Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЦИНАРИЗИН-ЛХ
Назва: ЦИНАРИЗИН-ЛХ
Міжнародна непатентована назва: Cinnarizine
Виробник: ЗАТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0,025 г № 25, № 50 (25х2) у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить цинаризину - 25.0 мг
Допоміжні речовини: Лактози моногідрат, крохмаль картопляний, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний (аеросил), полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний
Фармакотерапевтична група: Засоби, які поліпшують мозковий кровообіг
Показання: Порушення кровообігу, обумовлені ішемічним інсультом, спазмом судин, атеросклерозом; геморагічний інсульт, дисциркуляторна енцефалопатія, мігрень, хвороба Меньєра.
Термін придатності: 5 років.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3384/01/01
Термін дії посвідчення: з 24.06.2005 по 24.06.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЦИНАРИЗИН-ЛХ
АТ код: N07CA02
Наказ МОЗ: 305 від 24.06.2005


    Інструкція для застосування ЦИНАРИЗИН-ЛХ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату


    ЦИНАРИЗИН-ЛХ

    (CINNARIZINE-LH)


    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: cinnarizine; [(Е)-1-дифеніл метил-4-(3-феніл-2-пропеніл)-піперазіну];

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору;

    склад: 1 таблетка містить цинаризину 0,025 г;

    допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактози моногідрат, кремнію діоксид колоїдний (аеросил), магнію стеарат, полівінілпіролідон низь комолекулярний медичний.


    Форма випуску. Таблетки.


    Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при вестибулярних порушеннях.
    Код АТС N07C A02.


    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Препарат Цинаризин-ЛХ поліпшує мозковий, периферичний та коронарний кровообіг. Має високу тропність до судин головного мозку. Препарат інгібує надходження до клітини і зменшує вміст у депо її плазмолеми іонів кальцію, що більшою мірою пов’язано з блокадою ним мембранних кальцієвих каналів. Знижує тонус гладкої мускулатури артеріол, безпосередньо впливає на гладку мускулатуру судин, зменшує реакції на біогенні судинорозвужувальні речовини (адреналін, норадреналін, ангіотензин), посилює стійкість тканин до гіпоксії. Має помірну антигістамінну активність, зменшує збудливість вестибулярного апарату, знижує симпатичний тонус. Не впливає на системний артеріальний тиск, провідність, частоту і силу скорочення серця.

    Фармакокінетика. Максимальна концентрація в плазмі крові після прийому внутрішньо відзначається в межах 1–3 години при періоді напів виведення близько 4 годин.   З білками плазми крові зв’язується 91%. Повністю метаболізується в печінці за допомогою дезалкілірування. 2/3 метаболітів виділяється із випорожненнями, 1/3 – з сечею.


    Показання для застосування. Препарат застосовують при порушеннях кровообігу, зумовлених ішемічним інсультом, спазмом судин, атеросклерозом, у період доліковування геморагічного інсульту та черепно-мозкових травм, при дисциркулярній енцефалопатії, мігрені, хворобі Меньєра, для профілактики та лікування порушень периферичного кровообігу (об літеруючий тромбангіїт, хвороба Рейно, діабетична ангіопатія, акроціаноз), цереброваскулярній недостатності (запаморочення, шум у вухах, зниження концентрації уваги і пам’яті), профілактика хвороби пересування.





    Спосіб застосування та дози. Препарат Цинаризин-ЛХ призначають внутрішньо після їди. При порушенні мозкового кровообігу цереброваскулярній недостатності застосовують по 1 таблетці (25 мг) 3 рази на добу. При порушеннях периферичного кровообігу призначають по 2-3 таблетки (50-75 мг) 3 рази на добу. При необхідності перед пересуванням у будь-якому транспорті приймають за 30 хвилин 1 таблетку (25 мг), при вестибулярних розладах дозу підвищують до 1 таблетки (25 мг)  3 рази на добу. Дітям дозу знижують вдвічі. Курс лікування становить декілька тижнів або місяців.


    Передозування. Симптоми: блювання, сонливість, тремор, артеріальна гіпотензія, кома.

    Лікування: промивання шлунка, призначення активованого вугілля; симптоматична терапія. Специфічного антидота немає.


    Побічна дія. Можливі сонливість, слабкість, втомлюваність, головний біль, сухість у роті, гіпотензія, холестатична жовтуха, підвищення потовиділення, поява червоного вовчака чи плоского лишаю, диспептичні явища, алергічні реакції у вигляді шкірного висипу. У осіб похилого віку з’являються чи посилюються екстра пірамідні симптоми, депресія. В таких випадках слід   зменшити дозу препарату.  


    Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Препарат Цинаризин-ЛХ не рекомендується вагітним жінкам та в період лактації.


    Особливості застосування. Необхідно враховувати седативний ефект препарату (особливо в перші дні лікування) при призначенні водіям транспорту та іншим особам, праця яких потребує швидкої психічної та фізичної реакції. При тривалому прийомі необхідний контроль функцій печінки, нирок, периферичної крові. З обережністю застосовувати при хворобі Паркінсона.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат Цинаризин-ЛХ підсилює дію седативних засобів та алкоголю, трициклічних антидепресантів ноотропних засобів, засобів, що розширюють судини.


    Умови та термін зберігання. В сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15° С до 25° С. Термін придатності – 5 років.


    Умови відпуску. Без рецепта.


    Упаковка. По 25 таблеток у контурних чарункових упаковках, по 1 або 2 контурні чарункові упаковки в пачці картонній.


    Виробник. ЗАТ “Лекхім-Харків”. Источник


    Адреса. 61115, м. Харків, вул. 17-го Партз’їзду, 36.





    На сайті також шукають: Бепантен, Разол інструкція, Хартил застосування, Фексофаст побічні дії, Біострепта протипоказання