ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
БРОМГЕКСИН
(Bromhexinum)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: bromhexinum; N-(2-аміно-3,5-дибромфеніл метил)-N–метилциклогексиламіну гідро хлорид;
основні фізико-хімічні властивості: таблетки рожевого кольору;
склад: 1 таблетка містить бромгексину гідро хлориду 0,008 г;
допоміжні речовини: цукор, цукор молочний, руберозум, крохмаль картопляний, кальцію стеарат.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Муколітичні засоби. Код АТС RO5C B02.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Бромгексин справляє муколітичну (секретолітичну) та відхаркувальну дію. Викликає де полімеризаціюмукопротеїнових і мукополісахаридних полімерних молекул (муколітичний ефект). Стимулює вироблення ендогенного сурфактанта, що забезпечує стабільність альвеолярних клітин у процесі дихання, їх захист від несприятливих чинників, покращує реологічні властивості бронхолегеневого секрету, сприяє його плину по епітелію та виведенню мокротиння з дихальних шляхів.
Фармакокінетика. При застосуванні внутрішньо протягом 30 хв практично повністю (99%) всмоктується. Біодоступність становить 80% внаслідок ефекту“першого проходження” крізь печінку. В плазмі зв’язується з білками. Проникає через гематоенцефалічний та плацентарний бар’єри. В печінці підлягаєдеметилюванню та окисленню. Частина метаболітів, що утворюються, зберігає фармакологічну активність. Період напів виведення – 1 год, проте, термінальний період напів виведення досягає 15 год внаслідок повільної зворотної дифузії зтканин. Екскретується нирками. При тяжкій печінковій недостатності кліренсбромгексину знижується, а при хронічній нирковій недостатності порушується виділення його метаболітів. При багаторазовому застосуванні може кумулюватися.
Показання для застосування. Гострі та хронічні захворювання бронхів ілегенів з порушенням від ходження мокротиння: трахеїт, гострий та хронічний бронхіт різного походження, включаючи ускладнений бронхоектазами, бронхіальна астма, пневмонія, пневмоконіоз, туберкульоз легенів. Препарат також призначають для прискорення виділення рентгеноконтрастної речовини після бронхографії та в передопераційний період.
Спосіб застосування та дози. Препарат приймають внутрішньо, незалежно від прийому їжі. Дорослим – 16 мг (2 таблетки) 3–4 рази на добу. Дітям від 3 до 4років – по 2 мг (¼ таблетки) 3 рази на добу; від 5 до 14 років – по 4 мг (½ таблетки) 3 рази на добу. Курс лікування – від 4 днів до 4 тижнів.
Побічна дія. Звичайно препарат добре переноситься, але інколи можуть відмічатися алергічні реакції (шкірні висипи, риніт). У поодиноких випадках трапляються шлунково-кишкові розлади (нудота, блювання, диспепсії, загострення виразкової хвороби), підвищення активності амінотрансфер аз, ангіо невротичний набряк.
Протипоказання. Гіпер чутливість до препарату, вагітність (особливов І триместрі), годування груддю. Дитячий вік до 3 років. Відносні протипоказання: пептична виразка шлунка та 12-палої кишки, захворювання бронхів, що супроводжується дуже великим накопиченням мокротиння, порушення функцій нирок і печінки.
Передозування. Блювання, сплутаність свідомості, атаксія, диплопія, тахіпное, метаболіч-ний ацидоз легкого ступеня. Лікування: промивання шлунка, активоване вугілля, сольові проносні препарати, симптоматична терапія.
Особливості застосування. При виразковій хворобі шлунка, а також при показаннях на шлункову кровотечу в анамнезі Бромгексин слід застосовувати під контролем лікаря.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Бромгексин можна призначати в комбінації збронходилататорами, антибактеріальними препаратами, засобами, які застосовують у кардіології. Бромгексин не застосовують із засобами, що подразнюють слизову оболонку шлунка. Не застосовують також одночасно з лікарськими засобами, щомістять кодеїн, оскільки це перешкоджає відкашлюванню розрідженого мокротиння. Бромгексин сприяє проникненню антибіотиків (еритроміцину, цефалексину, окситетрацикліну) в легеневу тканину. Источник
Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому місці при температурі від +15 до+25°С. Термін придатності – 3 роки.