Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ДИСКИ З АНТИБІОТИКАМИ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ЧУТЛИВОСТІ МІКРООРГАНІЗМІВ ДО ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ
Назва: ДИСКИ З АНТИБІОТИКАМИ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ЧУТЛИВОСТІ МІКРООРГАНІЗМІВ ДО ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: ТОВ "Аспект", м.Київ, Україна
Форма випуску: Диски № 100 у флаконах
Діючі речовини: 1 диск містить: ампіциліну - 10.0 мкг або гентаміцину - 10.0 мкг, або доксицикліну - 10.0 мкг, або канаміцину - 30.0 мкг, або лінкоміцину - 15.0 мкг, або оксациліну - 10.0 мкг, або нетилміцину (нетроміцину) - 30.0 мкг, або пеніциліну - 6.0 мкг, або фурагіну - 300 ОД, або рифампіцину - 5.0 мкг, або стрептоміцину - 10.0 мкг, або тетрацикліну - 30 мкг, або хлорамфеніколу (левоміцетину) - 30.0 мкг, або цефазоліну - 30.0 мкг, або цефоперазону - 75.0 мкг, або цефотаксиму - 30.0 мкг, або цефокситину - 30.0 мкг, або цефтазидиму - 30.0 мкг, або цефуроксиму - 30.0 мкг, або ципрофлоксацину - 5.0 мкг, або еритроміцину - 15.0 мкг, або цефтріаксону - 30.0 мкг, або олеандоміцину - 15.0 мкг, або карбеніциліну - 25.0 мкг, або цефалексину - 30.0 мкг, або офлоксацину - 5.0 мкг, або цефіксиму - 5.0 мкг, або амікацину - 30.0 мкг, або норфлоксацину - 10.0 мкг, або фурамагу - 300 ОД, або амоксициліну - 10.0 мкг
Фармакотерапевтична група: Діагностичні засоби
Показання: Для визначення чутливості збудників захворювань, виділених із патологічного матеріалу хворих, до певного виду антибіотиків.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/0490/01/01
Термін дії посвідчення: з 19.01.2004 до 19.01.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ДИСКИ З АНТИБІОТИКАМИ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ЧУТЛИВОСТІ МІКРООРГАНІЗМІВ ДО ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ
АТ код: V04CX
Наказ МОЗ: 30 від 19.01.2004


    Інструкція для застосування ДИСКИ З АНТИБІОТИКАМИ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ЧУТЛИВОСТІ МІКРООРГАНІЗМІВ ДО ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

    Інструкція

    для медичного застосування

    Дисківз антибіотиками для визначення чутливості

    мікро організмівдо лікарських засобів

    Загальна характеристика

      Диски з антибіотиками використовуються для визначення чутливості до антибіотиків збудників інфекційних захворювань, виділених з патологічного матеріалу хворих.

    Диски виготовлені з картону, який наділений спеціальними властивостями та насичений стандартними розчинами антибіотиків визначеної концентрації. Вміст антибіотика у диску, який вказаний на етикетці, відповідає рекомендаціям ВООЗ. Для запобігання насиченню вологою дисків у флакони поміщені: вата гігроскопічна та силікагель технічний індикаторний синього кольору.

     

    Методика визначення чутливості

    1. Поживне середовище

    Для визначення чутливості рекомендовано використовувати поживний агар для визначення чутливості мікро організмів до антибіотиків ( середовище АГВ) із вмістом триптичного гідролізату кільки 25,0г/л, крохмалю розчинного 0,5 г/л, натрію фосфорнокислого двозаміщенного 1,0г/л, агару 13,5 г/л при рН-7,4+0,2.

    Для гемофільних мікро організмів, які не ростуть на звичайному поживному середовищі, у вказане вище поживне середовище добавляють 5 % дефібрінованої або гемолізованої крові.

    2. Приготування чашок

    Розплавлене середовище розливають по 15 мл у стерильні чашки Петрі, діаметром 100 мм, розташованих на горизонтальній поверхні. Перед зараженням поверхню застиглого середовища підсушують протягом 30- 40 хвилин.

    3. Приготування інокулята та нанесення його на поверхню агарового середовища

    Інокулят готують із чистої 18-20-годинної культури бактерій, які виросли на поверхні щільного поживного середовища. Для цього 5-10 ізольованих колоній суспензують у рідкому поживному середовищі або в ізотонічному розчині хлориду натрію. Як інокулят можна використовувати чисту 18- 20 годинну бульйонну культуру. Суспензію або бульйонну культуру розводять ізотонічним розчином хлориду натрію до каламутності оптичного стандарту на 10 ОД, а потім отриману суміш розводять ще повторно у 20 разів.

    Інокулят, загальним об”ємом 1 мл, наносять на поверхню агарового середовища і рівномірно розподіляють шляхом її похитування. Залишок рідини видаляють піпеткою. Напіввідкриті чашки Петріпідсушують при кімнатній температурі протягом 10- 15 хвилин.

     4. Накладання дисків

    Диски за допомогою пінцета розміщують на поверхні зараженого поживного середовища на однаковій відстані один від одного та приблизно на відстані 2 см від краю чашки. На одній чашціПетрі необхідно розміщувати не більше 5 дисків.

    5. Інкубація чашок

    Чашки інкубують у термостаті протягом 18- 20 годин, при t 35-37 оС, з перевернутим до- гори дном.

    6. Облік результатів

    За допомогою лінійки або вимірювача (кронциркуля, штангенциркуля) проводять вимір діаметра зони затримки росту довкола дисків, включаючи при цьому діаметр самих дисків з точністю до 1 мм. При не різко окреслених краях зон або зонах з подвійними контурами необхідно проводити вимір зони по найбільш чіткому контуру.

    7. Інтерпретація отриманих результатів

    Оцінка результатів проводиться згідноз табл.1, яка містить граничні розміри зон затримки росту для нечутливих, помірно чутливих та чутливих штамів.

    Отримані результати (за діаметром зони затримки росту) порівнюють з граничними значеннями в табл.1 після чого розподіляють штами, що вивчаються, на три категорії чутливості.

    8. Контроль відтворення та точності отриманих результатів

    Для контролю відтворення та точності процедури визначення чутливості мікро організмів до лікарських засобів необхідно на кожну постановку теста паралельно з випробованими штамами використовувати еталонні штами: Staphylococcus aureus (ATCC 25923),Escherichia coli (ATCC 25922), Pseudomonas aeruginosa (ATCC 27853).

    Діаметри затримки зон росту еталонних штамів повинні відповідати даним, викладеним у табл. 2.

    Еталонні штами використовують для перевірки якості дисків, поживного середовища та правильності методики постановки теста. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці, при температурі від +4 до +8 оС. Термін придатності 1 рік.





    На сайті також шукають: Меридіа, Локрен інструкція, Фраксипарин застосування, Софрадекс побічні дії, Левасил протипоказання