Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ОКСИТОЦИН
Назва: ОКСИТОЦИН
Міжнародна непатентована назва: Oxytocin
Виробник: ПАТ "Гріндекс", Латвія
Лікарська форма: Розчин для ін'єкцій
Форма випуску: Розчин для ін'єкцій по 1 мл (5 МО) в ампулах № 10
Діючі речовини: 1 мл розчину містить: окситоцину 5 МО
Допоміжні речовини: Хлорбутанолгідрат, вода для ін'єкцій, 1 н розчин кислоти оцтової
Фармакотерапевтична група: Засоби, які стимулюють мускулатуру матки
Показання: Стимуляція пологової діяльності або її слабкості; неповний або септичний аборт, гінекологічні кровотечі.
Термін придатності: 4р.
Номер реєстраційного посвідчення: П.08.00/02176
Термін дії посвідчення: з 09.11.2005 до 09.11.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ОКСИТОЦИН
АТ код: H01BB02
Наказ МОЗ: 718 від 15.12.2005


    Інструкція для застосування ОКСИТОЦИН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату:

    ОКСИТОЦИН

    (OXYTOCINUM)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: Окситоцин;

    циклічний дисульфат амідуL-цистеїніл-L-титрозил-L-ізолейцил-L-глутамініл-L-аспаргініл-L-цистеїніл-L-пропіл-L-лейцил-гліцину;

    основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина;

    склад: в 1 мл містить 5 МО окситоцину;

    допоміжні речовини: хлорбутанолгідрат, вода для інекцій. 1 М розчину кислоти уксусної дл визначення pH.

    Форма випуску. Розчин для інєкцій.

    Фармакотерапевтична группа. Гіпофізарні гомони для системного застосування. КодАТС Н 01 В В 02.

    Фармакологічні властивості. Окситоцин – синтетичний пептидний гормон задньої долі гіпофізу – стимулює скорочення гладких мязів матки і міоепітеліальних клітин молочної залози.

    Під впливом окситоцину збільшується проникність мембран для іонів калію, знижується їх потенціал і підвищується збудливість. Зі зменшенням мембранного потенціалу збільшується частота, інтенсивність і тривалість скорочень.

    Окситоцин стимулює секрецію молока, посилюючи вироблення лактогенногогормону передньої долі гіпофізу (пролактину).

    Окситоцин має слабкий антидіуретичний ефект і в терапевтичних дозах істотно не впливає на артеріальний тиск.

    Фармакокінетика. Період напівелімінації (Т1/2) окситоцину в плазмі становить 1 або 6 хв. Цей час зменшується у пізні терміни вагітності і в період лактації. При внутрішньо венному введені окситоцину реакція матки настає негайноі триває близько 1 год. При внутрішньом’язовому введенні ефект являється через 3 або 7 хв. і триває 1 або 3 год.

    Окситоцин виділяється із організму печінкою і нирками, частково – в незміненому вигляді, в основному із сечею.

    Показання для застосування. Для збудження і стимуляції пологів, індукції абортуза медичними показаннями, прискорення післяпологової інволюції матки та припинення післяпологових кровотеч, для посилення скоротливої функції матки прикесарквому розтині (після видалення посліду), для посилення лактації в післяпологовому періоді.

    Спосіб застосування та дози. Аби викликати пологи окситоцин звичайно вводять внутрішньо венно крапельно. Використовуючи ін фузійний насос, длязабеспечення точної швидкості введення.

    Крапельне введення окситоцину при пологах здійснюється так:

    готують розчин препарату, розводячи вміст однієї ампули (5 МОокситоцину) в 500 мл стерильного 5 % розчину глюкози або 0,9 % розчину натрію хлориду;

    інфузію починають зі швидкістю 8 або 10 крапель на хвилину, потім швидкість інфузії поступово збільшують, залежно від характеру плоговоїдіяльності, кожні 5 або 10 хвилин на 5 крапель, але не більше 40 крапель нахвилину.

    Для профілактики й лікування гіпотетичних маточних кровотеч окситоцинвводять внутрішньо венно, внутрішньом’язово або в шийку матки в дозі до 1 мл (5МО).

    У деяких випадках після пологів при пере розтягненні матки окситоцинвводять у шийку матки (3 МО), а при кесаревому розтині після видалення посліду– внутрішньо венно або в стінку мати 5 МО.

    Для посилення лактації окситоцин вводять внутрішньом’язово по 1 або 2,5МО за 30 40 хвилин до годування дитини протягом 3 або 5 днів.

    Побічна дія. Можлива затримка сечі і підвищення артеріального тиску, а також занадто стрімки пологи, що може розводити до гострої гіпоксії плода, передчасного відшарування плаценти, розриву матки. При появі ознакускладнень слід припинити введення препарату.

    Протипоказання. Невідповідність розмірів плода і таза; поперечні йкосі положення плода; загроза розриву матки; після операційні рубці нав сітці матки; ознаки, які вказують на внутрішньоутробну гіпоксію плода і передчапсневідшарування плаценти; передлежання плаценти.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При паралельному призначенні окситоцину йциклоп ропану можливі гіпотензія і синусова брадикардія з порушеннямиатріовентрикулярного ритму.

    Перед застосуванням окситоцину не слід використовувати з профілактичною метою вазоконстриктори (у комбінації із засобами для місцевої анестезії) – цеможе призвести до тяжкої гіпертензії.

    Передозування. При передозуванні окситоцину може спостерігатисягіперактивність матки. Внаслідок цього виникають гіпертонічні й тетанічні скорочення матки, що в свою чергу призводить до розриву матки, піхви, шийки матки, післяпологової кровотечі, різноманітних змін з боку серцевої діяльнлостіпода, гіпоксії і смерті плода. У випадках тривалого ін фузійноговведення великих доз окситоцину (40 або 50 мл/хв) можуть зявитися симптоми, повязані з антидіуретичною дією окситоцину.

    При передозуванні варто вжити таких заходів: негайно припинити введенняоксиоцину, забеспечити діурез, вводити симптоматичні препарати й гіпертонічні сольові розчини.

    Особливості застосування. Одночансо з окситоцином не можна призначати інші препарати

    з подібним механізмом дії.

    При застосуванні окситоцину необхідно контролю вати скоротливу активність матки, стан плода, артеріальний тиск і загальний стан пацієнтки.

    Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25°С, у недоступному для дітей місці. Не заморожувати. Источник

    Термін придатності – 4 роки.





    На сайті також шукають: Вес-норма, Три-регол інструкція, Застосування препарату Санорин, Інструкція з використання Аскорбінова кислота, Показання для застосування Аргосульфан, Гептрал побічні дії, Прозерин протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Цефодокс