ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ФІАЛКИ ТРАВА
(VIOLAE HERBA)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: Viola tricolor L., Violaarvensis Murr.;
основні фізико-хімічні властивості: подрібнена сировина: шматочки стебел (зеленого, світло-зеленого або жовтувато-зеленого кольору), листя (зеленого кольору), плодів, квіток (фіолетового, синього, темно-синього, жовтого, світло-жовтого, блідо-фіолетового кольору) різної форми та поодиноке насіння світло-бурого кольору, що проходять крізь сито з отворами діаметром 7мм. Запах слабкий. Смак солодкуватий із відчуттям слизистості;
порошок крупний: шматочки стебел, листя, квіток, плодів зеленого, світло-зеленого або жовтувато-зеленого кольору з фіолетовими, синіми, темно-синіми, жовтими, світло-жовтими, блідо-фіолетовими вкраплення мита поодиноке насіння світло-бурого кольору, що проходять крізь сито з отворами діаметром 2 мм. Запах слабкий. Смак солодкуватий із відчуттям слизистості;
склад: фіалки трава.
Форма випуску. Трава.
Фармакотерапевтична група. Відхаркувальні засоби. КодАТС R05С А 26**.
Фармакологічні властивості. Трава фіалки містить флавоноїди (рутин, віолантин, вітексин, ізокверцитин та інші), антоціанові глікозиди (дельфіни дин, пеонидин, віоланин), каротиноїди, сапоніни, кислоту урсолову, слизисті і дубильні речовини, кислоту аскорбінову, олію ефірну. Цей комплекс біологічно активних речовин виявляє антисептичну, протизапальну, бронхолітичну, відхаркувальну, діуретичну, слабку жовчогінну і спазмолітичну дію.
Показання для застосування. Захворювання дихальних шляхів (гострі та хронічні бронхіти, бронхопневмонії, коклюш); запальні захворювання нирок і сечового міхура, сечокам’яна хвороба.
Спосіб застосування та дози. 5 г (1 столова ложка) трави вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип’яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають до процідженого настою. Об’єм настою доводять кип’яченою водою до 200 мл. Дорослі приймають в теплому вигляді по 1/3-1/2 склянки 3-4 рази на день за 15 хв доїди. Діти, залежно від віку – від 1 столової ложки до 1/3 склянки 3-4 рази надень за 15 хв до їди.
2 фільтр-пакети вміщують у скляний або емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хв. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/2-1склянці 3-4 рази на день за 15 хв до їди. Діти, залежно від віку – від 2столових ложок до 1/2 склянки 3-4 рази на день за 15 хв до їди.
Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.
Побічна дія. Тривале застосування призводить іноді до виникнення нудоти, блювання, діареї, алергічних висипів нашкірі. При появі побічних реакцій припинити прийом препарата.
Протипоказання. Гломерулонефрит, гепатит, індивідуальна чутливість до біологічно активних речовин, які містяться в лікарському засобі.
Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату не надходило.
Особливості застосування. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома. Источник
Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготовлений настій – у прохолодному (8-15 °С) місці не більше 2-х діб. Термін придатності - 3 роки.