Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

Про організацію роботи з проведення відновлення доз зовнішнього опромінення методом ЕПР-спектрометрії

№ 155/19; прийнятий: 20-05-1997; чинний
Видавник: Міністерство охорони здоров'я України
Тип документа: Методика, Наказ, Положення


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

Н А К А З

№ 155/19 від 20.05.97
м.Київ


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 липня 1997 р.
за № 243/2047

Про організацію роботи з проведення відновлення доз зовнішнього опромінення методом ЕПР-спектрометрії

На виконання статті 16 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з метою наповнення дозиметричного підреєстру Державного реєстру України осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, створюється Банк біопроб дозиметричного призначення (зубів).

Через 11 років після аварії на Чорнобильській АЕС єдиним певним методом відновлення доз зовнішнього опромінення у постраждалих осіб є електронно-парамагнітно-резонансна спектрометрія (ЕПР-спектрометрія) емалі зубів.

Для організації роботи по збору і зберіганню біопроб дозиметричного призначення (зубів) та визначення доз зовнішнього опромінення методом ЕПР-спектрометрії  НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Положення про Банк біопроб дозиметричного призначення та Методику збору і зберігання біопроб дозиметричного призначеня (зубів), що додаються.

2. Доручити формування і ведення Банку біопроб дозиметричного призначення Науковому центру радіаційної медицини АМН України (Романенко А.Ю.).

3. Директору Наукового центру радіаційної медицини АМН України (Романенко А.Ю.):

3.1. Визначити підрозділ НЦРМ АМН України, відповідальний за формування і ведення Банку біопроб дозиметричного призначення і проведення ЕПР-спектрометрії.

3.2. Забезпечити:

- збір, обробку, зберігання біоматеріалів;

- планомірне проведення досліджень емалі зубів методом ЕПР-спектрометрії згідно з тимчасовими методичними вказівками "Визначення дози зовнішнього опромінення осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС та інших радіаційних аварій, методом ЕПР-спектрометрії", затвердженими Міністерством охорони здоров'я України 30.08.95;

- передачу даних про відновлену методом ЕПР-спектрометрії дозу зовнішнього опромінення до Державного реєстру України осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- тиражування та розсилку Паспорта на видалений зуб, засобів для тимчасового зберігання відібраних біопроб.

3.3. Провести семінар з головними стоматологами управлінь охорони здоров'я обл(міськ)держадміністрацій з питань організації роботи з проведення відновлення доз зовнішнього опромінення методом ЕПР-спектрометрії.

4. Начальникам управлінь охорони здоров'я Дніпропетровської (Іпатов А.В.), Донецької (Орда О.М.), Запорізької (Балашов Г.В.), Київської (Авраменко О.І.), Луганської (Троценко Г.В.), Полтавської (Касьяненко А.С.), Харківської (Яворський А.С.) облдержадміністрацій, Київської (Макомела Р.М.) міськдержадміністрації:

4.1. Організувати роботу по збору зубів, видалених в учасників аварії на ЧАЕС, та передачу їх до Банку біопроб дозиметричного призначення.

4.2. Визначити лікувально-профілактичний заклад, що здійснюватиме накопичення та передачу зубів до Банку біопроб дозиметричного призначення.

4.3. Провести семінари із лікарями-стоматологами областей за участю спеціалістів НЦРМ АМН України з питань методики збору і зберігання видалених зубів і організації роботи з проведення відновлення доз зовнішнього опромінення методом ЕПР-спектрометрії.

4.4. Забезпечити внесення даних про відновлені дози зовнішнього опромінення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, до їхніх реєстраційних документів.

5. Директору Українського центру інформаційних технологій і Національного реєстру (Кортушин Г.І.) забезпечити внесення даних про відновлені дози зовнішнього опромінення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, до бази даних Державного реєстру України осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і централізовану передачу цих даних на обласний рівень реєстру.

6. Головному управлінню з медичних проблем аварії на ЧАЕС і радіаційного захисту населення МОЗ (Бобильова О.О.) забезпечити координацію роботи з організації всіх етапів проведення ЕПР-спектрометрії у осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Богатирьову Р.В. та віце-президента АМН України Зозулю Ю.О.

Міністр охорони здоров'я
Президент АМН України
А.М.Сердюк
О.Ф.Возіанов

Затверджено

наказом Міністерства охорони

здоров'я і Академії медичних

наук      України        від

20.05.1997 р. № 155/19

Положення про Банк біопроб дозиметричного призначення

1. Банк біопроб дозиметричного призначення (далі - Банк біопроб) створюється з метою забезпечення робіт з відновлення доз опромінення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, шляхом накопичення матеріалів і даних, необхідних для відновлення доз у зазначених осіб засобами інструментальної та біологічної дозиметрії.

