Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КЛІНДАМІЦИН-М
Назва: КЛІНДАМІЦИН-М
Міжнародна непатентована назва: Clindamycin
Виробник: ВАТ "Монфарм", м.Монастирище, Черкаська обл., Україна
Лікарська форма: Капсули
Форма випуску: Капсули по 0.15 г № 10 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 капсула містить кліндаміцину гідрохлориду - 0.15 г
Фармакотерапевтична група: Група лінкоміцину
Показання: Інфекції верхніх дихальних шляхів (тонзиліт, фарингіт); інфекції нижніх відділів дихальних шляхів (бронхіт, пневмонія); інфекційні захворювання кісток і суглобів (остіомієліт, артрит) тощо.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.05.03/06774
Термін дії посвідчення: з 21.05.2003 до 21.05.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КЛІНДАМІЦИН-М
АТ код: J01FF01
Наказ МОЗ: 227 від 21.05.2003


    Інструкція для застосування КЛІНДАМІЦИН-М

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    КЛІНДАМІЦИН-М

    (CLINDAMYCINI-M)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: clindamycinum; метил-7-хлор-6,7,8-тридезокси-6-[(2S,4R)-1-метил-4-пропілпіролідин-2-карбоксамідо]-1-тіо-α-L-трео-D-галакто-октапіранозидгідро хлорид;

    основні фізико-хімічні властивості: капсули № 2, корпус та кришечка розовогокольору; вміст капсул – порошок білого кольору;

    склад: діюча речовина - 1 капсула містить кліндаміцину гідро хлориду 0,15 г;

    допоміжні речовини: кальцію стеарат, цукор молочний, аеросил.

    Форма випуску. Капсули.

    Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби. Лінкозаміди. Кліндаміцин. Код АТС JO1F FO1.

    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Антибіотик групилінкозамінів. У терапевтичних дозах діє на мікробну клітину бактеріостатично. Порушує внутрішньоклітинний синтез білка. Високо активний відносно грам позитивних мікро організмів: аеробних коків - Staphylococcus aureus,Staphylococcus epidermidis, включаючи штами, що продукують пеніцилазу;Streptococcus spp., включаючи Streptococcus pneumoniae (за виняткомEnterococcus faecalis); анаеробних грам позитивних аспорогенних бактерій - Propionibacteriumspp., Eubacterium spp., Actіnomyces spp.; анаеробних і мікроаерофільнихграм позитивних коків - Peptococсus spp., Peptostreptococcus spp., мікроаерофільних стрептококів, клостридій; анаеробних грам негативних бактерій -Bacteroides spp., Fusobacterium spp., Gardnerella vaginalis. Кліндаміцинактивний також щодо Mycoplasma spp. Кліндаміцин не діє на гриби, віруси, найпростіші (за винятком токсоплазм). Стійкість до кліндаміцину виробляється повільно.

    Фармакокінетика. Кліндаміцин швидко і майже повністю (до 90% прийнятої дози) всмоктується в травному тракті. Максимальна концентрація в сироватці крові при оральному застосуванні спостерігається через 1-3 години. До 95% зв'язується з білками плазми. Добре проникає в тканини ірідини організму, високі концентрації препарату спостерігаються в кістках, предміхуровій залозі, жовчі, слині і плевральній рідині. У незначній кількості проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Проходить через плацентарний бар'єр іекскретується з молоком. Метаболізується в печінці. Деяка частина його метаболітів має антибактеріальну активність. До 10% прийнятої дози виділяється із сечею і до 4% з фекаліями у вигляді активного препарату, а інше – у вигляді неактивних метаболітів. Період напів виведення становить 2,5–3 години.

