ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ПІРИДОКСИНУ ГІДРОХЛОРИД
(PYRIDOXINI HYDROCHLORIDUM)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: pуridoxine;[2-метил-3-окси-4,5-ди-(оксиметил)-піридоксину гідро хлорид];
основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина;
склад: 1 мл ін’єкційного розчину містить піридоксину гідро хлориду 0,01;0,025; 0,05 г;
допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Прості препарати вітамінів. АТС А 11Н А 02.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Піридоксину гідро хлорид (вітамін В6) необхідний для нормального функціонування центральної нервової системи. Уфосфорильованій формі вітамін В6 входить до складу ферментів, які здійснюють процеси декарбоксилювання та пере амінування амін окислот. Він активно бере участь у метаболізмі триптофану, метіоніну, цистеїну, глутамінової таінших амін окислот, у біосинтезі нефромедіаторів допаміну, норадреналіну, адреналіну, серотоніну, гістаміну та ГАМК; покращує ліпідний обмін при атеросклерозі; підвищує діурез.
Фармакокінетика. Піридоксину гідро хлорид метаболізується впечінці. Кінцеві продукти метаболізму (4-піридоксилова кислота і 5-фосфопіридоксилова кислота) виводяться нирками. Близько 8-10% препарату виводиться з сечею у незміненому стані.
Показання для застосування. Піридоксину гідро хлорид застосовують пригіпо- та авітамінозі В6, токсикозах вагітних, атеросклерозі, анеміях (у тому числі сидеробластній), різних лейкопеніях, хворобах нервової системи (радикуліти, неврити, невралгії, паркінсонізм, хвороба Літтла), депресія інволюційного віку, гострих та хронічних гепатитах, себореєподібних тане себорейних дерматитах, оперізуючому лишаї, нейродермітах, псоріазі, ексудативних діатезах. Призначають також при повітряній та морській хворобах, хворобі Меньєра. Крім того, Піридоксину гідро хлорид попереджує або зменшує токсичні ефекти (особливо полі неврити) при лікуванні протитуберкульозними препаратами.
Спосіб застосування та дози. Піридоксину гідро хлорид вводять внутрішньом’язово, внутрішньо венно або підшкірно, здебільшого якщо через порушення всмоктування в кишечнику прийом препарату внутрішньо неможливий. Парентерально при всіх вказаних шляхах введення лікувальна добова доза для дорослих, яка призначається в 1-2 прийоми, дорівнює 0,05 – 1 г, для дітей –0,02 г. Курс лікування відповідно становить 30 днів і 14 днів.
При паркінсонізмі внутрішньом’язово вводять 2 мл 5% розчину на день (курс - 20-25 днів, через 2-3 місяці - повторний курс). За іншою схемою лікування цього захворювання 5% розчин вводять внутрішньом’язово в початковій денній дозі 50-100 мг, а потім щоденно дозу збільшують на 50 мг і доводять до 300-400 мг на добу (одноразово). Терапія при цьому здійснюється курсами в 12-15днів.
Для лікування депресій інволюційного віку Піридоксину гідро хлоридвводять внутрішньом’язово по 200 мг на добу.
При терапії сидеробласної анемії препарат вводять внутрішньом’язово по 100 мг (0,1 г) двічі на тиждень (одночасно рекомендується прийом фолієвоїкислоти, рибофлавіну, вітаміну В12).
Для попередження невритів та інших ускладнень при терапії фтивазидом таіншими похідними гідрозиду ізонікотинової кислоти Піридоксину гідро хлорид –призначають по 0,005-0,01 г на день.
Побічна дія. Можливі шкірно-алергічні реакції.
Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату.
Передозування. При тривалому введені у великих дозах розвивається гіпервітаміноз В6, який характеризується різким зниженням вмісту білка у м’язовій тканині та внутрішніх органах. На ранніх стадіях гіпервітамінозу В6 можуть з’явитися висипання на шкірі, запаморочення, судоми, що потребують відміни препарату.
Особливості застосування. Обережно слід призначати Піридоксину гідро хлоридпри тяжких ураженнях печінки, виразковій хворобі шлунка та дванадцяти палої кишки, ішемічній хворобі серця.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Розчин Піридоксину гідро хлориду – посилює дію діуретиків. Препарат не призначають одночасно з a-дофа, оскільки послаблюється дія останньої.
Не можна вводити в одному шприці розчин Піридоксину гідро хлориду з розчинами ціанокобаламіну та тіаміну. Источник
Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла, недоступному длядітей місці. Термін придатності – 3 роки.