ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
АСПАРКАМ - ФАРМАК®
(ASPARCAM - FARMAK®)
Склад:
діючі речовини: 1 мл розчину містить магнію аспарагін ату безводного 40 мг (3,37 мг магнію), калію аспарагін ату безводного 45,2 мг (10,33 мг калію);
допоміжні речовини: сорбіт (Е 420), вода для ін’єкцій.
Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що регулюють метаболічні процеси. Мінеральні добавки. Код ATC A12C C55**.
Клінічні характеристики.
Показання. Гіпокаліємія та гіпомагніємія; як допоміжний засіб при ішемічній хворобі серця, шокових станах різного генезу; порушення ритму серця, зумовлені дефіцитом калію і магнію в організмі, непереносимістю чи токсичною дією препаратів наперстянки.
Протипоказання. Гостра та хронічна ниркова недостатність, гіперкаліємія, гіпермагніємія, порушення атріовентрикулярної провідності ІІ-ІІІ ступеня, тяжкі форми міастенії, виражена артеріальна гіпотензія, гемоліз, анурія, хвороба Аддісона, підвищена чутливість до препарату.
Спосіб застосування та дози. Аспаркам-Фармак® вводять дорослим внутрішньо венно краплинно або за допомогою дозуючого пристрою типу “Інфузомат” або внутрішньо венно струминно (повільно). Для внутрішньо венної інфузії вміст 1-2 ампул по 10 мл або 2-4 ампул по 5 мл розводять у 100-200 мл стерильного 0,9 % розчину натрію хлориду або 5 % розчину глюкози, вводять внутрішньо венно краплинно зі швидкістю 25 крапель за хвилину 1-2 рази на добу. При струминному внутрішньо венному введенні вміст 1 ампули по 10 мл або 2 ампул по 5 мл розводять у 20 мл стерильного 0,9 % розчину натрію хлориду або 5 % розчину глюкози і вводять дорослим не швидше 5 мл за 1 хвилину. Тривалість лікування Аспаркамом-Фармак® визначається індивідуально.
Побічні реакції. Можливі гіперкаліємія (нудота, блювання, діарея, парестезії), гіпермагніємія (почервоніння обличчя, спрага, зниження артеріального тиску, гіпорефлексія, нервово-м’язова блокада, пригнічення дихання, судоми), порушення провідності міокарда, дезорієнтація, запаморочення; в поодиноких випадках при внутрішньо венному введенні – парадоксальна реакція у вигляді збільшення кількості екстрасистол. Ці явища звичайно минають при зменшенні дози препарату.
Передозування. При швидкому струминному введенні або при введенні препарату в дозах, які значно перевищують терапевтичні, розвиваються гіперкаліємія та гіпермагніємія, що виявляється почервонінням обличчя, спрагою, артеріальною гіпотензією, порушеннями нервово-м’язової передачі, пригніченням дихального центру, аритміями, судомами. В таких випадках вводять кальцію глюконат або кальцію хлорид 10 % 10–40 мл (залежно від тяжкості передозування), здійснюють заходи для підтримання дихання та гемодинаміки, симптоматичну терапію. У разі тяжкого отруєння при недостатній ефективності перелічених заходів показано проведення гемодіалізу.
Застосування у період вагітності або годування груддю. Застосування препарату можливо в тому випадку, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.
Діти. Застосування препарату у дітей остаточно не вивчене, тому дітям не застосовують.
Особливості застосування. Увага! При швидкому внутрішньо венному введенні можуть розвиватися гіперкаліємія і гіпермагніємія з виникненням загрозливих для життя пацієнта аритмій, тому швидке внутрішньо венне введення препарату протипоказане!
У разі необхідності лікування Аспаркамом-Фармак® можна поєднувати із застосуванням строфантину та препаратів наперстянки. При поєднанні атріовентрикулярної блокади з порушенням ритму серця препарат не призначають.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. Під час лікування препаратом слід утримуватися від керування авто транспортом або роботи зі складними механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При одночасному застосуванні Аспаркаму-Фармак® з калій зберігаючи ми діуретиками або інгібіторами АПФ підвищується ризик розвитку гіперкаліємії (в цьому випадку необхідно контролю вати рівень калію в плазмі крові). Аспаркам-Фармак® знижує чутливість до серцевих глікозидів.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Препарат належить до лікарських засобів, які регулюють метаболічні процеси. Магній активує натрій-калієву АТФ-азу, внаслідок чого знижується внутрішньоклітинний вміст натрію та підвищується надходження калію в клітину. При зниженні концентрації натрію в клітині гальмується натрієво-кальцієвий обмін у гладких м’язах судин, що призводить до їх релаксації, іони калію стимулюють синтез АТФ, глікогену, білків, ацетилхоліну; калій і магній підтримують поляризацію клітинних мембран. Аспарагін ат сприяє надходженню іонів в клітину та бере участь в енергетичному обміні. Анти аритмічний ефект реалізується завдяки здатності препарату усувати дисбаланс електролітів, знижувати збудливість і провідність міокарда.
Фармакокінетика. Не вивчена.
Фармацевтичні характеристики:
основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка жовтувата рідина.
Несумісність. Препарат не змішувати з іншими лікарськими засобами, за винятком розчинників, вказаних в розділі „Спосіб застосування та дози.”
Термін придатності. 2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Умови зберігання. Зберігати в захищеному від світла місці при температурі від 15 ° С до 25 ° С. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Упаковка. По 5 мл, 10 мл або 20 мл в ампулах. По 10 ампул, вкладених в пачку.
Категорія відпуску. За рецептом.
Виробник. ВАТ “Фармак”. Источник
Місцезнаходження. Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.