    Показання для застосування. Для системного застосування: інфекційно-запальні захворювання тяжкого перебігу, викликані чутливими доКліндаміцину-М мікро організмами: пневмонія, абсцес легенів, емпієма плеври, остеомієліт, ендометрит, аднексит, гнійні інфекції шкіри, м'яких тканин, рани, перитоніт. Профілактика перитоніту і внутрішньочеревних абсцесів після перфорації чи травми кишечнику (у комбінації з аміноглікозидами). Як антибіотик резерву при інфекціях, викликаних штамами стафілокока та інших грам позитивних мікро організмів, що резистентні до пеніциліну.

    Спосіб застосування та дози. Дозу встановлюють індивідуально. Дорослим внутрішньо – по 1-2 капсули (150-300 мг) через 6 годин. При тяжких інфекціях- по 2-3 капсули (300 – 450 мг) через 6 годин. Бажано капсули запивати великою кількістю води. Тривалість курсу лікування - 10-14 днів.

    Діти - по 8–16 мг/кг на добу, розподілені на 2 прийоми. При тяжких інфекціях 16-20 мг/кг на добу розподілені на 3-4 прийоми.

    Побічна дія. Нудота, блювання, біль в животі, діарея; можливі явищаезофагіту, рідко – оборотна лейкопенія, тромбоцит опенія, порушення функції нирок; транзитне підвищення рівня печінкових трансаміназ і білірубіну в плазмі крові; при тривалому застосуванні у високих дозах можливий розвитокпсевдомембранозного коліту; дуже рідко - алергійні реакції (кропивниця, ексфоліативний дерматит, набряк Квінке, пропасниця).

    Протипоказання. Виражені порушення функції печінки чи нирок, вагітність, лактація, підвищена чутливість до Кліндаміцину-М чи лінкоміцину, міастенія. Дана лікарська форма не застосовується у дітей до 3 років.

    Передозування. Нудота, блювання, біль в животі, шкірний висип, рідко – реакція анафілаксії. У випадку перевищення рекомендованої дози слід негайно звернутися до лікаря. У випадку розвитку тяжких, з загрозою для життя реакцій негайно вводять епінефрин, ГКС (внутрішньо венно), антигістамінні препарати, при необхідності проводять штучну вентиляцію легень. Кліндаміцинприктично не виводиться з організму при гемо- або перитонеальному діалізі.

    Особливості застосування. Кліндаміцин-М необхідно з обережністю застосовувати для лікування пацієнтів із захворюваннями травного тракту в анамнезі. З появою проносу чи коліту застосування Кліндаміцину-М необхідно припинити негайно. Узв’язку зі слабким проникненням у ліквор не слід застосовувати Кліндаміцин-Мпри менінгітах, навіть при доведеній лабораторній чутливості. Не можна застосовувати Кліндаміцин-М одночасно з препаратами, що гальмують перистальтику кишечнику. Для зменшення подразливості стравоходу необхідно запивати препарат великою кількістю рідини. У капсулах препарат не призначати дітям до 3 років.

    Взаємодія з лікарськими засобами. Через існуючий антагонізм між кліндаміциномі еритроміцином не рекомендується одночасне їх застосування. Не можна застосовувати разом з ампіциліном, дифенілгідантоїном, барбітуратами, амінофіліном, кальцію глюконатом та магнію сульфатом. Терапевтична ефективністьКліндаміцину-М може бути істотно знижена адсорбуючими засобами чихолестираміном. Кліндаміцин-М може підсилити пригнічую чий вплив нанервово-м'язову передачу міо релаксантів, загальних анестетик ів, полі міксинів чиаміногликозидів. Кліндаміцин-М може підсилити пригнічую чий вплив наркотичниханалгетиків на дихальний центр. При одночасному застосуванні зі спазмолітичнимизасобами існує небезпека виникнення токсичного мегаколону. Кліндаміцин-М може знизити терапевтичну ефективність антихолінес-теразних засобів, що приймають хворі на м’язову слабість. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі 15-25°С. Термін зберігання - 2роки.





    На сайті також шукають: Алерго, Бронхипрет інструкція, Арава застосування, Нольпаза побічні дії, Календула протипоказання