Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КЛАВАМ
Назва: КЛАВАМ
Міжнародна непатентована назва: Amoxicillin potentiated by clavulanate
Виробник: "Alkem Laboratories Ltd", Індія
Лікарська форма: Порошок для приготування суспензії
Форма випуску: Порошок для приготування 30 мл суспензії для перорального застосування, 125 мг/31,25 мг в 5 мл у флаконах № 1
Діючі речовини: 1 флакон містить: амоксициліну тригідрату еквівалентно амоксициліну 125 мг, калію клавуланату з силоїдом (1:1) еквівалентно кислоті клавулонової 31,25 мг
Допоміжні речовини: Манітол, натрію цитрат, кислота лимонна, натрію бензоат, смола ксантанова, кремнію діоксид колоїдний безводний, ароматизатор м`ятний DC-117, аспартам
Фармакотерапевтична група: Препарати групи пеніциліну
Показання: Інфекції верхніх і нижніх дихальних шдяхів; інфекції сечовидільних шляхів; гінекологічні інфекції; гонорея; інфекції шкіри та м'яких тканин; інфекції кісткової та сполучної тканин тощо.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4469/02/01
Термін дії посвідчення: з 27.06.2006 до 27.06.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КЛАВАМ
АТ код: J01CR02
Наказ МОЗ: 412 від 27.06.2006


    Інструкція для застосування КЛАВАМ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    КЛАВАМ

    (CLAVAM)

    Загальна характеристика:

    основні фізико-хімічні властивості: білий гранульований порошок, після відновлення утворюється біла суспензія з м’ятним запахом;

    склад: 5 мл суспензії містять амоксициліну три гідрату, еквівалентно амоксициліну 125 мг, калію клавуланату з силоїдом (1:1), еквівалентно кислоті клавуланової 31,25 мг;

    допоміжні речовини: манітол, натрію цитрат, кислота лимонна, натріюбензоат, смола ксантанова, кремнію діоксид колоїдний безводний, ароматизаторм’ятний DC-117, аспартам.

    Форма випуску. Порошок для приготування суспензії для перорального застосування.

    Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системного застосування. Амоксицилін та інгібітор фермента. Код АТС J01C R02.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Клавам є комбінацією амоксициліну антибіотика широкого спектра антибактеріальної дії, і клавуланової кислоти, інгібіторуß-лактамаз, що утворює з ними стабільні неактивні комплексні сполуки тазахищає амоксицилін від розпаду. Діє бактерицидно, пригнічує синтез бактеріальної стінки.

    Клавам має широкий спектр антимікробної дії. Він активний відносноамоксицилінчутливих мікро організмів, а також відносно стійких бактерій, що синтезують ß-лактамази, таких як:

    грам позитивні аероби (Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes,Streptococсus viridans, Staphylococcus aureus (стафілококи, стійкі до діїметициліна/oксациліна, вважаються також стійкими і до дії комбінаціїамоксицилін/клавуланова кислота), Staphylococcus epidermidis, Staphylococcussaprophyticus, Listeria spp., Enteroccocus faecalis);

    грам негативні аероби (Haemophillus influenzae, Haemophillus ducreyi,Moraxella (Branchamella) catarrhalis, Escherichia coli, Klebsiella spp.,Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, Neisseria gonorrhoeae, Pasteurellamultocida, Salmonella species, Shigella species, Vibrio cholerae, Helicobacterpylori, Eikenella corrodens);

    анаероби (Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp., Bacteroides spp.,Fusobacterium spp., Prevotella spp., Clostridium perfringens, Actinomycesisraelli).

