Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

Щодо незаконного ввезення в країну лікарських засобів

№ 827/12-04; прийнятий: 19-04-2001; чинний
Видавник: Міністерство охорони здоров'я України
Тип документа: Лист


ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

№ 827/12-04 від 19.04.2001
Начальникам державних інспекцій з

контролю якості лікарських засобів

в АР Крим, областях, містах Києві

та Севастополі

За повідомленням Представництва компанії "GlaxoSmithKline" в Україні на фармацевтичному ринку встановлені факти реалізації незаконно ввезених в країну лікарських засобів виробництва "Глаксо Веллком Познань С.А." (Glaxo Wellcome Poznan S.A.), Польща.

Це стосується препаратів Сальбутамол, дозований аерозоль у фл. по 20 мл, Астмопент (R), аерозоль 300 мг, фл. 20 мл, Бісакодил, супозиторії 10 мг № 5 та Себідин, таблетки для смоктання № 20 виробництва вищезазначеної фірми в упаковках з маркуванням польською мовою. Слід відзначити, що офіційно зареєстровані в Україні вказані препарати мають україномовну упаковку. При цьому деякі із них навіть не зареєстровані в Україні, а саме Сальбутамол, дозований аерозоль, фл. по 20 мл (зареєстрована упаковка у фл. по 10 мл) та Бісакодил, супозиторії 10 мг № 5 (зареєстрована упаковка № 10).

Крім того, при відпуску цих лікарських засобів на касових чеках вказуються назви груп препаратів "гормони", "шлункові", "розчини", "протиблювотні", що не відповідає дійсності.

Виходячи з викладеного та з метою виявлення шляхів розповсюдження незаконно ввезених лікарських засобів вищезазначеного виробника, пропоную здійснити перевірку наявності у сфері обігу вказаних препаратів та вжити заходів щодо їх вилучення з реалізації. За порушення при реалізації лікарських засобів законодавства та прав споживача суб'єктів підприємницької діяльності, у яких будуть виявлені ці лікарські засоби, притягнути до адміністративної відповідальності, а матеріали надати правоохоронним органам для прийняття ними відповідних заходів.

Матеріали перевірки з інформацією про вжиті заходи надати Державній інспекції з контролю якості лікарських засобів МОЗ України до 25.05.2001 року.

Перший заступник Головного
державного інспектора України з
контролю якості лікарських засобів


В.Г.Варченко
Надруковано: "Аптека", № 17 (288), 30 квітня 2001 р.


-->


На сайті також шукають: Аевіт, Артрон триактив форте інструкція, Тизин застосування, Неуробекс форте побічні дії, Левофлокс протипоказання