Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

Пропозиції по боротьбі з фальсифікацією лікарських засобів

№ 161/16-01; прийнятий: 24-04-2000; чинний
Видавник: Міністерство охорони здоров'я України
Тип документа: Лист


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

Л И С Т

№ 161/16-01 від 24.04.2000
м.Київ

Керівникам підприємств, що

виробляють лікарські засоби

Пропозиції по боротьбі з фальсифікацією лікарських засобів

Згідно визначення ВООЗ, фальсифіковані лікарські засоби - це препарати, які умисно неправильно промарковані щодо ідентичності та/або назви виробника. Фальсифіковані препарати можуть містити правильні компоненти або невідповідні компоненти, можуть бути без активних компонентів, з недостатніми кількостями активних компонентів або з підробною упаковкою. В будь-якому випадку це умисне та свідоме незаконне виробництво, розповсюдження, постачання та продаж лікарських засобів з метою одержання незаконного прибутку.

Підробні лікарські засоби в багатьох випадках та з різних причин є безумовно небезпечними та шкідливими для здоров'я людей.

У зв'язку з цим підробні ліки можуть зруйнувати довіру до системи охорони здоров'я, постачальників легальних лікарських засобів, фармацевтичної промисловості та національних органів з контролю ліків. Неправильне маркування з вказаним на ній легальним виробником також може бути шкідливим для репутації та фінансового стану оригінального та/або поточного виробника, чия назва була використана.

Крім того, виробництво та обіг фальсифікованих лакарських засобів, як і інша "тіньова" діяльність, наносять великі збитки державі та легальним суб'єктам фармацевтичного ринку.

На думку ВООЗ, фармацевтичній промисловості належить вирішальна роль у виявленні, контролі та знищенні фальсифікованих лікарських засобів.

Останнім часом в Україні було виявлено кілька випадків фальсифікації лікарських засобів вітчизняного виробництва. У зв'язку з цим Державна інспекція пропонує фармацевтичним підприємствам здійснити ряд заходів по попередженню загрози фальсифікації:

1. Розробляти системи захисту, такі як використання захисних етикеток для попередження фальсифікації своєї продукції.

2. Посилити контроль за зберіганням та обліком обладнання, субстанцій, допоміжних речовин, продукції in bulk, упаковки, етикеток, а також інших матеріалів, які можуть бути використані для нелегального виробництва Вашої продукції.

3. У випадках надання в оренду виробничих потужностей іншим суб'єктам господарської діяльності здійснювати заключення договорів оренди лише за наявності ліцензії на право виробництва лікарських засобів.

4. Здійснювати регулярні обстеження своїх каналів розповсюдження та аптечної мережі з метою виявлення фальсифікації власної продукції.

5. Негайно повідомляти в територіальні підрозділи Державної інспекції інформацією про будь-які факти, які свідчать про можливу фальсифікацію продукції Ваших підприємств (знаходження в дистриб'юторській та аптечній мережі препаратів з невідповідною упаковкою, зовнішнім виглядом та нумерацією серій, реалізація за підозріло низькими цінами тощо). Такі звернення будуть офіційною підставою для проведення Державною інспекцією спеціальних розслідувань та здійснення, разом з правоохоронними органами, жорстких заходів по відношенню до виробників та реалізаторів фальсифікованих препаратів.

6. Організовувати стабільне виробництво та постачання для покриття попиту і уникнення ситуацій створення штучного дефіциту лікарських засобів, які можуть бути використані фальсифікаторами.

Перший заступник Головного державного
інспектора України з контролю якості
лікарських засобів


В.Г.Варченко
"Еженедельник АПТЕКА", № 17, 3 травня 2000 р.


-->


На сайті також шукають: Ло-азомекс, Гексорал інструкція, Альтабор застосування, Фурасол побічні дії, Ноозам протипоказання