Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЦИНАРИЗИН ФОРТЕ
Назва: ЦИНАРИЗИН ФОРТЕ
Міжнародна непатентована назва: Cinnarizine
Виробник: ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 75 мг № 10х2 у блістерах
Діючі речовини: 1 таблетка містить: 75 мг цинаризину, у перерахуванні на 100% речовину.
Допоміжні речовини: Гранулак-70, віск монтановий гліколевий, ойдрагіт RL 100, ойдрагіт RS 30D, кальцію стеарат.
Фармакотерапевтична група: Засоби, які поліпшують мозковий кровообіг
Показання: Підтримуюче лікування при явищах церебрастенії - васкулярні головні болі, запаморочення, шум у вухах, дратівливість, зниження пам'яті і порушення здатності зосереджуватись. Підтримуюче лікування при лабіринтових розладах - запамороченні, шумі у вухах, ністагмі, нудоті і блюванні. Підтримуюче лікування при симптомах периферичних судинних розладів – переміжній кульгавості, хворобі Рейно, акроціанозі, парестезії, нічних спазмах у кінцівках, трофічних порушеннях, трофічних та варикозних виразках.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/1085/01/01
Термін дії посвідчення: з 21.04.2009 по 21.04.2014
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЦИНАРИЗИН ФОРТЕ
АТ код: N07CA02
Наказ МОЗ: 259 від 21.04.2009


    Інструкція для застосування ЦИНАРИЗИН ФОРТЕ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ЦИНАРИЗИН ФОРТЕ

    (CINNARIZINE FORTE)


    Склад:

    діюча речовина: cinnarizine;

    1 таблетка містить 75 мг цинаризину, у перерахуванні на 100% речовину;

    допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; віск монтановий гліколевий; амонійно-метакри латний сополімер (тип А); амонійно-метакрилатного сополімеру дисперсія; кальцію стеарат.


    Лікарська форма. Таблетки.


    Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовують при вестибулярних порушеннях (запамороченні). Код АТС  N07C A02.


    Клінічні характеристики.

    Показання. Підтримуюче лікування при явищах церебрастенії - васкулярні головні болі, запаморочення, шум у вухах, дратівливість, зниження пам'яті і порушення здатності зосереджуватись. Підтримуюче лікування при лабіринтових розладах - запамороченні, шумі у вухах, ністагмі, нудоті і блюванні. Підтримуюче лікування при симптомах периферичних судинних розладів – переміжній кульгавості, хворобі Рейно, акроціанозі, парестезії, нічних спазмах у кінцівках, трофічних порушеннях, трофічних та варикозних виразках.


    Протипоказання.

    • підвищена чутливість до цинаризину і/або інших компонентів препарату;

    • дитячий вік;

    • період годування груддю.


    Спосіб застосування та дози. Цинаризин форте приймають за призначенням лікаря, не розжовуючи, внутрішньо після їди. При порушеннях мозкового кровообігу - 1 таблетка (75 мг) 1 раз на добу; при порушеннях периферичного кровообігу - 1 таблетка 2 – 3 рази на добу (75 мг − 225 мг); при порушенні рівноваги - 1 таблетка (75 мг) 1 раз на добу. Прийом Цинаризину форте при запамороченні вимагає поступового підвищення дози.

    Максимальна добова доза − 3 таблетки (225 мг/добу).

    Тривалість лікування встановлюється лікарем індивідуально.


    Побічні реакції. У деяких хворих (особливо в перші дні лікування) прийом препарату може викликати помірну сонливість або порушення з боку травного тракту (ці явища не виникають, якщо дозу Цинаризин форте збільшують поступово). У поодиноких випадках можуть спостерігатися головний біль, сухість у роті, болі в ділянці шлунка, диспепсичні явища, пітливість, збільшення маси тіла, поліменорея, алергічні реакції у вигляді шкірного висипу. Ці явища зазвичай зникають при зниженні дози препарату. Описані поодинокі випадки розвитку червоного плескатого лишаю, вовчакоподібних симптомів, холестатичної жовтяниці. У людей літнього віку можливе посилення екстра пірамідних симптомів, депресія. У таких випадках лікування Цинаризином форте слід припинити.

    Передозування. При передозуванні можливі: сонливість, кома, зниження артеріального тиску, блювання, тремтіння кінцівок. Специфічних антидотів не існує. У випадку виникнення даних симптомів необхідно припинити прийом препарату і промити шлунок.  


    Застосування в період вагітності або годування груддю. Застосування препарату в період вагітності можливо тільки в тому випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду. При призначенні препарату в період лактації варто вирішити питання про припинення годування груддю. 


    Діти. Дана лікарська форма не призначена для лікування дітей.


    Особливості застосування. У зв’язку з наявністю в складі препарату лактози, препарат не призначають пацієнтам з непереносимістю лактози в анамнезі. Рекомендується застосування препарату після іжі, що пов’язано з властивістю Цинаризину форте, як і інших антигістамінних препаратів, викликати подразнення в епігастрії.

    З обережністю Цинаризин форте призначають пацієнтам, що страждають на хворобу Паркінсона.

    У зв’язку з властивістю препарату викликати сонливість, слід уникати одночасного його прийому з алкоголем і/або депресантами ЦНС.


    Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. На початку лікування препаратом варто утримуватися від потенційно небезпечних видів діяльності, які вимагають підвищеної уваги, що пов’язано з властивістю препарату на початку лікування викликати сонливість.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Цинаризин форте підсилює седативну дію трициклічних антидепресантів, седативних лікарських засобів та алкоголю, і навпаки. Цинаризин форте може спотворювати результати діагностичної проби визначення факторів шкірної реактивності, тому застосування препарату слід припинити за 4 дні до її проведення.


    Фармакологічні властивості. Цинаризин форте є пролонгованою формою цинаризину, що забезпечує тривале вивільнення і надходження у кров активної речовини.

    Фармакодинаміка. Цинаризин є блокатором кальцієвих каналів і гіста мінових Н1-рецепторів. Має судинорозширювальну активність щодо церебральних, коронарних і периферичних судин, обумовленої як безпосереднім впливом препарату на гладкі м'язи судин, так і його антагонізмом до деяких ендогенних вазоконстрикторів (норадреналін, ангіотензин та ін.). Потенціює також судинорозширювальну дію вуглекислого газу на судини мозку. На системний артеріальний тиск, скоротність і провідність міокарду істотно не впливає. Підвищує стійкість тканин до гіпоксії. Підвищує здатність еритроцитів до деформації і зменшує в'язкість крові. Зменшує збудливість вестибулярного апарату. У результаті антигістамінної H1-активності виявляє слабкий седативний ефект.

    Фармакокінетика. При пероральному застосуванні максимальна концентрація в плазмі крові визначається за 1 – 3 години після прийому. З білками плазми зв'язується близько 91% препарату. Цілком метаболізується і виводиться з організму у вигляді метаболітів: 1/3 із сечею і 2/3 з калом. Період напів виведення – 4 години.


    Фармацевтичні характеристики.

    Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого з кремовим відтінком кольору, із двоопуклою поверхнею, рискою.


    Термін придатності. 3 роки.


    Умови зберігання. В оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 º С.

    Зберігати у недоступному для дітей місці.


    Упаковка. Таблетки по 75 мг №10   у блістері, 2 блістери в пачці.


    Категорія відпуску.   За рецептом.


    Виробник. ВАТ «Київ медпрепарат». Источник


    Місцезнаходження. Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139.






    На сайті також шукають: Ацц 100, Окситоцин інструкція, Вітамін а застосування, Промедол побічні дії, Гатимак протипоказання