ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ГЛОДУПЛОДИ (FRUCTUS CRATAEGI)
Загальна характеристика:
міжнародна назва. Crataegus L;
основні фізико-хімічні властивості: плоди яблуко подібні, від кулястої до еліпсоїдальної форми, тверді, зморшкуваті, довжиною 6-14 мм, шириною 5-11 мм, зверху з кільцевою оторочкою, утвореною усохлими чашолистками. Колір плодів - від жовто-оранжевого і бурувато-червоного до темно-бурого або чорного, іноді з білуватим нальотом цукру, що викристалізувався. Запах відсутній. Смак солодкуватий;
склад: 1 пачка містить 50 г плодів глоду.
Форма випуску. Плоди.
Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати. Код АТС С 01ЕВ 04.
Фармакологічні властивості.Препарати із плодів глоду посилюють кровопостачання в коронарних судинах серця і всудинах мозку, підвищують чутливість міокарда до серцевих глікозидів, трохи посилюють скорочення серцевого м’яза і зменшують збудливість останнього, мають заспокійливу дію, нормалізують артеріальний тиск. Препарат малотоксичний, в організмі не кумулює.
Показання для застосування:
-функціональні розлади серцевої діяльності, ангіоневрози;
-миготлива аритмія, пароксизмальна тахікардія (при легких формах як доповнення до
лікування основними анти аритмічнимипрепаратами);
-гіпертонічна хвороба;
- артеріальна гіпертензія.
Спосіб застосування та дози. 16 г (1 столова ложка) плодів вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл 1 склянка перевареної води кімнатної температури, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 30 хвилин. Охолоджують при кімнатній температурі 10 хвилин, проціджують, залишок віджимають до процідженого відвару. Відвар доводять перевареною водоюдо 200 мл. Приймають внутрішньо в теплому вигляді по 1/3-1/2 склянки 2-3 разина день. Перед вживанням відвар рекомендується збовтувати.
Побічна дія. Можливі реакції підвищеної чутливості.
Протипоказання. Виражені артеріальнагіпотензія і брадикардія, підвищена чутливість до препаратів глоду.
Передозування. При значному перевищенні рекомендованих доз препаратів глоду виникають сонливість, сповільнення пульсу. У разі передозування слід припинити застосування препарату і вжити негайних заходів симптоматичної та підтримуючої терапії (у відповідності з клінічним станом хворого).
Особливості застосування. Застосування препарату вперіоди вагітності та лактації
Питання щодо призначення препаратів глоду вагітним жінкам і матерям-годувальницям доцільно вирішувати з урахуванням співвідношення необхідності лікування для жінки та потенційної небезпечності препарату для дитини.
Вплив на здатність керувати автомобілем та роботу з механічними пристроями
У період лікування препаратами глоду пацієнтам слід утримуватись від керування транспортними засобами тароботи з потенційно-небезпечними механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія з іншими лікарськими засобами не вивчалась. Источник
Умови та термін зберігання.Плоди зберігають у сухому, прохолодному (при температурі 8-15 °С, вологості 30-40%), захищеному від світла та недоступному для дітей місці, приготовлений відвар - у прохолодному місці не більше 2 діб. Термін придатності - 2 роки.