Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ГЛІНЕЗ
Назва: ГЛІНЕЗ
Міжнародна непатентована назва: Glipizide
Виробник: ЮСВ ЛІМІТЕД, Індія
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 5 мг № 30, № 100
Діючі речовини: 1 таблетка містить гліпізиду - 5.0 мг
Допоміжні речовини: Лактоза, крохмаль, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят, натрію лаурилсульфат, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат
Фармакотерапевтична група: Пероральні протидіабетичні препарати
Показання: Інсуліннезалежний цукровий діабет (ІІ типу) у пацієнтів з нормальною або надлишковою масою тіла при неефективності дієтотерапії.
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/2752/01/01
Термін дії посвідчення: з 23.02.2005 по 23.02.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ГЛІНЕЗ
АТ код: A10BB07
Наказ МОЗ: 84 від 23.02.2005


    Інструкція для застосування ГЛІНЕЗ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для   медичного застосування препарату

    ГЛІНЕЗ

    (GLYNASE)


    Загальна характеристика:

    міжнародна назва: glipizide;

    основні фізико-хімічні властивості: білі, круглі, плоскі, зі скошеними краями таблетки з відбитком “GLYNASE” на одному боці та розподілю вальною рискою -   на іншому боці;

    склад: 1 таблетка містить 5 мг гліпізиду;

    допоміжні речовини: лактоза, крохмаль, целюлоза мікрокристалічна,   натрію крохмальгліколят, натрію лаурилсульфат, кремнію діоксид колоїдний,   магнію стеарат.


    Форма випуску. Таблетки.


    Фармакотерапевтична група. Пероральні гіпоглікемічні препарати. Сульфонаміди, похідні   сульфанілсечовини. Код АТС А 10ВВ 07.


    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Глінез – гіпоглікемічний засіб, похідне сульфанілсечовини. Стимулює вироблення інсуліну β - клітинами підшлункової залози. Збільшує чутливість клітин печінки і м’язів до інсуліну.   Має гіполіпідемічну, фібринолітичну дію, інгібує агрегацію тромбоцитів. Зниження концентрації глюкози в крові відмічається, в середньому, через 30 хвилин після прийому їжі, за рахунок інсулінотропної дії препарату.


    Фармакокінетика.   Після прийому внутрішньо швидко і повністю абсорбується із шлунково-кишкового тракту.

    Зв’язування з білками плазми (переважно з альбуміном) становить 98 – 99 %.

    Метаболізується в печінці. Менше 10 % виводиться з сечею і калом в незміненому вигляді, близько 90 % виводиться з сечею ( 80%) і калом (10%) у вигляді метаболітів.


    Показання для застосування.  Інсулінонезалежний цукровий діабет (тип ІІ) у пацієнтів з надмірною або нормальною масою тіла при неефективності дієтотерапії.


    Спосіб застосування та дози. Для лікування цукрового діабету ІІ типу Глінез призначають залежно від клінічної картини захворювання. Початкова доза становить 2,5 – 5 мг на добу за 15 – 30 хвилин до сніданку. За необхідності дозу збільшують до 15 мг на добу у 2 прийоми. Максимальна доза: разова – 15 мг, добова – 40 мг.


    Побічна дія.  З боку ендокринної системи: рідко – гіпоглікемія, особливо у пацієнтів похилого віку і ослаблених, при нерегулярному вживанні їжі, вживанні алкоголю, при порушенні функції печінки і нирок.

    З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, діарея, дуже рідко – токсичний гепатит.

    Алергічні реакції: рідко – шкірний висип, свербіж.

    З боку системи кровотворення: в окремих випадках – тромбоцит опенія, лейкопенія, агранулоцит оз.

    Інші: можливий головний біль.


    Протипоказання.   Підвищена чутливість до похідних сульфанілсечовини, сульфаніламідів; цукровий діабет І типу, діабетичний кето ацидоз; діабетична прекома і кома, виражені порушення функції нирок і печінки,   вагітність і період лактації.


    Передозування. Специфічних симптомів передозування не   відмічено.

    За необхідності проводять симптоматичну терапію, в залежності від клінічних проявів.


    Особливості застосування.   При прийомі Глінезу після інсуліну або інших гіпоглікемічних засобів слід враховувати швидке надходження гліпізиду у кров і в перші 4–5 днів контролю вати дозу відповідно з глікемічним профілем.

    При розвитку гіпоглікемії, якщо пацієнт є притомним, глюкозу (або розчин цукру) призначають внутрішньо. Якщо пацієнт втратив свідомість, вводять глюкозу в/в або глюкагон п/ш, в/м або в/в. Коли хворий опритомнів, необхідно дати йому їжу, багату на вуглеводи, для запобігання повторному розвитку гіпоглікемії.

    При травмах, тяжких інфекціях, великих оперативних втручаннях потрібно перевести хворого на прийом інсуліну.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Глінез   не слід призначати одночасно з міконазолом. При одночасному прийомі Глінезу із саліцилатами, сульфаніламідами, інгібіторами АПФ, при вживанні алкоголю може розвинутись важка гіпоглікемічна реакція. Одночасний прийом бета-адреноблокаторів може маскувати прояви гіпоглікемії.

    МАО-інгібітори, фенілбутазони, хлорамфенікол, циклофосфамід, пробенецид, фенірамідол   посилюють дію препарату.

    Тіазидні діуретики, синтетичні прогестини, ГКС (у т. ч. при місцевому прийомі), хлорпромазин, оральні контрацептиви, адреналін - ослабляють дію Глінезу.


    Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі 10-25 оС. Термін придатності - 3 роки.


    Умови відпуску. За рецептом.


    Упаковка. 3 блістери по 10 таблеток у блістері; 10 блістерів по 10 таблеток у блістері,   в картонній упаковці.


    Виробник. “ЮСВ ЛІМІТЕД”, Індія. Источник

    Адреса. Б. С. Д. Марг Роуд, Гованді, Мумбаі, Індія.





    На сайті також шукають: Сульперазон, Цикло 3 форт інструкція, Тимоген застосування, Офтадек побічні дії, Антифронт протипоказання