І Н С Т Р У К Ц ІЯ
для медичного застосування препарату
ГІДРОКОРТИЗОН
(Hydrocortisone)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: гідрокортизон;
основні фізико-хімічні властивості: мазь білого з жовтуватим відтінком абоясно-жовтого кольору;
склад: 10 г мазі містять гідрокортизону ацетату 0,1 г;
допоміжні речовини: пентол, вода очищена, ніпагін, ніпазол, ланолін безводний, вазелін, кислота стеаринова.
Форма випуску. Мазь для зовнішнього застосування.
Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для застосування в дерматології.
Код АТС D07АА 02.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Гідрокортизон є синтетичним глюкокортикоїдним препаратом для місцевого застосування. Виявляє протизапальну, проти набрякову, протисвербіжну дію.
Фармакокінетика. Дані про фармакокінетичні властивості, що мають значення для терапевтичних цілей, відсутні.
Показання для застосування. Запальні та алергічні захворювання шкіри немікробної етіології: екзема, алергічний та контактний дерматит, нейродерміт, псоріаз.
Спосіб застосування та дози. Мазь наносять тонким шаром на уражені ділянки шкіри 2–3 рази на день. Тривалість курсу лікування залежить від характеру захворювання та ефективності терапії, становлячи, зазвичай 6–14 днів; при стійкому перебігу захворювання курс лікування може бути подовжено до 20 днів. На обмежених ділянках для підсилення ефекту можна застосовувати оклюзійніпов’язки.
Побічна дія. При використанні препарату, особливо хворими з індивідуальною чутливістю до компонентів препарату, може виникнути набряк, свербіж у межах ділянки нанесення препарату. При тривалому лікуванні можливий також розвиток вторинних інфекційних уражень шкіри, атрофічних змін у ній, гіпертрихозу. При тривалому застосуванні мазі, особливо на великих уражених ділянках шкіри, можливий розвиток гіперкортицизму, як прояв резорбтивної дії гідрокортизону.
Протипоказання. Застосування мазі протипоказано при ранових, виразкових ураженнях, бактеріальних, вірусних та грибкових захворюваннях шкіри.
Передозування. Місцеве застосування препарату в дозах, якірекомендовані, не приводить до появи системних ефектів. При тривалому застосуванні Гідрокортизону у великих кількостях можлива поява симптомів гіперкортицизму.
Особливості застосування. Вагітність та лактація. Глюкортикоїди проникають крізь плаценту. Дія на плід може бути особливо вираженою при нанесенні препарату на великі поверхні. Рекомендується дотримуватися особливої обережності при призначенні препарату під час вагітності та в період лактації.
При застосуванні на ділянки обличчя або під оклюзійні пов’язкитривалість лікування необхідно скоротити.
При застосуванні у дітей від 6 місяців та старше слід обмежити загальну тривалість лікування та виключити заходи, які призводять до посилення резорбції всмоктування стероїду (зігріваючі, фіксуючі та оклюзійні пов’язки).
У дитячому віці пригнічення функції надниркових залоз може розвиватися швидше. Крім того, може спостерігатися зниження екскреції гормону росту. При застосуванні препарату протягом тривалого часу необхідно спостерігати за масоютіла, ростом, рівнем кортизолу плазми.
Для запобігання інфекційних уражень шкіри Гідрокортизон рекомендується призначати разом з антибактеріальними та протигрибковими засобами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Явищ несумісності з лікарськими засобами інших груп не виявлено. Источник
Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, недоступному для дітей місціпри температурі від 5 до 20º С. Термін придатності - 3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.