    Фармакокінетика. Після внутрішнього прийому обидва активних компоненти Клаваму амоксицилін і клавулонова кислота швидко іповністю всмоктуються із шлунково-кишковго тракту. Абсорбція оптимальна при прийомі препарату на початку їжі. При прийманні Клаваму концентраціїамоксициліну в плазмі схожі з такими ж при прийманні внутрішньо еквівалентних доз одного амоксициліну. При прийманні внутрішньо терапевтичні концентраціїамоксициліну і клавулонової кислоти утворюються в різних органах і тканинах, інтерстиціальній рідині: легенів, органах черевної порожнини, жировій, кістковій і м’язовій тканин, плеварльній, синовіальній і перитонеальній рідині, шкірі, жовчі, мокротинні. Амоксицилін і клавулонова кислота мають помірний ступінь зв’язування з білками плазми крові. Проведені досліди показали, що збілками плазми зв’язується 25% загальної кількості клавулонової кислоти і 18% амоксициліну. Сліди клавулонової кислоти і амоксициліну спостерігаються угрудному молоці (у дітей, що знаходяться на грудному вигодовуванні, існує ризик сенсибілізації без інших негативних впливів). Амоксицилін і клавулонова кислота проникають через плацентарний бар’єр (не було відмічено порушень фертильності несприятливого впливу на плід). Метаболізуються обидви компоненти у печінці: амоксицилін – на 10% від введеної дози, клавуланова кислота – на 50%. Виводиться головним чином нирками (клуб очкова фільтрація і канальцієвасекреція): 50 - 78% і 25 - 40% дози амоксициліну і клавуланової кислоти відповідно, виводиться в незміненому вигляді протягом перших 6 год після прийому.

    Показання для застосування. Лікування бактеріальних інфекцій у дітей, спричинених чутливими до Клаваму мікро організмами: інфекції верхніх дихальних шляхів (тонзиліт, синусит, середній отит); інфекції нижніх дихальних шляхів (гострий та хронічний бронхіти, пневмонії); інфекції сечостатевої системи (цистит, уретрит, пієлонефрит, генітальні інфекції); інфекції шкіри та м’яких тканин; кістково-суглобові інфекції (остеомієліт).

    Спосіб застосування та дози. Дітям віком від 2 місяців до 2 років дозу препарату визначають із розрахунку маси тіла: 30 мг/кг – при легких, середньо тяжких інфекціях; 40 мг/кг – при тяжких інфекціях.

    Маса тіла (кг)

    30 м г/кг

    40 мг/кг

    4 - 6

    по 2,5* мл x 2 рази на добу

    по 2,5* мл x 3 рази на добу

    7 - 9

    по 5* мл x 2 рази на добу

    по 5* мл x 3 рази на добу

    10 - 12

    по 7,5* мл x 2 рази на добу

    по 7,5* мл x 3 рази на добу

    *Мірний ковпачок (2,5 мл, 5 мл, 10 мл)

    Дітям віком від 2 до 12 років дози препарату такі:

    Добова доза, мг/кг

    Вік/маса тіла

    Примітка

    30 мг/кг

    2 - 6 років (13 - 21 кг)

    по 10 мл 2 рази на добу

    7 - 12 років (22 - 40 кг)

    по 20 мл 2 рази на добу

    40 мг/кг

    2 - 6 років (13 - 21 кг)

    по 10 мл 3 рази на добу

    7 - 12 років (22 - 40 кг)

    по 20 мл 3 рази на добу

    Для пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатині ну 10 - 30мл/хв) доза повинна бути адекватно знижена або збільшений інтервал між прийомами препарату при анурії до 48 годин і більше:

    Кліренс креатині ну, мл/хв

    > 30

    10 - 30

    < 10

    Інтервал між дозами, годин

    8 - 12

    12

    24

    Дорослим пацієнтам, у яких проблеми з ковтанням, можна приймати суспензію по 125 мг/5 мл або 250 мг/5 мл.

    Звичайно тривалість курсу лікування визначає лікар. Курс лікування становить 5 – 14 днів. Лікування не повинно продовжуватись більше 14 днів без рекомендації лікаря.

    Приготування суспензії. Струсити пляшечку, щоб порошок відстав відстінок і дна, додати 86 мл води (або до позначки) двома порціями і кожний раздобре струшувати.

    ПЕРЕД ПРИЙОМОМ ДОБРЕ ЗБОВТАТИ.