2. Завдання створення Банку біопроб полягає у:

довготривалому зберіганні, архівуванні біопроб та секційного матеріалу, призначених для ретроспективного відновлення доз зовнішнього опромінення осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС (біопроб дозиметричного призначення);

забезпеченні доступу до біопроб, що зберігаються, з боку лабораторій, які здійснюють ретроспективне відновлення доз;

накопиченні та узагальненні результатів відновлення доз, включаючи протоколювання дозиметричних методів і процедур, які застосовуються;

забезпеченні доступу до результатів реконструкції доз для користувачів інформації такого роду, включаючи органи охорони здоров'я в центрі та на місцях, організацій - учасників досліджень медичних наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, у яких видалений зуб.

3. Банк біопроб створюється спільним наказом Міністерства охорони здоров'я та АМН України в рамках договору № 201/95-98 від 01.10.1995 р. між МОЗ України та НЦРМ АМН України про створення науково-технічної продукції "Ретроспективний моніторинг індивідуальних доз опромінення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС".

4. Робота з формування і ведення Банку біопроб фінансується Міністерством охорони здоров'я в рамках зазначеного договору.

5. Користувачами інформації про дози опромінення можуть бути органи охорони здоров'я в центрі та на місцях, інші зацікавлені державні органи та організації, які мають доступ до інформації Державного реєстру України осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.


Затверджено

наказом Міністерства охорони

здоров'я і Академії медичних

наук      України        від

20.05.1997 р. № 155/19

Методика збору і зберігання біопроб дозиметричного призначення (зубів)

1. Біопроби дозиметричного призначення (зуби) відбираються у лікувально-профілактичних закладах, які спеціалізуються на медичному обслуговуванні осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (ліквідатори, евакуйовані, особи, що проживають на радіаційно забруднених територіях, тощо), в ході звичайної стоматологічної практики.

2. На видалений зуб заповнюється супровідний документ - Паспорт на видалений зуб (додається), що вміщує ідентифікаційні дані та інформацію, необхідну для відновлення дози.

3. Видалений зуб промивається водою і підсушується в місцях, захищених від додаткового опромінення, в тому числі денним світлом.

4. Підсушений зуб вкладається в паперовий конверт, що прикріплюється до супровідного документа. Конверт заклеюється.

5. Партії відібраних біопроб направляються до визначеного обласного (міського) лікувально-профілактичного закладу.

6. Зібрані в регіонах біопроби доставляються до Банку біопроб.

7. Біопроби зберігаються в Банку біопроб до проведення аналізу з метою відновлення дози.

8. Біопроби передаються для аналізу до лабораторій, призначених для здійснення відновлення доз опромінення.

9. Результати такого аналізу, включаючи значення дози та протоколи вимірів, а також самі досліджувані біопроби повертаються для подальшого зберігання до Банку біопроб.

10. Дані про дози опромінення передаються до дозиметричного підреєстру Державного реєстру України осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.


Додаток

до Методики збору і зберігання

біопроб         дозиметричного

призначення (зубів)

Паспорт на видалений зуб

    1. Повна  назва  або  штамп  медичного   закладу,   в   якому

здійснений відбір проби

    2. N амбулаторної картки ___________

    3. N реєстраційних документів Державного реєстру ____________

    4. Дата видалення зуба __________

    5. Загальні відомості:

----- ------------------------------- ----------------------------

 1  |Прізвище (розбірливо)          |

-----|-------------------------------|----------------------------

 2  |Ім'я                           |

-----|-------------------------------|----------------------------

 3  |По батькові                    |

-----|-------------------------------|----------------------------

 4  |Рік народження                 |

-----|-------------------------------|----------------------------

 5  |Рік участі у ЛНА               |

-----|-------------------------------|----------------------------

 6  |Телефон домашній, робочий      |

-----|-------------------------------|----------------------------

 7  |Домашня адреса                 |

----- ------------------------------- ----------------------------

----------------------------------- ------------------------------

6. Професійний контакт із іонізую- |7. Відомості про проведені ре-

чим випромінюванням (в тому числі  |нтгенівські дослідження чере-

під час служби в армії), коли (рік)|па, щелеп, зубів

----------------- -----------------|--------------- --------------

      Так       |        Ні       |Так (кількість)|      Ні

----------------- ----------------- --------------- --------------

    8. Розташування зуба (у відповідній клітині вказати також

причину видалення):

    A - парадонтоз, R - корінь, Rf - періодонтит, t - ретенція.

--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---

  |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |

---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---

  |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |   |

--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

    9. Місце  роботи (організація  в  30-кілометровій  зоні)  при

ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ______________________________

    10. Прізвище,  ім'я,  по  батькові (особиста печатка) лікаря,

який здійснив відбір проби _______________________________________

"Офіційний вісник України" № 27, стор.170


-->


На сайті також шукають: Вітамін а+д3, Депо-провера інструкція, Ноопепт застосування, Аводарт побічні дії, Пентаса протипоказання