ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ПОДОРОЖНИКА ВЕЛИКОГО ЛИСТЯ
(PLANTAGINISMAJORIS FOLIA)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: Plantago major;
основні фізико-хімічні властивості: подрібнена сировина: шматочки листя різної форми, які проходять крізь сито з отворами діаметром 7мм. Колір зелений, сірувато- або бурувато-зелений. Запах слабкий. Смак слабко-гіркуватий;
порошок крупний: шматочки листя різної форми зеленого, сірувато- або бурувато-зеленого кольору, які проходять крізь сито зотворами діаметром 2 мм. Запах слабкий. Смак слабко-гіркуватий;
склад: подорожника великого листя.
Форма випуску. Листя.
Фармакотерапевтична група. Відхаркувальні засоби. Код АТС: R05C А 17**.
Фармакологічні властивості. Листя подорожника містятьглікозид аукубін, флавоноїди, полісахариди, речовини гіркі, дубильні і пектинові, кислоти оксикоричні (хлорогенова і неохлорогенова), вітаміни С і К, каротин, холін, сапоніни. Цей комплекс біологічно активних речовин виявляє відхаркувальну, протизапальну, знеболювальну, кровоспинну, ранозагою-вальну, бактеріостатичну дію. Препарати із листя подорожника великого посилюютьфункціо-нальну активність епітелію дихальних шляхів, сприяють виділенню і евакуації слизу з них, зменшують кашель; підвищують секреторну функцію шлунково-кишкового тракту; сприяють очищенню ранових та виразкових поверхонь від гноєтворних бактерій, посилюють процеси грануляції поверхонь уражених тканин.
Показання для застосування. Захворювання дихальних шляхів (бронхіти, коклюш, пневмосклероз, туберкульоз легенів), шлунково-кишкові захворювання (гастрити зі зниженою кислотністю, виразкова хвороба шлунка та дванадцяти палої кишки, ентерити і ентероколіти).
Зовнішньо застосовують як ранозагою вальний засіб.
Спосіб застосування та дози. 10 г (2 столові ложки) листя вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип’яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають до процідженого настою. Об’єм настою доводять кип’яченою водою до 200 мл. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/3 склянки 3 рази на день за 10-15 хв до їди. Діти, залежно від віку – від 1 столової ложки до 1/4 склянки 3 рази на день за 10-15 хв до їди. Зовнішньо - змочують настоєм марлеву серветку і прикладають науражені ділянки шкіри.
3 фільтр-пакети вміщують в скляний або емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хв. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/2 склянки 4 рази на день за 10-15 хвдо їди. Діти, залежно від віку – від 2 столових ложок до 1/3 склянки 3 рази надень за 10-15 хв до їди. Зовнішньо - змочують настоєм марлеву серветку і прикладають на уражені ділянки шкіри.
Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.
Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток алергічних реакцій (гіперемія, висипи, свербіж та набрякання шкіри). При появі побічних реакцій припинити прийом препарату.
Протипоказання. Гіперацидні гастрити, виразкова хвороба шлунку з підвищеною кислотністю.
Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату не надходило.
Особливості застосування. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома.
Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготовлений настій – у прохолодному (8-15 оС ) місці, не більше 2 діб. Источник
Термін придатності - 3 роки.