Інструкція
для медичного застосування препарату
АСКОРІЛ ЕКСПЕКТОРАНТ
(ASCORILExpectorant)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: прозора, в‘язка рідина оранжевого кольору, із солодким смаком та специфічним запахом;
склад: 10 мл сиропу містятьсальбутамолу сульфату еквівалентно 2 мг сальбутамолу, бромгексину гідро хлориду 4 мг, гвайфенезину 100 мг, ментолу 1 мг;
допоміжні речовини: сахароза, натрію бензоат, лимонної кислоти моногідрат, розчин сорбітолу 70%, гліцерин, пропіленгліколь, фарбник (сансет жовтий ПКФ) сонячний жовтий (Е 110), ананас, смородина чорна ID 20158, кислота сорбієва, вода очищена.
Форма випуску. Сироп.
Фармакотерапевтична група. Комбіновані засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Код АТС R05Х.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.Аскорілекспекторант – комбіновий препарат з бронходилятуючими, муколітичними та відхаркувальними властивостями. Завдяки раціональній комбінації у складісальбутамолу, бромгексину гідро хлориду, гвайфенезину та ментолу ефективно ташвидко полегшує порушення функції бронхолегеневої системи.
Сальбутамол– селективний стимулятор b2-адренорецепторів –ефективно та на тривалий час розширює бронхи. У терапевтичних дозах не спричинює стимуляції серцевої діяльності.
Бромгексинугідро хлорид знижує в‘язкість мокротиння та сприяє його евакуації з бронхів.
Гвайфенезин розслаблює та очищає бронхи від слизу, сприяє відхаркуванню.
Ментол полегшує симптоми подразнення та запалення услизовій оболонці дихальних шляхів.
Фармакокінетика.Спеціальні дослідження фармакокінетики препарату не проводились.
Показання для застосування.АСКОРІЛекспекторант застосовується при захворюваннях дихальних шляхів, що супроводжуються утворенням в‘язкого секрету, що важко відділяється: притрахеобронхіті, хронічному бронхіті з обструктивним компонентом, бронхіальній астмі, емфіземі легенів, туберкульозі легенів, пневмонії.
Спосіб застосування та дози.
Дорослим і дітям від 12 років- по 10 мл (2 чайні ложки), 3 рази на добу.
Дітям віком від 6 до 12 років – по 5-10 мл (1-2 чайні ложки), 3 рази на добу.
Дітям від 2 до 6 років – по 5 мл (1 чайна ложка), 3 рази на добу.
Тривалість лікування визначається індивідуально.
Побіч надія. Найбільш часто виникають побічні ефекти, пов‘язані із застосуванням сальбутамолу. Вонине відрізняються від таких для інших стимуляторів b-адренорецепторів і включають тремор м‘язів (переважно рук), болісні спазми м‘язів. Іноді може виникнути легка тахікардія, тривожність, головний біль, розширення периферичних судин. Ухворих, чутливих до дії b-адреностимуляторів, на фоні зниження артеріального тиску може розвинутись компенсаторне підвищення частоти серцевих скорочень.
Інодіпри застосуванні АСКОРІЛУ експекторанту можуть зустрічатися розлади з боку травного тракту (нудота, блювання, діарея, біль у животі), що пов‘язані зефектами гвайфенезину, бромгексину гідро хлориду та ментолу.
Удеяких хворих може розвинутись транзиторне під вишення рівня амінотрансфер аз укрові, спричинене бромгексином.
Протипоказання.Підвищена чутливість до сальбутамолу, інших симпатоміметиків, бромгексину, гвайфенезину, ментолу або до будь-якого із інших компонента препарату.
Дитячий вік до 2 років.
Передозування.При передозуванні може розвинутися збудження, сплутаність свідомості та пригнічення дихання. Лікування – симптоматичне.
Особливості застосування. З обережністю призначають при гіпертиреоїдизмі, цукровому діабеті, захворюваннях серцево-судинної системи (ішемічна хвороба серця, аритмії, гіпертонічна хвороба) та пептичній виразці.
Вагітність і лактація.
Лікування препаратом у вагітних або матерів-годувальниць достатньо не задокументовано. Тому при призначенні препарату цим категоріям хворих лікар повинен ретельно зважити переваги від застосування препарату над можливим ризиком для здоров‘я. Годування груддю на час застосування препарату треба припинити.
Вплив на здатність керувати автомобілем та працювати з механізмами.
На час прийому препарату краще утриматись від водіння автомобілю та роботи, що потребує точності рухів, швидкої реакції та концентрації уваги. Источник
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Гіпокаліємія, що розвивається внаслідок застосування препаратів, які містять сальбутамол, може підвищитись при одночасному застосуванні діуретиків. В результаті цього підвищується ризик розвитку аритмій при застосуванні на фоні такого лікування серцевих глікозидів.
Ефекти сальбутамолу можуть бути зменшені при одночасному використанні b-адреноблокаторів, особливо не вибіркових (таких якпропранолол), а також можуть підсилитися при одночасному застосуванні ксантинів (наприклад, теофіліну).
Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світлаі недоступному для дітей місці при температурі нижче +25°С. Дозволяється тимчасове підвищення температури до +40°С. Термін придатності – 2 роки.