Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

НАТРІЮ ХЛОРИД
Назва: НАТРІЮ ХЛОРИД
Міжнародна непатентована назва: Sodium chloride
Виробник: ВАТ "Днiпрофарм", м.Дніпропетровськ, Україна
Лікарська форма: Розчин для ін'єкцій
Форма випуску: Розчин для ін'єкцій 0.9 % по 5 мл в ампулах № 10
Діючі речовини: 1 мл розчину містить натрію хлориду - 9.0 мг
Фармакотерапевтична група: Плазмозамінні та дезінтоксикаційні розчини
Показання: Токсична дипепсія, невтримне блювання, холера, отруєння, гострі втрати крові, шок в постопераційному періоді та ін.; різні захворювання очей, носа, слизових оболонок; промивання ран та ін.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: П.03.03/06132
Термін дії посвідчення: з 14.03.2003 до 14.03.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату НАТРІЮ ХЛОРИД
АТ код: B05XA03
Наказ МОЗ: 110 від 14.03.2003


    Інструкція для застосування НАТРІЮ ХЛОРИД

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    Натрію хлорид

    (SODIUM CHLORIDE)

    Загальна характеристика:

    міжнародна назва: sodium chloridе;

    основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний розчин. Теоретичнаосмолярність - 308 мосмоль/л, рН 5,0 – 7,5;

    склад: 1 мл розчину містять натрію хлориду 0,009 г;

    допоміжні речовини: 1 М розчин кислоти хлористоводневої, вода дляін’єкцій.

    Форма випуску. Розчин для інфузій.

    Фармакотерапевтична група. Кровозамінники та пер фузійні розчини. Розчини електролітів. Код АТС B05Х А 03.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Розчин Натрію хлориду 0,9% нормалізує водно-сольовий баланс і ліквідує дефіцит рідини в організмі людини, який розвивається при дегідратації або через акумуляцію позаклітинної рідини у вогнищах великих опіків і травм, при операціях на органах черевної порожнини, перитоніті.

    РозчинНатрію хлориду 0,9% поліпшує реологічні властивості крові і перфузію тканин, підвищує ефективність гемотранс фузійних заходів при масивних крововтратах ітяжких формах шоку.

    Чинить також дезінтоксикаційний ефект внаслідок короткочасного підвищення об’ємурідини, зниження концентрації токсичних продуктів у крові, активації діурезу.

    Фармакокінетика. Швидко виводиться із судинної системи. Препарат утримується у судинному руслі короткий час, після чого переходить до інтерстиціального та внутрішньоклітинного сектора. Через 1 год в судинах залишається лише приблизно половина введеного розчину. Дуже швидко солі та рідина виводяться нирками, підвищуючи діурез.

    Показання для застосування. Дегідратація, гіпонатріємія, гіпохлоремія, інтоксикації різної етіології, тяжкий перебіг після операційного періоду, великі опіки, шок, тривала діарея, нестримне блювання, гострі масивні крововтрати, тривалі гарячкові стани, неможливість перорального введення необхідної добової норми води та електролітів, приготування розчинів лікарських засобів для зовнішнього та парентерального застосування. Може застосовуватися місцево для промивання ран, очей, слизової оболонки носа, а також катетерів і систем для трансфузії.

    Спосіб застосування та дози. Призначають внутрішньо венно, ректально та зовнішньо.

    Вводять внутрішньо венно краплинно зі швидкістю 4 - 10 мл/кг/годину, залежно від клінічної ситуації та рівня втрати рідини до 3 літрів на добу; вводять перорально; призначають у клізмах по 75 - 100 мл, застосовують для промивання ран, очей, слизових оболонок.

    Побічна дія. Відсутня.

    Протипоказання. Гіпергідратація, гіперхлоремія, гіпернатріємія, хлоридний ацидоз, стани, пов’язані з небезпекою розвитку набряку мозку талегенів, захворювання, які лікуються великими дозами кортикостероїдів, набряково-асцитичному синдромі у хворих на цироз печінки. Відносним протипоказанням є виражені порушення видільної функції нирок, декомпенсованівади серця. Не застосовують препарат для промивання очей при офтальмологічних операціях.

    Передозування. Спостерігається тільки при порушенні правил інфузії. Може призвести до хлоридного ацидозу, гіпергідратації, збільшення виведення калію з організму. При появі симптомів наведених станів введення препарат услід відмінити.

    Особливості застосування. Обережно вводять хворим із порушенням видільної функції нирок; при шокових станах і втратах крові одночасно здійснюютьгемотрансфузії, переливають плазму і плазмозамінники; при тривалому введенні, особливо у великих об’ємах, контролюють вміст електролітів у плазмі та сечі, діурез.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат сумісний з більшістю лікарських засобів, тому його застосовують для розчинення різних лікарських засобів. Одночасне призначення з кортикостероїдами чи кортикотропіном потребує постійного контролю рівня електролітів крові. Источник

    Умовиі термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці при кімнатній температурі від +15°С до +25°С. Термін придатності - 2 роки.





    На сайті також шукають: Тобрекс, Лецитин інструкція, Антистакс застосування, Астин побічні дії, Дуак протипоказання