Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЕХІНАЦЕЇ ПУРПУРНОЇ НАСТОЙКА
Назва: ЕХІНАЦЕЇ ПУРПУРНОЇ НАСТОЙКА
Міжнародна непатентована назва: Echinacea purpurea
Виробник: ВАТ "Тернопільська фармацевтична фабрика", м.Тернопіль, Україна
Лікарська форма: Настоянка
Форма випуску: Настойка по 25 мл у флаконах-крапельницях або по 50 мл у флаконах
Діючі речовини: 100 мл настойки містять кореневищ з коренями ехінацеї пурпурної свіжих - 20.0 г
Допоміжні речовини: Спирт етиловий, вода
Фармакотерапевтична група: Препарати, які стимулюють процеси імунітету
Показання: Профілактика і лікування грипу та інших ГРВІ, інфекційно-запальні захворювання носоглотки та ротової порожнини, хронічні неспецифічні захворювання органів дихання.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/1267/01/01
Термін дії посвідчення: з 27.05.2004 до 27.05.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЕХІНАЦЕЇ ПУРПУРНОЇ НАСТОЙКА
АТ код: L03AX13
Наказ МОЗ: 269 від 27.05.2004


    Інструкція для застосування ЕХІНАЦЕЇ ПУРПУРНОЇ НАСТОЙКА

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ехінацеї ПУРПУРНОЇ настойка

    (TINCTURA ECHINACEAEPURPUREA)

    Загальна характеристика:

    міжнародна назва: Echinacea purpurea / Angustifolia;

    основні фізико-хімічні властивості: рідина жовто-бурого кольору, з ароматним запахом;

    склад: настойка кореневищ з коренями ехінацеї пурпурної (1 : 5);

    допоміжні речовини: спирт етиловий, вода.

    Форма випуску. Настойка для внутрішнього та зовнішнього застосування.

    Фармакологічна група. Цитокіни та імуномодулятори. Код АТС L03А Х 13.

    Фармакологічні властивості. Кореневища та корені ехінацеї пурпурної містять полісахариди (інулін, левульозу, бетаїн), флавоноїди, жирні та ефірні олії, глікозиди, фітостерини, смоли, мікроелементи (магній, калій, залізо, алюміній).

    Препарати ехінацеї сприяють підвищенню фагоцитарної активностінейтрофілів та макрофагів, стимулюють синтез інтерлейкіну-1 і трансформаціюВ-лімфоцитів у плазматичні клітини, покращують функції Т-хелперів, нормалізують процеси обміну речовин, стимулюють діяльність центральної нервової системи, мають антибактеріальні, противірусні та протизапальні властивості.

    Показання для застосування. Настойку ехінацеї пурпурної застосовують для профілактики та лікування (у складі комплексної терапії) вірусних та бактеріальних інфекцій, ауто імунних (артрит, гепатит, нефрит), гінекологічних та урологічних захворювань, при імунодефіцит них станах різної етіології, атакож у відновлювальному періоді після проведення інтенсивної антибактеріальної, цитостатичної, імунодепресивної або променевої терапії.

    Зовнішньоехінацеї настойку пурпурної застосовують при ранових ушкодженнях, які тривалий час не загоюються, та трофічних виразках шкіри.

    Спосіб застосування та дози. Настойку ехінацеї призначають внутрішньо за 30 хвилин до їжі. На початку лікування дорослим рекомендують прийняти 40крапель настойки, потім протягом 2 годин - ще 20 крапель, у подальшому - по 20крапель 3 рази на день.

    Дітям віком понад 12 років настойку призначають в розведенні 1:2 або 1:3 по 5 – 10 крапель 2 – 3 рази на день.

    Тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.

    Рекомендована тривалість лікування – від 1 до 8 тижнів.

    Зовнішньо препарат застосовують у вигляді розчинів (20-60 крапель настойки у 100 мл 0.9% розчину хлориду натрію) для примочок, компресів, полоскань, порожнинних тампонів.

    Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток алергічних реакцій (висипи, свербіж, гіперемія та набрякання шкіри).

    Протипоказання. Настойка ехінацеї пурпурної протипоказана хворим на цукровий діабет та системні захворювання, що прогресують (туберкульоз, лейкози, колагенози, розсіяний склероз), дітям віком до 12 років, жінкам у періоди вагітності та годування груддю, а також при індивідуальній непереносимості біологічно активних речовин, що містяться в лікарській рослинній сировині.

    Передозування. При перевищенні рекомендованих доз або тривалості застосування настойки ехінацеї можливий розвиток симптомів порушень функціонування шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання), підвищене нервове збудження, розлади сну.

    У разі передозування слід припинити застосування препарату і вжити негайних заходів симптоматичної та підтримуючої терапії (у відповідності з клінічним станом хворого).

    Особливості застосування.

    Тривалість курсу лікування настойкою ехінацеї не повинна перевищувати 8тижнів.

    При зберіганні настойки можливе її помутніння, випадання осаду, який складається з активних полісахаридів, тому перед прийомом препарату, флакон необхідно збовтувати.

    Вплив препарату на здатність керувати транспортними засобами та працювати з потенційно небезпечними механічними пристроями.

    У період лікування настойкою ехінацеї пацієнту слід утримуватися від керування транспортними засобами та виконання іншої роботи, яка потребує підвищеної уваги, швидких психічних і рухових реакцій.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськими засобами невідома.

    Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі 8-15°С. Термін придатності – 2роки. Источник

    Не можна застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці.





    На сайті також шукають: Нормовен, Диклоберл ретард інструкція, Ксизал застосування, Феварин побічні дії, Гастро-норм протипоказання