ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ЛІПРИЛ
(Liprilum)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: лізиноприл; 1-[N-(S)-1-карбокси-3-феніл пропіл]- L-лізил]- L-npолін дигідрат;
основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, з двоопуклою поверхнею;
склад: 1 таблетка містить лізиноприлудигідрату в перерахунку 100 % на лізиноприл - 0,01 г;
допоміжні речовини: манітол, крохмаль кукурудзяний, магнійстеариновокислий, кальцію гідро фосфату дигідрат.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ). Код АТС С 09А АОЗ.
Фармакологічні властивості фармакодинаміка. ІнгібіторАПФ. Пригнічує утворенняангіотензину II i зменшує його судинозвужувальну дію, а також його стимулюючий вплив на продукцію альдостерону в надниркових залозах. На фоні дії препарату знижується АТ, зменшується загальний периферичний опір судин (ЗПОС), зменшується пост навантаження, знижується тиск в малому колі кровообігу, незначно посилюється внутрішньо нирковийкровотік. Ліприл не впливає на частоту серцевих скорочень (ЧСС) і хвилинний об’єм крові (ХОК). Таблетки Ліприл мають тривалу антигіпертензивну дію (близько 36 год після одноразового прийому).
Фармакокінетика. Після прийому всередину пік концентрації спостерігається через 6-7 год. Біодоступність становить 25-50 %. Лізиноприл практично не зв'язуєтьсяз білками сироватки крові i не зазнає метаболізму в організмі, виводиться iз сечею в незміненому вигляді. Період напів виведення становить не менше 12,6год, період повного виведення - 30 год. Гіпотензивний ефект відмічається вже через 1 год після прийому i зберігається протягом 24 год. Приймання їжіне впливає на показники абсорбції. При ослабленій нирковій функції спостерігається зменшення виведення лізиноприлу (це зниження стає клінічно важливим при клуб очковій фільтрації нижче за 30 мл/хв). Гіпотензивна дія лізиноприлу зберігається при тривалому застосуванні, при різкому припиненні лікуваннялізиноприлом синдром відміни не розвивається.
Показання для застосування. Артеріальна гіпертензія всіх ступенів тяжкості; застійна серцева недостатність. Може застосовуватися як зaciб моно- та комбінованої терапії.
Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим у середину, від 2,5 до 40 мг на добу (в середньому по 10 мг на добу). При артеріальній гіпертензії призначають у початковій дозі 10 мг 1 раз на добу, у разі недостатнього гіпотензивного ефекту дозу збільшують до 20-40 мг (рідко - до 80 мг). При хронічній серцевій недостатності призначають у початковій дозі 2,5 мг на добу; підтримуюча доза - 5-20 мг. Хворим з порушенням водно-електролітного обміну, з нирковою недостатністю, реноваскулярноюгіпертензією, а також тим, хто одержує діуретики, дозу підбирають індивідуально. Максимальна добова доза - 80 мг.
Побічна дія. Можливі запаморочення, головний біль, почуття втоми, нудота, сухий кашель. Рідше - ортостатична гіпотонія, астенія, шкірний висип алергічного генезу, ангіо невротичний шок, тахікардія, біль у животі, діарея, cyxicтьу роті. В окремих випадках - набряк Квінке, лабільність настрою, сплутаність свідомості, порушення функції нирок, імпотенція, гіперкаліємія, підвищення активності печінкових трансаміназ, підвищення концентрації білірубіну в крові, нейтропенія, агранулоцит оз, зниження рівня гемоглобіну та еритроцитів. Описані випадки розвитку гострої ниркової недостатності, артралгії, міалгії, пропасниці.
Протипоказання. Підвищена чутливість долізиноприлу, виражені порушення функції нирок, двобічний стеноз ниркових артерій або стеноз артерії однієї нирки, аортальний стеноз, ангіо невротичнийнабряк після прийому інших інгібіторів АПФ в анамнезі, періоди вагітності та лактації, дитячий вік.
Передозування. При передозуванні можливе виникнення гіпотензії, яку усувають застосуванням внутрішньо венної інфузіїізотонічного розчину натрію хлориду. Рекомендується покласти хворого та провести (в тяжкому випадку) гемодіаліз.
При розвитку ангіо невротичного набряку необхідна адекватна невідкладна терапія (введення адреналіну, глюкокортикоїдів, антигістамінних препаратів).
Особливості застосування. При реноваскулярнійгіпертензії у деяких пацієнтів, особливо з білатеральним ренальним стенозом або стенозом артерії єдиної нирки, можлива виражена реакція на першу дозу Ліприлу, тому рекомендується початкова доза 2,5 або 5 мг, тобто доза повинна підбиратися відповідно до артеріального тиску. Прийом діуретиків припиняють за 2-3 доби допочатку лікування Ліприлом. Початкова доза препарату не повинна перевищувати 5мг – у зв’язку з можливим розвитком артеріальної гіпотензії.
При застосуванні препарату в умовах діалізу зполіакрил-нітриловою мембраною можливий розвиток анафілактичного шоку, тому рекомендується використання інших мембран, або призначення іншихантигіпертензивних препаратів.
Можливість виникнення агранулоцит озу при прийоміЛіприлу потребує періодичного контролю картини крові.
При стенозі ниркової артерії (особливо коли стеноз двобічний або є звуження артерії єдиної нирки), а також при стані недостатності натрію та/або рідини лізиноприл веде до зниження функції нирок, до гострої ниркової недостатності, яка припиняється при відміні терапії.
У похилому віці звичайна доза веде до підвищення рівня препарату в крові, тому вибір дози потребує особливої уваги.
Лізиноприл може впливати на здатність керувати автомашиною та на роботу в умовах підвищеного ризику (особливо на початку терапії), тому індивідуально визначають дозу і спосіб застосування, коли припускається керування машиною.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Гіпотензивна дія Ліприлу посилюється при одночасному застосуванні діуретиків та іншихантигіпертензивних препаратів. Препарат може зменшити дію салуретиків на екскрецію калія. При одночасному застосуванні із калій зберігаючи ми діуретиками (спіронолактон, тріамтерен, амілорид) можливий розвиток гіперкаліємії (особливо при порушенні функції нирок), із солями літію – підвищення літію в плазмі крові. Не стероїдні протизапальні засоби можуть знижувати ефективність Ліприлупри одночасному застосуванні. Ліприл може посилювати дію алкоголю.
Умови та термін зберігання. Зберігати сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 º С. Источник
Термін зберігання - 3 роки.