ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ПЕПОНЕН АКТИВ
(PEPONEN® ACTIVE)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: м'які прозорі овальні капсули, коричнево-зеленого кольору;
склад: 1 капсула містить 600 мг олії насіння гарбуза;
допоміжні речовини: сорбітол, желатин, гліцерин, вода.
Форма випуску. Капсули.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при доброякісній гіпертрофії передміхурової залози. Код АТС G04C Х 10**.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Олія насіння гарбуза містить високий процент полі ненасичених жирних кислот та їх похідних, які є попередниками простагландинів. Завдяки вмісту бета-сито стеринів, ергостеринів та кампестеринів, олія насіння гарбуза чинить модулюючу дію на рівень циклооксигенази в організмі.
Лінолева кислота виконує різноманітні функції: з одного боку, це – необхідна для людського організму жирна кислота, з іншого, вона є попередником простагландину.
Стерин і сквален є проміжними ланками утворення стеранових сполук в організмі людини, з іншого боку вони також впливають на склад ліпопротеїнів плазми, знижують рівень ліпопроїдів дуже низької щільності і підвищують рівень ліпопротеїдів високої щільності.
Бета-сито стерин активує сфінгоміеліновий цикл і in vitro стимулює апоптоз пухлинних клітин передміхурової залози.
Лінолева і ліноленова кислоти є попередниками не лише синтезу простагландинів, а також біосинтезу цереброзидів.
Олія насіння гарбуза містить більше 30% вітаміну Е, який має антиоксидантні властивості. Вона також є природним джерелом вітаміну А.
Олія насіння гарбуза містить кофермент Qx (x = 7 - 10), наявність якого важлива для активації системи макрофагів організму.
В експериментальних умовах вміст селену в олії насіння гарбуза захищає гормони, ферменти, вітаміни і ліпіди від окисного руйнування.
Фармакокінетика. Полі ненасичені жирні кислоти надходять до організму людини у вигляді триацилгліцеринів. В організмі вони гідролізуються під впливом ліпаз підшлункової залози і тонкого кишечнику і проникають в епітеліальні клітини кишечнику у вигляді вільних жирних кислот. В ентероцитах – після реацилювання – вони утворюють хіломікрони з фосфоліпідами, холестерином і апопротеїнами, і ці хіломікрони надходять у системний кровообіг через лімфатичну циркуляцію. Хіломікрони руйнуються ліпопротеїновими ліпазами, які виділяють необхідні жирні кислоти із хіломікронів. Після цього жирні кислоти включаються в мембрани різних видів клітин, руйнуються або зберігаються.
Показання для застосування. Для зменшення симптомів, які супроводжують доброякісне збільшення передміхурової залози (болісне сечовиділення, часте нічне сечовиділення тощо). Для профілактики та у комплексному лікуванні порушень кровообігу.
Спосіб застосування та дози. При захворюванні передміхурової залози: по 1 капсулі 3 рази на добу протягом 1 місяця.
Для лікування або профілактики захворювань органів кровообігу (атеросклероз) - по 1 капсулі 3 рази на добу протягом 2 місяців.
Препарат рекомендується приймати після їжі, запиваючи холодною або теплою рідиною. Капсули слід проковтувати швидко, не затримуючи їх у роті, оскільки внаслідок розбухання желатину оболонка капсули може стати липкою, що утруднить проковтування капсули.
Побічна дія. У поодиноких випадках при тривалому застосуванні можливе послаблення випорожнень або діарея, явища гіпер чутливості до препарату.
Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату.
Передозування. Випадки передозування невідомі. Тривале застосування великої кількості препарату може збільшити ризик розвитку побічних ефектів.
Особливості застосування. Перед початком лікування та у процесі застосування препарату необхідна консультація з лікарем. Терапія ефективна при дотриманні курсу лікування.
Особливо обережними повинні бути хворі з гемофілією або будь-яким іншим геморагічним захворюванням і хворі, які приймають антикоагулянти (наприклад, варфарин, аценокумарол), оскільки препарат має незначну антитромботичну дію.
У таких пацієнтів необхідно проводити лабораторний контроль параметрів крові з певними інтервалами (зазвичай кожні 2 – 3 місяці). Рекомендується призупинити застосування препарату мінімум за 4 дні до проведення операцій або будь-яких інших хірургічних втручань.
У разі симптоматичного лікування доброякісної гіпертрофії передміхурової залози, слід регулярно контролю вати стан передміхурової залози (кожні 2 – 3 місяці).
Препарат може також полегшувати симптоми, спричинені збільшенням передміхурової залози, але на її збільшення він не впливає .
Враховуючи показання, застосування у дітей недоцільне.
Вагітність і лактація.
Дані щодо застосування препарату в період вагітності і лактації відсутні, тому зважаючи на загальні застереження і внаслідок його незначної антикоагулянтної активності застосування його в період вагітності і лактації не рекомендується.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Можливо посилення дії інших гіполіпідемічних засобів.
Необхідно дотримуватись особливої обережності при призначенні капсул Пепонену Активу сумісно з антикоагулянтами (наприклад, аценокумаролу, варфарину).
Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі 15–25°С.
Термін придатності – 2 роки.
Умови відпуску. Без рецепта.
Упаковка. Капсули 600 мг по 60 шт. у флаконі поліетиленовому, у картонній коробці.
Виробник. АТ Фармацевтичний завод ТЕВА. Источник
Адреса. 4042 Дебрецен, вул. Паллагі, 13, Угорщина.