ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
КРИСТЕПІН
(CRYSTEPIN®)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: драже світло-фіолетового кольору, на зломі– ядро білого або майже білого кольору зі світло-фіолетовою оболонкою;
склад: 1 драже містить 0,1 мг резерпіну, 0,580 мг дигідроергокристинумезилату, 5,0 мг клопаміду;
допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон 25, стеаринова кислота, сахароза, тальк, титану діоксид, кармельоза натрію, полівінілацетат, барвник Фіолетовий світлий С 161, віск білий і карнаубський.
Форма випуску. Драже.
Фармакотерапевтична група. Гіпотензивний засіб. Код АТС C02LA51.
Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Кристепін чинить тривалу гіпотензивну дію, зумовлену компонентами, що входять до його складу, з різним механізмом гіпотензивної дії, взаємне потенціювання яких дозволяє застосовувати низькі дози окремих складових речовин. Гіпотензивна дія Кристепіну виявляється на 4-7-й день лікування, стійкий гіпотензивний ефект спостерігається через 1-4 тижні.
Клопамід – діуретик групи тіазидо подібних сульфонамідів, сприяє посиленню виділення із сечею іонів натрію, калію, хлору, зменшує вміст іонів натрію в судинній стінці, зменшує її чутливість до судинозвужувальних впливів.
Резерпін – симпатолітик центральної дії, під впливом якого зменшуються запаси катехоламінів в пресинаптичних нервових закінченнях, що приводить до зменшення адренергічного впливу на ефекторні периферичні органи, в тому числіадренорецептори кровоносних судин, що приводить до зниження хвилинного об’ємукрові та зменшення загального периферичного судинного опору. Крім цього, резерпін має седативну дію.
Дигідроергокристину мезилат – напівсинтетична похідна речовина групи алкалоїдів ріжків. Блокуючи альфа-адренорецептори, знижує тонус гладкої мускулатури судин, зменшує загальний периферичний судинний опір.
Фармакокінетика. Дані по вивченню фармакокінетики комплексу відсутні.
Показання для застосування. Артеріальна гіпертензія.
Спосіб застосування та дози.Здебільшого на початку лікування Кристепін призначають дорослим по 1 драже надобу (вранці), у тяжких випадках дозу можна збільшити до 2 драже на добу (водин або два прийоми).
Підтримуюча доза становить 1 драже на добу або через день. Максимальна добова доза для хворих похилого віку – 1 драже на добу.
Препарат рекомендується приймати завжди в один і той самий час. У разі пропуску часу прийому препарату наступну дозу необхідно приймати за графіком, не збільшуючи загальної дози препарату.
Драже слід ковтати цілим, запиваючи невеликою кількістю нейтральної рідини.
Побічна дія. В окремих випадках можуть відмічатисьпобічні реакції у вигляді порушень з боку стравоходу (нудота, блювання), диспептичних розладів, ортостатичної гіпотензії, відчуття втоми, м’язовоїслабкості, запаморочення, відчуття закладення носа, тромбоцит опенії, депресії, зневоднення, гіпокаліємії, алергічні реакції у вигляді шкірних висипань та свербежу.
Протипоказання.
- Підвищена чутливість до компонентів препарату;
- гіпокаліємія;
- психічна депресія в анамнезі (у тому числі в родинному);
- виразкова хвороба шлунка та дванадцяти палої кишки в стадії загострення;
- виразковий коліт;
- тяжкі захворювання печінки та нирок;
- тяжкі форми стенокардії;
- недавно перенесений інфаркт міокарда;
- виражений атеросклероз;
- вагітність;
- годування груддю;
- вік хворих до 18 років.
Передозування. Уразі передозування (інтоксикації) препарату можлива поява таких симптомів: нудота, блювання, діарея, м’язова слабкість, запаморочення, артеріальнагіпотензія, брадикардія, аритмії, депресія, можливі сплутаність свідомості та коматозний стан.
Специфічного антидоту не існує.
Лікування проводять залежно від тяжкості проявів інтоксикації. Необхідно зробити промивання шлунка, призначити активоване вугілля. Подальше лікування – симптоматичне, спрямоване на підтримку діяльності серцево-судинної системи, корекцію водно-електролітного балансу.
Особливості застосування. Кристепінслід призначати з обережністю хворим на цукровий діабет, подагру, особам літнього віку, а також пацієнтам, професія яких потребує підвищеної концентрації уваги, швидких психічних та рухових реакцій (наприклад, у водіїв транспорту, осіб, які обслуговують машини, при роботі на висоті тощо).
Під час лікуванняКристепіном слід регулярно контролю вати рівень калію в сироватці, функцію нирок, психічний стан пацієнта.
При тривалому лікуванні рекомендується дієта з підвищеним вмістом калію.
Під час лікуванняКристепіном слід утримуватись від вживання спиртних напоїв.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. З клоп амідом: клопамід знижує виділення літію нирками, тому при паралельному введенні літію слід відповідно зменшити його дози. Клопамід послаблює дію пероральних антидіабетичних засобів; він може підняти токсичність анти аритмічних та кардіотонічних засобів виснаженням калію. Клопамід може знизити ефективність пероральних антикоагулянтів.
З резерпіном: резерпін підсилює дію засобів, що пригнічують ЦНС, включаючи алкоголь, та знижує дію L-допи. Резерпін може спричинити ексцитацію і гіпертензію у хворих, які приймають інгібітори МАО. Не рекомендується одночасне введення під час лікування інгібіторами МАО і протягом одного тижня – після припинення лікування. Через підвищений
ризик спричинення депресії не рекомендується одночасно прийматиглюкокортикоїди з резерпіном.
З дигідроергокристином: взаємодію не встановлено.
Клопамід підвищує виведення нирками калія, завдяки чому підвищуєтьсяфармакодинамічна активність та токсичність кардіотоників, у т. ч. дигоксину.
Кристепін може підсилювати гіпотензивну дію антигіпертензивних та антиангінальних засобів.
Кристепін не рекомендується застосовувати разом з інгібіторами МАО, леводопою таацетазоламідом. Источник
Умови та термін зберігання. Зберігати в оригінальній внутрішній упаковці, в недоступному для дітей місці при температурі до 25 оС. Термін придатності – 3 роки.