ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
РИБОКСИН
(RIBOXIN)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: Inosine; 9-b-D-рибофуранозилгіпоксантин;
основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, жовтого кольору, з двоопуклою поверхнею; на поперечному зрізі видно два шари;
склад: 1 таблетка містить рибоксину — 0,2 г;
допоміжні речовини: крохмаль картопляній, цукор, магнію стеарат, кополівідон, м етилцелюлоза, титану діоксид, гліцерин, макрогол 6000, тальк, піразолоновий жовтий або тропеолін 0.
Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати - С 01 Е В 14.
Фармакологічні властивості. Рибоксин - пуриновий нуклеозид - належить доанаболічних засобів, які стимулюють метаболічні процеси. Може розглядатися як попередник АТФ. Чинить анаболічну, антигіпоксичну та незначну анти аритмічнудії, поліпшує коронарний кровообіг. Відіграє важливу роль у процесах обміну, підвищує активність ряду ферментів циклу Кребса, стимулює синтез нуклеотидів. Проникаючи в клітини, у тому числі міокарда, посилює енергетичний та плазматичний обмін, впливає на метаболізм міокарда. Незначною мірою збільшує силу скорочень серця, сприяє більш повному розслабленню міокарда в діастолі. Активує регенерацію тканин. Ефект спостерігається через 30 хвилин - 1 годину. Препарат з током крові надходить до клітин, де може перетворюватися внуклеотиди, які беруть участь в енергетичному та білковому обміні.
Фармакокінетика. Добре абсорбується у шлунково-кишковому тракті. Частина препарату метаболізується в печінці з утворенням глюкуронової кислотита наступним її окислюванням. У незначній кількості виділяється із сечею.
Показання до застосування. Препарат застосовується у комплексному лікуванні ішемічної хвороби серця, станів після інфаркту міокарда, уроджених і придбаних пороків серця, при порушеннях ритму серця, особливо при глікозидній інтоксикації, міокардиті, дистрофічних змінах міокарда після перенесених важких фізичних навантажень і інфекційних захворювань; гепатитах, цирозі печінки, утому числі викликаних алкогольною чи лікарською інтоксикаціями; профілактиці лейкопенії при радіо активному опроміненні.
Спосіб застосування і дози. Дорослі приймають по одній таблетці внутрішньо до їжі, 3-4 рази на день, не розжовуючи, запиваючи великою кількістю рідини. Добова доза становить 0,6-0,8 г. При добрійпереносимості дозу поступово збільшують до 1,2 г на добу у 3-4 прийоми, при необхідності - до 2,4 г на добу. Курс лікування визначає лікар.
Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься. В окремих випадках можуть виникнути свербіж і гіперемія шкіри, в поодиноких випадках —підвищення концентрації сечової кислоти в крові. При тривалому застосуванні увеликих дозах можливе загострення подагри.
Протипоказання. Підвищена чутливість до інозину, подагра, гіперурикемія. Обмеженням для прийому є ниркова недостатність. Препарат протипоказаний в період вагітності та годування груддю.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному введенні препарату збета-адрено блокаторами ефект рибоксину не зменшується. При поєднанні з серцевими глікозидами, препарат може запобігати виникненню аритмій і посилюватиінотропну дію.
Передозування. При наявності явищ індивідуальної непереносимостіпрепарат відміняють і проводять десенсибілізуючу терапію. Можливе підвищення рівня сечової кислоти в крові, яке у хворих на подагру призводить до загострення, що потребує відміни препарату.
Особливості застосування. З появою свербежу і гіперемії шкіри препарат слід відмінити. Источник
Умови та терміни збереження. У сухому, захищеному від світла місці, при кімнатній температурі. Термін зберігання - 3 роки.