамолу.

    Фенілефрину гідро хлорид – симпатоміметичний засіб, який зменшує набряк і гіперемію у верхніх відділах дихальних шляхів і синусах, що сприяє поліпшенню носового дихання. Стимулює переважно альфа-адренорецептори, завдяки чому відбувається звуження периферичних судин і зменшення їх проникності, зменшується утворення слизистого секрету.

    Хлорфеніраміну малеат – антигістамінний засіб, який зменшує алергічний компонент інфекційного захворювання. Конкурентно блокуєгістамінові H1-рецептори і перешкоджає розвитку ефектів гістаміну, усуває нежить, свербіж у носі, різь в очах.

    Фармакокінетика. Фармакокінетичні властивості Грипго®зумовлені фармакокінетикою кожного інгредієнта препарату. Парацетамол швидко імайже повністю абсорбується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація його в плазмі досягається через 10 - 60 хв після перорального застосування. Приблизно 25% парацетамолу зв’язується з білками плазми. Парацетамол метаболізується в печінці і виводиться переважно із сечею у виглядіглюкуронідних і сульфатних кон’югатів. У незміненому вигляді виводиться менше 5%. Період напів виведення становить 1 - 4 год.

    Кофеїн швидко абсорбується і розподіляється по всіх тканинах і органах організму, включаючи ЦНС, ембріональні тканини і груднемолоко. Він швидко метаболізується і виводиться переважно з сечею (70%).

    Фенілефрин швидко всмоктується після перорального застосування, пікові концентрації в плазмі досягаються через 1 - 2 год, рівень всмоктування – 70%, період напів виведення – 2 - 3 год, виводиться переважно зсечею.

    Хлорфеніраміну малеат швидко абсорбується із шлунково-кишкового тракту і розподіляється по всіх тканинах організму. Приблизно 25% зв’язується з протеїнами плазми.

    Показання для застосування. Лікування симптомів грипу і інших гострих респіраторних вірусних захворювань, таких як пропасниця, головний біль, закладеність носа, риніт, синусит, біль у горлі, біль в очах, біль у м’язах, кашель.

    Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1 таблетці 3 - 4 рази на добу. Максимальна добова доза – 4 таблетки. Тривалість курсу лікування – не більше 3 - 5 діб.

    Побічна дія. Алергічні реакції на шкірі, кропив’янка, свербіж, утяжких випадках – анафілактичні реакції, ангіо невротичний набряк, сонливість, нудота, блювання, біль у животі, сухість у роті, збудження, тривожність, підвищення артеріального тиску, тахікардія, тромбоцит опенія, агранулоцит оз. Переважно у пацієнтів літнього віку можливі запор і затримка сечовипускання.

    Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату, недостатність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, тяжкі захворювання печінки, нирок і крові, тяжка артеріальна гіпертензія, тиреотоксикоз, хронічний алкоголізм; дитячий вік до 12 років; вагітність і лактація.

    Передозування.

    Симптоми: нудота, блювання, сухість у роті, носі тагорлі, біль у ділянці шлунка або печінки, пітливість, порушення дихання, сплутаність свідомості, брадикардія, артеріальна гіпертензія, тахікардія, аритмія, почервоніння обличчя. В тяжких випадках розвивається печінкова недостатність і кома.

    Лікування: промивання шлунка і призначення сорбентів, у разі необхідності проводиться симптоматична терапія. Антидотомпарацетамолу є ацетил цистеїн, метіонін.

    Особливості застосування. З обережністю призначають при схильності до брадикардії, серцевій недостатності, ішемічній хворобі серця, атеросклерозі, артеріальній гіпертензії, гіпертрофії передміхурової залози, людям літнього віку.

    У пацієнтів з патологією системи крові необхідно контролю вати аналізи крові. Під час лікування препаратом Грипго®вживання алкогольних напоїв категорично забороняється.

    Немає остаточних даних щодо безпеки застосування препарату в період вагітності і лактації.

    Під час прийому Грипго® слід додержувати обережності при керуванні транспортними засобами і роботі з потенційно небезпечними механізмами через можливість зниження швидкості реакцій.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не слід призначати Грипго®одночасно з іншими препаратами, що містять парацетамол, і з іншимине стероїдними протизапальними засобами.

    Ризик розвитку гепатотоксичної дії підвищується при одночасному застосуванні барбітуратів, дифеніну, карбамазепіну, рифампіцину, зидовудину і інших індукторів мікросомальних ферментів печінки. Барбітурати ослаблюють жарознижуючий ефект парацетамолу.

    Не слід одночасно застосовувати препарат з трициклічними антидепресантами, інгібіторами МАО і протягом 14 днів після їхвідміни через можливість посилення гепато токсичного ефекту парацетамолу. Нафоні резерпіну можливо підвищення артеріального тиску. Алкалоїди ріжків посилюють аритмогенність.

    При одночасному прийомі метоклопраміду, домперидонуабо холестираміну знижується всмоктування парацетамолу.

    Флуконазол, кетоконазол, мексилетин і тербінафінможуть помірно збільшувати концентрацію кофеїну в плазмі з можливим посиленням його ефекту і токсичності.

    Препарат посилює ефект непрямих антикоагулянтів. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки.





    На сайті також шукають: Амброксол, Алкотест інструкція, Застосування препарату Мумійо, Інструкція з використання Цинабсин, Показання для застосування Синкумар, Геримакс побічні дії, Кеторолак протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Фікс