Виразки різного походження, трофічні порушення, пролежні, післяопераційні рани, опіки різного походження, в т.ч. хімічні, променеві ураження шкіри і слизових оболонок, нервової тканини.
Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування ран та виразкових ушкоджень.
КодАТС DО 3АX50**.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Актовегін містить речовиниз молекулярною массою, меншою за 5000 дальтон. Препарат сприяє прискоренню процесів утилізації кисню (підвищує стійкість до гіпоксії) і глюкози, тим самим сприяє підвищенню енергетичного метаболізму. Сумарний ефект цих процесів полягає в посиленні енергетичного стану клітини, особливо в умовах гіпоксії таішемії.
Фармакокінетика.Не вивчена, оскільки препарат містить компоненти, які зазвичай наявні в організмі.
Показання для застосування.
- Рани та запалення шкіри і слизових оболонок, такі як: опіки, у томучислі сонячні, порізи шкіри, садна/подряпини.
- Для регенерації тканини після опіків, у тому числі після опіку окропом або паром.
- Виразки варикозного походження або інші мокнучі виразки.
- Для профілактики та лікування пролежнів.
- Для профілактики та лікування реакцій шкіри та слизових оболонок, зумовлених впливом радіації.
Спосіб застосування та дози.
Місцево.
Гель призначають для очищення та лікування відкритих ран та виразок; при опіках та променевих ураженнях наносять на шкіру тонким шаром 3 – 4 рази надобу; при лікуванні виразок – наносять товстим шаром і прикривають компресом з препаратом Актовегін 5% мазь (для попередження присихання до рани), замінупов’язки проводять 1 раз на добу, при сильно мокнучих виразках – декілька разівна добу; для лікування променевих уражень – у вигляді аплікацій, для профілактики і терапії пролежнів - пов’язки 3 – 4 рази на добу, курс лікування– 3 – 60 діб залежно від ефективності лікування.
Побічна дія. Зазвичай Актовегін 20% гель переноситься добре.
Інколи у пацієнтів можуть виникнути реакції гіпер чутливості (кропив’янка, раптовий прилив жару, підвищення температури тіла, анафілактичний шок, місцево – свербіж, печіння).
Протипоказання. Гіпер чутливість до компонентів препарату.
Передозування. На сьогодні про випадки передозування не відомо.