ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
СТРЕПТОЦИД
(STREPTOCID)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: sulfanіlаmidе;
основні фізико - хімічні властивості:таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору з плоскою поверхнею, рискою і фаскою;
склад: 1 таблетка містить сульфаніламіду 0,3 г або 0,5 г;
допоміжні речовини: крохмаль, тальк, кислота стеаринова.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Протимікробні засобидля системного застосування. Сульфаніламіди короткої дії. Код АТС J01ЕВ 06.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Порушує утворення в мікро організмах факторів росту - фолієвої, дегідрофолієвої кислот, інших сполук, що містять в своїй молекулі пара-аміно бензойну кислоту. Стрептоцид - сульфаніламід короткої дії по відношенню до стрептококів, менінгококів, пневмококів, гонококів, протея та інших мікро організмів.
Фармакокінетика. При вживанні усередину швидко всмоктується, максимальна концентрація стрептоциду в крові досягається через 1- 2 год ( у межах 4 год. проникає в спинно-мозгову рідину), зниження концентрації в крові на 50% проходить менше ніж за 8 год. Через нирки виділяється приблизно 95% препарату; приблизно 50% виводиться з сечею менше ніжчерез 16 год.
Показання для застосування. Лікування ангіни, отиту, ентероколіту, пієліту, циститу, бешихового запалення та інших інфекцій.
Спосіб застосування та дози. Внутрішньо дорослі приймають препарат по 0,5 – 1 г, 5 – 6 разів на добу (добова доза – 3 – 6 г). Враховуючи лікарську форму таблетки дітям призначають препарат з 3-х років, від 3 до 5 років – ¾ – 1 таблетки 0,3 г сульфаніламіду, від 6 до 12 років –0,3 – 0,5 г на 1 прийом. Максимальні дози для дорослих внутрішньо: разова– 2 г, добова – 7 г.
Тривалість курсу лікування визначає лікар.
Побічна дія. Можуть виникнути - нудота, блювання, запаморочення, головний біль, пригнічений стан, ціаноз, шкірні алергічні реакції. При вживанні у високих дозах і при тривалому застосуванні можуть виникнути лейкопенія, агранулоцит оз, гемолітична анемія, парестезія, тахікардія, дерматит, діарея. Рідко – кристалурія, гематурія, гостра ниркова недостатність.
Протипоказання. Порушення кровотворення, нефрит, Базедова хвороба, гострий гепатит, алергія на компоненти препарату абоінші сульфаніламіди. Тяжка ниркова недостатність, гостра порфірія, І та ІІ триместри вагітності, лактація.
Передозування. Шлунок промивають 2% розчином натрію гідро карбонату і зависю вугілля активованого, іншихентеросорбентів. Показано вживання у великій кількості розчину натрію гідро карбонату; форсований діурез, гемодіаліз.
Особливості застосування. при тривалому лікуванні Стрептоцидом необхідно періодично досліджувати склад периферичної крові, проводити контроль функції нирок і печінки. З обережністю застосовувати у пацієнтів з порушеннями функції нирок. У період лікування необхідно пити більше рідини. Призначення в недостатніх дозах або передчасне припинення прийому препарату може призвести до розвитку стійкості мікро організмів до сульфаніламідів.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Новокаїн, який містить залишок парааміно бензойної кислоти, і деякі інші лікарські засоби подібної хімічної структури можуть виявляти анти сульфаніламідний ефект (знижувати ефективність стрептоциду), що необхідно враховувати при одночасному застосуванні зі Стрептоцидом.
Умови та термін придатності. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищенному від світла місці при температурі 15- 25°С. Источник
Термін придатності препарату 10 років.