Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

РІНОСЕПТ®
Назва: РІНОСЕПТ®
Міжнародна непатентована назва: Naphazoline
Виробник: ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС" м. Харків, Україна
Лікарська форма: Краплі
Форма випуску: Краплі назальні 0,025 % по 5 мл у флаконах
Діючі речовини: 1 мл розчину крапель: нафазоліну нітрату 0,00025 г
Допоміжні речовини: Декстран 60, декаметоксин, натрію хлорид, вода очищена
Фармакотерапевтична група: Препарати, які стимулюють альфа- та альфа+бета-адренорецептори
Показання: Гострий риніт, синусит, ларингіт, євстахіїт, риноскопія, сінний нежить.
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3943/01/01
Термін дії посвідчення: з 01.12.2005 по 01.12.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату РІНОСЕПТ®
АТ код: R01AA08
Наказ МОЗ: 166 від 17.03.2009


    Інструкція для застосування РІНОСЕПТ®


    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    РІНОСЕПТ®

    (RHINOSEPT)


    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: naphazoline; 2-(1-нафтилметил)-імідазоліну нітрат;

    основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна або злегка жовтувата рідина;

    склад: 1 мл містить нафазоліну  0,00025 г;

    в 1 мл міститься 24 краплі.

    допоміжні речовини: декстран, декаметоксин, натрію хлорид, вода очищена;


    Форма випуску. Краплі назальні.


    Фармакотерапевтична група. Симпатоміметики, прості препарати. Код АТС R01АА 08.


    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Нафазолін належить до неселективних альфа-адреноміметиків, які чинять судинозвужуючу дію на судини слизової оболонки, що приводить до зменшення набряку, згасання процесів запалення, покращує дренаж придаткових пазух носа, полегшує носове дихання. Компонент допоміжних речовин – декаметоксин має високу протимікробну активність, виконує роль консерванта. Середньо молекулярні декстрани у складі допоміжних речовин зменшують подразнюючий ефект адренергічного компонента препарату на слизову, усувають відчуття висушування слизової після закапування препарату, посилюють активність фагоцитів і репаративні процеси в епітелії слизової.

    Фармакокінетика. Препарат діє місцево, всмоктується в незначній кількості. Дія препарату починається через 5-7 хвилин і триває протягом 3-4 годин.


    Показання для застосування. Гострий риніт, алергічний риніт, рино фарингіт, синусити, гострий катар євстахієвої труби, середній отит (у складі комбінованої терапії).

    У процесі підготовки пацієнтів до діагностичних та хірургічних маніпуляцій у носових ходах з метою зменшення набряку слизової, санації порожнини носа від мікробної флори, зменшення всмоктування засобів місцевої анестезії; після хірургічних втручань на носовій перегородці, раковинах носа та з приводу поліпозу у ранній після операційний період для профілактики мікробних гнійно-запальних ускладнень, прискорення процесів регенерації слизової та для відновлення носового дихання.


    Спосіб застосування та дози. При ринітах, синуситах, рино фарингітах, гострому катарі євстахієвої труби, при середньому отиті дорослі і діти віком старше 12 років Ріносепт® закапують по 3-4 краплі 3-4 рази на добу в кожний носовий хід. Дітям від 6 місяців до 2 років закапують по 1 краплі 2-3 рази на добу, від 2 до 5 років - по 1-2 краплі 3-4 рази на добу. Після хірургічних втручань в кожний носовий хід закапують по 3-4 краплі препарату 3-4 рази на добу   протягом трьох діб.


    Побічна дія. Можливі висипання на шкірі, безсоння, головний біль, запаморочення, відчуття сухості, печіння у носових ходах, тахікардія.


    Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, тахікардія, артеріальна гіпертензія.

    Передозування. У випадку закапування препарату у дозах, що перевищують рекомендовані в інструкції, можливі виникнення сухості у носі, головного болю, підвищення артеріального тиску. Необхідно припинити застосування препарату і провести симптоматичну терапію. Якщо помилково препарат був прийнятий внутрішньо, треба промити шлунок, застосувати ентеросорбенти – активоване вугілля тощо.


    Особливості застосування. Підігрівання препарату до температури 36-38°С перед застосуванням підвищує його ефективність.

    Застосування для лікування вагітних, жінок, які годують груддю. Ріносепт® не чинить системного впливу у зв’язку з його місцевою дією і незначним всмоктуванням, тому його застосування не протипоказано вагітним і   жінкам у період годування груддю.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Інші a-адреноміметичні препарати посилюють активність Ріносепту®. Препарат завдяки наявності нафтизину (нафазоліну) посилює гіпертензивну дію трициклічних антидепресантів та інгібіторів МАО.


    Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі   від 15 оС до 25 оС.

    Термін придатності – 2 роки. Після розкриття флакону препарат зберігати 14 діб.


    Умови відпуску. Без рецепта.


    Упаковка. По 5 мл у флаконі з трубки скляної. Флакони разом з кришкою-крапельницею поліетиленовою поміщені в пачку з картону.


    Виробник. Філія ТОВ “Дослідний завод “ГНЦЛС”. Источник


    Адреса. Україна, 61057, м. Харків, вул. Воробйова, 8.






    На сайті також шукають: Фастум гель, Золофт інструкція, Диротон застосування, Евкаліпт побічні дії, Касодекс протипоказання