ІНСТРУКЦІЯ
по медичному застосуваннюпрепарата
Розчин натрію хлориду ізотонічний 0,9% для ін’єкцій
(Solutio natrii chloridiisotonica 0,9 % pro injectionidus)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назва: натрію хлорид
основні фізико-хімічні властивості лікарської форми: прозора, безкольорова, стерильна, апірогена рідина солоноватого смаку
склад: натрію хлориду - 9,0 г, води для ін’єкцій до 1 л.
Йоний склад, ммоль/л: Ма+ - 154; СІ- - 154. Теоретична осмолярність -
308 мосмоль/л. рН 4,5-7,0.
Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. В 05 Плазмозаміщуючі засоби та інфузійні середовища. В 05Х АОЗ Натрію хлорид.
Фармакологічні властивості. Розчин натрію хлориду 0,9% відновлює водно-сольовий баланс і ліквідує дефіцит рідини в організмі людини, що виникає при дегідратації або у зв’язку з акумуляцією позаклітинної рідини у вогнищах великих опіків та травм, операцій на порожнині, перитоніту. У великих дозах препарат підвищує лужний резерв крові.
Розчин натрію хлориду 0,9% о поліпшує реологічні властивості крові та перфузію тканин, підвищує ефективність гемотранс фузійних заходів при масивнихкрововтратах та тяжких формах шоку.
Препарат володіє також дезінтоксикаційним ефектом внаслідок короткочасного підвищення обсягу рідини, зниження концентрації токсичних продуктів у крові з активацією діурезу.
Фармакокінетика. Швидко виводиться із судинної системи.
Показаний до застосування. Ізо- і гіподегідратація, гіпонатріємія, гіпохлорємія, інтоксикації різної етіології, тяжкий перебіг
2
після операційного періоду, великі опікі, шок, тривала діарея, нестримна блювота, гострі масивні крововтрати, тривалі гарячкові стани, неможливість перорального введення необхідної добової норми води та електролітів, приготування розчинів лікарських засобів для парентерального застосування.
Спосіб застосування та дози. Призначают внутрішньо венне, підшкірне, ректальне та зовнішньо.
Внутрішньо венне і підшкірне вводять крапельне із швідкостю 4-Юмл/кг/годину у обсязі від 5 мл до 3 л в залежності від добової потреби, віку, швидкості втрати рідини та електролітів, концентрації електролітів у плазмі крові.
Ректально застосовують по 75-100 мл у вигляді клізм. Зовнішньо застосовують при різних захворюваннях очей, носа, слизових оболонок, для промивання ран.
Побічна дія. Внутрішньо венне введення у великій кількості може призвести до розвитку хлоридного ацидозу, гіпергідратації, гіпернатріємії, гі-перхлоремії.
Протипоказання. Гіпергідратація, гіперхлоремія, гіпернатріємія, хлорид-ний ацидоз, стани, пов’язані з небезпекою набряку мозоку та легень, лікування великими дозами кортикостероїдів. Відносним протипоказанням є виразні порушення видільної функції нирок, декомпенсовані пороки серця.
У немовлят використовують тільки для корекції електролітних порушень.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Добре сумісний з препаратами базисної терапії.
Передозування. Можливий розвиток гіпергідратації, хлоридногоацидозу і гіпернатріємії. При розвитку зазначених станів припиняють введення препарату. При явищах гіпергідратації призначають сечогінні або проносні засоби, при гіперволемії - застосовують методи поза печінкового очищення, при комбінації позаклітинної гіпергідратації з внутрішньоклітинною дегідратацією, атакож при гіпернатріємії вводять 5% розчин глюкози. У надзвичайно тяжких випадках гіперхлоремічного ацидозу проводять терапію, спрямовану на підвищення лужного балансу (розчин гідро карбонату).
Особливості застосування. З метою підвищення ефективності дезін-токсикаційноїі протиде гідратаційної терапії розчин натрію хлориду 0,9 %
можливо призначати одночасно з гемотрансфузіями, переливанням плазми таплазмозаміщуючих засобів. При введенні у високих дозах (більш ніж 500 мл/доб) необхідно контролю вати вміст електролітів у плазмі та сечі.
Температура ін фузійного розчину повинна складати 38 °С. Источник
Умови та строки зберігання. Зберігати у сухому місці при кімнатній температурі. Термін придатності 2 роки.