МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Н А К А З
Про заходи на випадок виникнення надзвичайної ситуації, пов'язаної з епідемічними ускладненнями з високопатогенного грипу птиці серед населення
З метою координації заходів, направлених на недопущення епідемічного поширення грипу серед населення, викликаного пандемічним варіантом вірусу високопатогенного грипу птиці та керуючись Указом Президента України від 19 жовтня 2005 року № 1450 "Про невідкладні заходи щодо запобігання занесенню і поширенню високопатогенного грипу птиці та мінімізації наслідків можливої пандемії грипу", постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2001 року № 1567 "Про затвердження Плану реагування на надзвичайні ситуації державного рівня" НАКАЗУЄМО:
1. Департаменту державного санітарно-епідеміологічного нагляду, Департаменту організації та розвитку медичної допомоги населенню МОЗ України, Департаменту цивільного захисту населення і територій та медичному управлінню МНС України:
1.1. Внести пропозиції щодо складу оперативної міжвідомчої групи для координації заходів на випадок епідемічних ускладнень, пов'язаних з поширенням серед населення високопатогенного грипу птиці.
1.2. Забезпечити організацію та проведення навчань спеціалістів медичного та немедичного профілю з питань індивідуального захисту, правил поводження в осередку захворювання, проведення первинних протиепідемічних заходів, діагностики, лікування та профілактики грипу.
1.3. Забезпечити проведення комплексних навчально-тренувальних занять із моделюванням осередків пташиного грипу з груповими захворюваннями людей для відпрацювання питань виявлення, локалізації осередків, проведення медико-евакуаційних, лікувально-профілактичних та протиепідемічних заходів в режимі карантину.
1.4. Провести перевірку наявних засобів індивідуального захисту особового складу і медичних працівників органів та підрозділів цивільного захисту МНС, санітарно-епідеміологічних та лікувально-профілактичних установ і закладів, готовності госпітальної бази, забезпеченості їх медикаментами, діагностичними та імунобіологічними препаратами, дезінфекційними засобами, відповідно до фази і періоду пандемії.
2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам Головних управлінь охорони здоров'я Дніпропетровської, Львівської та Черкаської обласних державних адміністрацій, начальнику управління охорони здоров'я та медицини катастроф Одеської та начальникам управлінь охорони здоров'я обласних державних адміністрацій, начальникам Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації та управління охорони здоров'я Севастопольської міських державних адміністрацій, головним державним санітарним лікарям АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя, на водному, повітряному та залізничному транспорті, начальникам ГУ(У) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі:
2.1. Забезпечити сприяння діяльності оперативної міжвідомчої групи з метою координації заходів на випадок епідемічних ускладнень, пов'язаних з поширенням серед населення високопатогенного грипу птиці.
2.2. Активізувати санітарно-просвітницьку роботу серед населення з питань проведення первинних заходів в осередках пташиного грипу.
2.3. У разі виявлення епідемічних ускладнень з грипу, пов'язаних з високопатогенним вірусом грипу птиці забезпечити оперативне розгортання сил реагування, оперативних груп для організації та проведення протиепідемічних та лікувально-евакуаційних заходів і захисту населення.
2.4. У період залучення особового складу органів та підрозділів цивільного захисту МНС до заходів щодо локалізації та ліквідації осередків пташиного грипу, медичне забезпечення зазначених контингентів здійснювати також у лікувально-профілактичних закладах системи охорони здоров'я.
3. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам Головних управлінь охорони здоров'я Дніпропетровської, Львівської та Черкаської обласних державних адміністрацій, начальнику управління охорони здоров'я та медицини катастроф Одеської та начальникам управлінь охорони здоров'я обласних державних адміністрацій, начальникам Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації та управління охорони здоров'я Севастопольської міських державних адміністрацій, головним державним санітарним лікарям АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя, на водному, повітряному та залізничному транспорті:
3.1. Забезпечити готовність лабораторної мережі до відбору зразків клінічного матеріалу з метою обстеження на пташиний грип, транспортування у визначені лабораторні підрозділи для індикації збудника;
3.2. Провести розрахунки щодо кількісного складу медичних працівників за адміністративними територіями, які будуть задіяні в осередках пташиного грипу, на підставі прогностичної кількості хворих на грип для адекватного залучення медичних сил і засобів та розгортання госпітальної бази.
3.3. Забезпечити поповнення засобами профілактики, лікування, дезінфекційними та засобами індивідуального захисту лікувально-профілактичні та санітарно-епідеміологічні заклади та установи; адекватних обсягів протиепідемічних заходів, зокрема знезараження захисного одягу.
3.4. Забезпечити моніторинг епідемічної ситуації із запровадженням оперативного інформування про епідемічний стан територій і населення щодо високопатогенного грипу птиці, раннього виявлення епідемічних ускладнень і своєчасного проведення комплексу профілактичних та протиепідемічних заходів.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Міністра охорони здоров'я України, Головного державного санітарного лікаря України Бережнова С.П. та Першого заступника Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Антонця В.М.
Міністр охорони
здоров'я України
Міністр України
з питань надзвичайних
ситуацій та у справах захисту
населення від наслідків
Чорнобильської катастрофи |
Ю.В.Поляченко
В.І.Балога |