ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
АДЖИКОЛД ХОТМІКС
(AGICOLD HOTMIX)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: порошок світло-оранжевого кольору, з характерним апельсиновим ароматом;
склад: 1 пакетик містить 750 мг парацетамолу, 10мг фенілефрину гідро хлориду, 60 мг аскорбінової кислоти;
допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, сахарин-натрій, натрію цитрат, цукор (порошок), ароматизатор апельсиновий, барвник жовтий “сонячний захід”.
Форма випуску. Порошок для приготування розчину для перорального застосування зі смаком апельсина.
Фармакотерапевтична група. Знеболювальний, жарознижувальний засіб.
Код АТС N02B E51.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінований препарат. Парацетамол блокує циклооксигеназу, що приводить до припинення синтезупростагландинів, виявляє жарознижуючу і аналгетичну дію. Фенілефринугідро хлорид – стимулятор переважно альфа-1-адренорецепторів. Виявляєсудинозвужуючий ефект, головним чином відносно судин верхніх дихальних шляхів, зменшує підвищене слизоутворення і таким чином сприяє усуненню закладеностіноса. Аскорбінова кислота бере активну участь в окисно-відновних реакціях організму. Вона стимулює тканинне дихання, окислювальне фосфорилювання впечінці, активує протеолітичні і мікросомальні ферменти, сприяє переходуфолієвої кислоти в фолінієву. Аскорбінова кислота потрібна для синтезу стероїдних гормонів і про колагену. Вона регулює проникність стінки судин, згортання крові, сприяє процесам регенерації, впливає на утворення опорних тканин. Аскорбінова кислота сприяє активації імунної системи, поповнює підвищену потребу у вітаміні С при грипі і застудних захворюваннях, посилює захисні механізми організму.
Фармакокінетика. Парацетамол швидко і майже повністю абсорбується зі шлунково-кишкового тракту, переважно в тонкій кишці. Після одноразового прийому в дозі 500 мг максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 10–60 хвилин. Парацетамол швидко і рівномірно розподіляється у більшість тканин організму. Близько 25% парацетамолу в кровізв’язується з білками плазми. Парацетамол метаболізується за допомогоюмікросомальної ферментативної системи в печінці. Близько 80-85% парацетамолу в організмі піддається кон’югації в основному з глюкуроновою кислотою та меншою мірою – з сірчаною кислотою. Період напів виведення становить 1–3 години. Парацетамол виводиться із сечею в основному у вигляді парацетамол-глюкуроніду з невеликими кількостями парацетамол-сульфату і меркаптату та незміненому вигляді.
Фенілефрин нерівномірно абсорбується зі шлунково-кишкового тракту ілегко метаболізується. Після перорального застосування його дія виявляється через 15–20 хвилин і зберігатється протягом 2–4 годин. Біодоступністьфенілефрину низька. Фенілефрин біотрансформується в стінках кишечнику під час абсорбції та в печінці. Менше 16% застосованої дози в незміненому вигляді разомз метаболітами майже повністю виводиться із сечею.
Аскорбінова кислота швидко і майже повністю (70–90% застосованої дози) всмоктується після перорального застосування. Рівномірно розподіляється в тканинах організму, легко перетинає плацентарний бар’єр, потрапляє у грудне молоко. Близько 25% аскорбінової кислоти зв’язується збілками плазми. Аскорбінова кислота оборотно окислюється до дегідроаскорбінової кислоти. Невелика кількість вітаміну С метаболізується до неактивних компонентів, таких як дисульфат аскорбінової кислоти і щавлева кислота. Продукти метаболізму і невелика кількість незміненої речовини виводяться нирками.
Показання для застосування. Препарат призначений для усунення симптомів застуди і грипу, таких як головний біль, болі в м’язах і суглобах, пропасниця, сльозотеча, нежить, закладеність носа.
Спосіб застосування та дози. При перших ознаках грипу або застуди препарат застосовують внутрішньо по 1 пакетику до 4 разів на добу з інтервалом 4-6 годин. Перед застосуванням вміст 1 пакетика розчиняють у склянці гарячої води. Тривалість застосування становить не більше 5 днів.
Побічна дія. У поодиноких випадках можливі алергійні реакції (висипання на шкірі, кропив’янка, ангіо невротичний набряк), нудота, біль вепігастральній ділянці; порушення сну; запаморочення, нервова збудженість, тахікардія; сухість у роті, головний біль.
При тривалому застосуванні може спостерігатися гепатотоксична дія.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, тяжкі порушення функції печінки і/або нирок, вагітність і період годування груддю, алкоголізм, тяжка артеріальна гіпертензія, нестабільна стенокардія, гострий період інфаркту міокарда, гіпертиреоз, декомпенсована серцева недостатність, порушення серцевої провідності, гострий панкреатит, гіпертрофія передміхурової залози.
Препарат не призначають дітям до 12 років.
Передозування. Передозування, як правило, зумовлено парацетамоломі виявляється блідістю шкіри, анорексією, нудотою, блюванням, гепатонекрозом, підвищенням активності “печінкових” трансаміназ, збільшеннямпротромбі нового індексу. Лікування: промивання шлунка, з подальшим застосуванням активованого вугілля; симптоматична терапія.
Особливості застосування. Препаратне застосовують одночасно з інгібіторами моноамін оксидази і з препаратами, щомістять парацетамол. В зв’язку з тим, що Аджиколд Хотмікс містить цукор у кількості 2895,92 мг в 1 пакетику, хворим на цукровий діабет слід застосовувати препарат з обережністю. Препарат з обережністю слід застосовувати при артеріальній гіпертензії, особам із захворюваннями серця, при атеросклерозі церебральних судин, захворюваннях нирокі печінки.
Під час терапії не рекомендується робота з транспортними засобами та механізмами.
В період лікування слід виключити вживання алкоголю.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні барбітуратів, трициклічних антидепресантів, а також вживанні алкоголю можливо збільшення періоду напів виведення парацетамолу. Тривалий прийом проти судомних препаратів може зменшувати активність парацетамолу. Одночасне застосування високих дозпарацетамолу з ізоніазидом підвищує ризик розвитку гепато токсичного синдрому. При одночасному застосуванні фенілефрину гідро хлориду з атропіном може спостерігатися тахікардія.
Препарат посилює дію непрямих антикоагулянтів (похідних кумарину). Метаклопрамід підвищує, ахолестирамін знижує швидкість всмоктування. Барбітурати зменшують жарознижуючий ефект препарату.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 0Су недоступному для дітей місці. Источник
Термін придатності – 3 роки.