ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ДИБИКОР
(DIBICOR)
Склад.
діюча речовина: таурин;
1 таблетка містить таурину 250 мг;
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль картопляний, желатин, кремнію діоксид колоїдний безводний, кальцію стеарат.
Лікарська форма. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на серцево-судинну систему. Інші кардіологічні препарати. Код ATC С 01Е В.
Клінічні характеристики.
Показання.
У складі комплексної терапії серцево-судинної недостатності різної етіології, інтоксикація, спричинена серцевими глікозидами. У комплексному лікуванні цукрового діабету І типу; цукровий діабет ІІ типу.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату; дитячий вік.
Спосіб застосування та дози.
Тривалість лікування і доза визначаються лікарем. При серцевій недостатності Дибикор приймають внутрішньо по 250-500 мг 2 рази на добу за 20 хв до їди, курс лікування – 30 днів. Доза може бути збільшена до 2-3 г на добу або зменшена до 125 мг на прийом. При цукровому діабеті ІІ типу – по 500 мг 2 рази на добу в комбінації з іншими таблетованими цукрознижувальними засобами. При цукровому діабеті І типу – по 500 мг
2 рази на добу в комбінації з інсулінотерапією протягом 3-6 місяців.
Максимальна добова доза при серцевій недостатності – 3 г, при цукровому діабеті І і ІІ типу – 1,5 г.
Побічні реакції.
Можливі алергічні реакції на компоненти препарату (висипання, свербіж).
Передозування.
Можливі явища гіпер чутливості, що потребують відміни препарату. Лікування симптоматичне.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Безпечність застосування препарату у період вагітності та годування груддю не вивчена.
Діти.
Не застосовують дітям, оскільки безпечність у цієї категорії пацієнтів не встановлена.
Особливості застосування.
Не слід змінювати дозу препарату самостійно. Якщо дія препарату здається надто слабкою або сильною, проконсультуйтеся з лікарем.
При застосуванні Дибикору слід зменшити дозу серцевих глікозидів (іноді у 2 рази), залежно від чутливості пацієнтів до серцевих глікозидів. Це ж стосується і блокаторів «повільних» кальцієвих каналів.
Якщо при застосуванні Дибикору і пероральних цукрознижувальних засобів або інсуліну розвивається гіпоглікемічний стан, потрібно зменшити дозу цукрознижувальних засобів або інсуліну. Сам Дибикор не спричиняє гіпоглікемію.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Дибікор посилює інотропний ефект серцевих глікозидів. Дибикор не впливає на гіпоглікемічну активність інсуліну і пероральних цукрознижувальних препаратів.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Таурин є природним продуктом обміну сірковмісних амін окислот: цистеїну, цистеаміну, метіоніну. Таурин виявляє осморегуляторні та мембрано- протекторні властивості, позитивно впливає на фосфоліпід ний склад клітин, нормалізує обмін іонів кальцію і калію в клітинах. Таурин має властивості гальмівного нейромедіатора, чинить антистресорну дію, може регулювати вивільнення ГАМК, адреналіну, пролактину та інших гормонів, а також регулювати відповіді на них.
Таурин поліпшує метаболічні процеси у серці, печінці та інших органах і тканинах. При хронічних дифузних захворюваннях печінки таурин збільшує кровотік і зменшує вираженість цитолізу. В комплексному лікуванні таурином при серцево-судинній недостатності (ССН) спричинює зменшення застійних явищ в малому та великому колах кровобігу: знижує внутрішньо серцевий діастолічний тиск, підвищує скоротливість міокарда (максимальна швидкість скорочення і розслаблення, індекси скоротливості і релаксації). Препарат помірно знижує артеріальний тиск у пацієнтів з артеріальною гіпертензією і практично не впливає на його рівень у хворих з ССН. Таурин зменшує побічні реакції, що виникають при передозуванні серцевих глікозидів і блокаторів «повільних» кальцієвих каналів, підвищує працездатність при значних фізичних навантаженнях.
При цукровому діабеті приблизно через 2 тижні після початку приймання таурину знижується рівень цукру в крові. Відмічено також значне зменшення концентрації три гліцеридів, меншою мірою – рівень холестерину, зменшення атерогенності ліпідів плазми. При тривалому застосуванні препарату (приблизно 6 місяців) відмічено покращення мікроциркуляторного кровотоку ока.
Фармакокінетика. Після одноразового прийому 500 мг препарату таурин через
15-20 хв визначається в крові, досягаючи максимуму через 1,5-2 години. Повністю препарат виводиться через добу.
Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: плоскі таблетки білого або майже білого кольору з рискою і фаскою.
Термін придатності. 3 роки.
Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °C.
Упаковка. По 10 таблеток у блістері, по 6 блістерів у пачці.
Категорія відпуску. За рецептом.
Виробник. Федеральне державне унітарне підприємство «Центральне науково-конструкторське бюро» (ФДУП «ЦНКБ»). Источник
Місцезнаходження. Російська Федерація, 109240, Москва, вул. Гончарна, б. 20.