    Побічна дія.

    З боку кровотворної системи: лейкопенія, тромбоцит опенія; дуже рідко –агранулоцит оз і гемолітична анемія, збільшення кровотечі і протромбі новогочасу.

    Алергічні реакції: дуже рідко – ангіо невротичний набряк, анафілаксія, синдром, схожий на сироваткову хворобу, алергічний васкуліт.

    З боку шкіри і підшкірних тканин: іноді – шкірні висипання, кропив’янка; рідко – поліморфна еритема; дуже рідко – синдром Ственса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, бульозний ексфоліативний дерматит, гострийгенералізований екзантематозний пустульоз.

    З боку органів шлунково-кишкового тракту: діарея, нудота; дуже рідко –коліт, асоцційований з приймання антибіотиків (у тому числі псевдомембранознийі геморагічний); забарвлення зубної емалі (видаляється зубною щіткою).

    З боку печінки: іноді спостерігається помірне збільшення рівня АСТта/або АЛТ; дуже рідко – холестатична жовтяниця і гепатит.

    З боку нирок і сечовивідних шляхів: дуже рідко – інтерстиціальнийнефрит, кристалурія.

    З боку центральної нервової системи: іноді – головний біль, запаморочення; дуже рідко – гіперактивність, судоми.

    Суперінфекції: кандидоз слизових оболонок.

    Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату або допеніциліні в, цефалоспоринів. Захворювання шлунково-кишкового тракту ( у тому числі коліт, пов’язаний із застосуванням антибіотиків), хронічна ниркова та печінкова недостатність, холестатична жовтяница або гепатит, спричинені прийманням антибіотиків, інфекційний мононуклеоз, лімфолейкоз. Діти до 2 місяців.

    Передозування.

    Симптоми: діарея, нудота, блювання, порушення водно-електролітного балансу, амоксицилінова кристалурія, що призводить до розвитку ниркової недостатності.

    Лікування: промивання шлунка, призначення активованого вугілля. Терапія симптоматична. Ефективний гемодіаліз.

    Особливості застосування. Внаслідок можливої перехресної алергії Клавам з обережністю призначають пацієнтам з алергічними реакціями на цефалоспорини.

    Необхідна обережність при призначенні препарату пацієнтам з порушеннями функції печінки. Для пацієнтів з порушеннями функції печінки необхідний періодичний контроль функції печінки.

    Препарат не рекомендується хворим на інфекційний мононуклеоз, холестатичну жовтуху або з дисфункцією печінки, що спричинена антибіотиками.

    Рекомендується вживання великої кількості рідини під час лікуванняКлавамом.

    Суспензія містить аспартам, який є джерелом фенілаланіну, і тому препарат слід застосовувати з обережністю у пацієнтів хворих на фенілкетонурію.

    Застосування в період вагітності та лактації. За наявності чітких показаньКлавам може застосовуватись під час вагітності, якщо очікувана користь дляматері перевищує ризик для плода.

    Амоксицилін і клавуланова кислота у невеликій кількості проникають угрудне молоко, тому під час лікування годування груддю слід припинити.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосування Клаваму іметотрексату токсичність останнього підвищується. Одночасне застосуванняалопуринолу підвищує ризик розвитку екзантеми.

    У деяких випадках лікарський засіб може збільшувати протромбі новий час, у зв’язку з чим при одночасному призначенні Клаваму та антикоагулянтів слід дотримуватись обережності.

    Клавам і аміноглікозиди фізично і хімічно несумісні.

    Слід уникати одночасного призначення дисульфіраму.

    Посилює всмоктування дигоксину.

    Антациди, глюкоза мін, проносні засоби знижують абсорбцію, аскорбінова кислота – підвищує її.

    Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2 роки. Источник

    Після приготування суспензії зберігати в холодильнику (5°С) протягом 7 днів (не заморожувати!).





    На сайті також шукають: Діоксидин, Бронхипрет інструкція, Ловастатин застосування, Тріомбраст побічні дії, Зитролид протипоказання