Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

МЕЗАТОН
Назва: МЕЗАТОН
Міжнародна непатентована назва: Phenylephrine
Виробник: ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС" м. Харків, Україна
Лікарська форма: Краплі очні
Форма випуску: Краплі очні, 25 мг/мл по 5 мл у флаконах
Діючі речовини: 1 мл розчину містить: фенілефрину гідрохлориду 25 мг
Допоміжні речовини: Декаметоксин, полиэтиленоксид 400, трилон Б, вода очищенная
Фармакотерапевтична група: Препарати, які стимулюють альфа- та альфа+бета-адренорецептори
Показання: Розширення зіниці при офтальмоскопії та інших процедурах, необхідних для контролю стану задньої ділянки ока. Проведення діагностичних процедур. Ірити та іридоцикліти (з метою профілактики виникнення та розриву задніх сінехій, що вже утворилися, а також з
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/0511/01/01
Термін дії посвідчення: з 02.02.2009 по 02.02.2014
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату МЕЗАТОН
АТ код: S01F
Наказ МОЗ: 166 від 17.03.2009


    Інструкція для застосування МЕЗАТОН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    МЕЗАТОН

    (MESATONUM)


    Загальна характеристика:

    міжнародна і хімічна назви: phenylephrine hydrochloride; 1-(мета-оксифеніл)-2-метил аміноетанолу гідро хлорид;

    основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна чи з жовтуватим відтінком рідина.

    склад: фенілефрину гідро хлориду – 25 мг в 1 мл розчину;

    допоміжні речовини: декаметоксин, полі етиленоксид 400, трилон Б, вода очищена.


    Форма випуску. Очні краплі.


    Фармакотерапевтична група. Мідріатичні і ціклоплегічні засоби. Код АТС  S01FB01.


    Фармакологічні властивості.  

    Фармакодинаміка. Симпатоміметичний засіб, який володіє виразною стимулюючою дією на постсинаптичні a1-адренорецептори.

    При інстиляціях в око викликає скорочення ділататора зіниці m. dilatator pupillae (мідріаз)   і гладких м`язів артеріол кон’юнктиви. Відсутній вплив на циліарний м`яз, тому мідріаз виникає без циклоплегії. Максимальний мідріатичний ефект досягається через 15-30 хвилин; тривалість ефекту – 4-6 годин.

    Фармакокінетика. Фенілефрин легко проникає в тканини ока, розширення зіниці наступає протягом 10-60 хвилин після одноразового закапування.


    Показання для застосування. Розширення зіниці при офтальмоскопії і інших процедурах, необхідних для контролю стану заднього відрізка ока. Проведення діагностичних процедур (провокаційний тест у пацієнтів з вузьким профілем кута передньої камери і підозрою на закрито кутову глаукому; диференціальна діагностика типу ін’єкції очного яблука). Іріти та іридоцикліти (з метою профілактики виникнення та розриву вже утворившихся задніх сінехій, а також зменшення ексудації із райдужної оболонки).


    Спосіб застосування і дози. При офтальмоскопії та при проведенні діагностичних процедур – одноразово 1 краплю в кон`юнктивальний мішок. При необхідності підтримання мідріазу упродовж тривалого часу, через 1 годину можлива повторна інстиляція. При увеїтах – 1 крапля в кон'юнктивальний мішок хворого ока 2-3 рази на добу.


    Побічна дія. З боку органу зору: в деяких випадках хворі відзначають відчуття печіння з початку застосування, затуманення зору, подразнення, відчуття дискомфорту, сльозотечу, підвищення внутрішньо очного тиску, реактивний міоз на наступний день після застосування.

    З боку серцево-судинної системи: тахікардія, серцева аритмія, гіпертензія, шлункова аритмія, рефлекторна брадикардія, оклюзія коронарних артерій, емболія легеневої артерії.


    Протипоказання.   Вузько кутова або закрито кутова глаукома. Похилий вік з серйозними порушеннями з боку серцево-судинної або церебрально-васкулярної системи. Порушення цілісності очного яблука; порушення сльозопродукції. Підвищена чутливість до препарату. Гіпертиріоз. Печінкова порфирія. Уроджений дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.


    Передозування. При виникненні системної дії мезатону купірувати небажані явища можна шляхом використання a-адреноблокуючих засобів, наприклад, від 5 до 10 мг фентоламіна внутрішньо венно. При необхідності можна повторити ін’єкцію.


    Особливості застосування. Повторні інстиляції препарату можуть давати менш виразний мідріаз, ніж напередодні. Цей ефект чаще виявляється у похилих пацієнтів.

    Оскільки дія препарату у вагітних жінок і жінок, які годують груддю, недостатньо вивчена, застосовувати препарат у цих категорій хворих слід тільки тоді, коли очікуваний ефект перевищує ризик розвитку можливих побічних ефектів у плода.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами.  Мідріатичний ефект   посилюється при використанні препарату в комбінації з місцевим застосуванням атропіну.

    Застосування препарату з інгібіторами моноаміно оксидази, а також упродовж 21 дня після припинення прийому хворим цих препаратів повинно здійснюватись з обережністю, так як в цьому випадку є можливість розвитку системних адренергічних ефектів.

    Вазопресорна дія може також потенціювати ся при сумісному застосуванні з трициклічними антидепресантами, пропранололом, резерпіном, гуанетедіном, метілдопа і м-холіно блокаторами.

    Препарат може потенціювати пригнічення серцево-судинної діяльності при інгаляційному наркозі.


    Умови і термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці,   при   температурі   від 15 °С до 25 °С. Термін зберігання – 2 роки. Після розкриття флакону термін зберігання 14 діб.


    Умови відпуску.   По рецепту.


    Упаковка. По 5 мл у флаконах із стерильною кришкою-крапельницею.


    Виробник. Філія ТОВ „Дослідний завод „ГНЦЛС”. Источник


    Адреса. м. Харків, вул. Воробйова, 8.






    На сайті також шукають: Пантасан, Кавінтон інструкція, Промакс застосування, Флуцинар побічні дії, Детралекс протипоказання