Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

АСТАЛІН
Назва: АСТАЛІН
Міжнародна непатентована назва: Salbutamol
Виробник: "Cipla Ltd", Індія
Лікарська форма: Аерозоль для інгаляцій
Форма випуску: Аерозоль для інгаляцій, дозований по 200 доз (100 мкг/дозу) в алюмінієвому контейнері з дозуючим клапаном і розпилюючою насадкою та захисним ковпачком, у картонній коробці
Діючі речовини: 1 доза аерозолю містить сальбутамолу - 100.0 мкг
Фармакотерапевтична група: Бета-адреностимулятори
Показання: Купірування та профілактика нападів у хворих з легким ступенем бронхіальної астми, лікування загострень при помірному і тяжкому ступенях бронхіальної астми.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.09.03/07402
Термін дії посвідчення: з 22.09.2003 до 22.09.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату АСТАЛІН
АТ код: R03AC02
Наказ МОЗ: 436 від 22.09.2003


    Інструкція для застосування АСТАЛІН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    АСТАЛІН

    (ASTHALIN)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: сальбутамол, біс[(1RS)-2-[(1,1-диметилетил) аміно]-1-[4-гідрокси-3-(гідроксиметил) феніл]етанол]сульфат;

    основні фізико-хімічні властивості: біла гомогенна суспензія;

    склад:1 доза містить сальбутамолу сульфату еквівалентно 100 мкг сальбутамолу;

    допоміжні речовини: пропеллентHFA-134a (тетрафторетан).

    Форма випуску. Аерозоль для інгаляцій дозований.

    Фармакотерапевтична група. Селективні агоністи b2-адренорецепторів.

    Код АТС R03AC02.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Стимулятор b-адренорецепторів, виявляєвисоко селективну дію на b2–адренорецептори бронхів. У терапевтичній дозі виявляє виражені бронхолітичні властивості і практично не впливає насерцево-судинну систему. У більшості пацієнтів не збільшує частоту серцевих скорочень, не спричинює підвищення артеріального тиску. Сальбутамол виявляєтоколітичну дію, знижуючи тонус і скорочувальну активність міометрія. Запобігає виділенню медіаторів алергії та запалення (гістамін, SRSA) з опасистих клітин. Поліпшує мукоциліарний кліренс.

    Фармакокінетика. Ефект препарату розвивається швидко і продовжується 3-4 години. Після інгаляції приблизно 10–20% діючої речовини досягає дрібних бронхів, інша частина залишається у верхніх дихальних шляхах. Зв’язуванняз білками плазми крові становить 10%. Сальбутамол метаболізується в печінці. Виводиться головним чином із сечею в незміненому вигляді і у вигляді неактивного метаболіту. Більша частина дози сальбутамолу, введеногоінгаляційно, елімінується протягом 72 годин.

    Показання для застосування. Лікування і профілактика бронхоспазму при бронхіальній астмі, хронічний обструктивний бронхіт і емфізема.

    Спосіб застосування та дози. Длякупірування нападів бронхоспазму у дорослих доза препарату становить 100-200мкг, яку за необхідності повторюють до 3-4 разів на добу. Максимальна доза препарату становить 800 мкг на добу.

    Для купіруваннянападів бронхоспазму у дітей старше 12 років доза препарату становить 100 мкг, за необхідності її повторюють до 4 разів на добу.

    Для запобігання нападам бронхоспазму, пов'язаним із впливом алергену або спричиненим фізичним навантаженням, дорослим призначають 200 мкг препарату, за 15 хвилин до впливу провокуючого фактора. Для дітей доза становить 100 мкг.

    Для тривалої підтримуючої терапії або профілактики дорослим призначають 100-200 мкг препарату, 4 рази надобу, дітям старше 12 років – 100 мкг, 4 рази на добу.

    Для дітей від 2до 12 років добова доза становить 300 мкг.

    Для інгаляцій рекомендується використовувати спейсер.

    Побічна дія. Препарат може спричинювати легкий тремор і головний біль, у поодиноких випадках - парадоксальний бронхоспазм.

    Протипоказання. Гіпер чутливість до будь-якого компонента препарату.

    Діти до 2 років.

    Передозування. Виявляється тахікардією, аритмією, порушенням сну, болем у ділянці грудей, тремором рук і всього тіла. Лікування - симптоматичне.

    Особливості застосування. Асталін слід призначати з обережністю пацієнтам з тиреотоксикозом.

    Терапіяагоністами b2-адренорецепторів може спричинювати гіпокаліємію. Особлива обережність рекомендується при бронхіальній астмі, тому щогіпокаліємія може підсилюватися при одночасному застосуванні похідних ксантину, стероїдів, діуретиків і під впливом гіпоксиї. Рекомендується постійноконтролю вати рівень калію в сироватці крові.

    Сальбутамол, ймовірно, проникає в грудне молоко, тому призначати його жінкам, які годують груддю, не рекомендується.

    Вагітним препарат призначається тільки в тому випадку, якщо очікувана користь для матері перевищує будь-який можливий ризик для плоду.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Комбіноване застосування сальбутамолу зіншими симпатоміме тиками не рекомендовано, оскільки підвищується ризик розвитку побічних ефектів з боку серцево-судинної системи. Не допускається одночасне застосування сальбутамолу та інгібіторів МАО і трициклічних антидепресантів.

      Не рекомендовано одночасно застосовувати Асталін і неселективні b-блокатори, такіяк пропранолол.

    Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 30 0С, у недоступному для дітей місці. Запобігати заморожуванню. Источник

    Термін придатності – 2 роки.





    На сайті також шукають: Альтабор, Азалептин інструкція, Карипазим застосування, Промакс побічні дії, Постинор протипоказання