Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КИСЛОТА НІКОТИНОВА
Назва: КИСЛОТА НІКОТИНОВА
Міжнародна непатентована назва: Nicotinic acid
Виробник: ЗАТ "Технолог", м. Умань, Черкаська обл., Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0,05 г № 50
Діючі речовини: Можливі алергічні реакції, парестезії, запаморочення, відчуття припливу крові до голови, гіперемія шкіри обличчя та верхньої половини тулуба, гіпотензія, порушення функції печінки, виразка шлунка, аритмії, гіперурикемія. При тривалому застосуванні можуть виникати діарея, анорексія, жирова дистрофія печінки.
Допоміжні речовини: Глюкоза, кислота стеаринова
Фармакотерапевтична група: Група нікотинової кислоти (вітаміну РР)
Показання: Профілактика та лікування пелагри (авітаміноз РР); гіпоацидний гастрит, спазми судин (головного мозку, нирок, кінцівок), атеросклероз, неврит лицевого нерва, виразки та рани різної локалізації і генезу, що довго не загоюються.
Термін придатності: 4р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4362/01/01
Термін дії посвідчення: з 13.04.2006 по 13.04.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КИСЛОТА НІКОТИНОВА
АТ код: C04AC01
Наказ МОЗ: 222 від 13.04.2006


    Інструкція для застосування КИСЛОТА НІКОТИНОВА



    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    КИСЛОТА НІКОТИНОВА

    (NICOTINIC ACID)



    Загальна характеристика:

    міжнародна     та     хімічна     назви:  кислота нікотинова; піридин-3-карбонова кислота;

    основні фізико-хімічні властивості:  таблетки   білого або майже білого   кольору,   з   двоопуклою   поверхнею зі   штрихом;    

    склад: 1 таблетка містить кислоти нікотинової - 50 мг;

    допоміжні речовини: глюкоза, кислота стеаринова.


    Форма випуску. Таблетки.


    Фармакотерапевтична група. Периферичні   вазодилататори. Нікотинова кислота та її   похідні.   Код АТС С 04А С 01.    


    Фармакологічні властивості.  

    Фармакодинаміка.

    Нікотинова кислота і амід нікотинової кислоти тісно пов’язані з коферментами кодегідрази І і кодегідрази ІІ (НАД і НАДФ), які   переносять водень, беручи участь в обміні, синтетичних процесах .

    Нікотинова кислота є специфічним протипелагричним засобом,   симптомокомплексу, що розвивається внаслідок дефіциту нікотинової кислоти   при харчуванні, а також в осіб, що страждають на хронічний алкоголізм,   різного   генезу синдромах мальабсорбції, карциноїдному синдромі, цирозі печінки,   тяжкому   цукровому   діабеті   та   кахексії,   обумовленій   злоякісними   пухлинами.

    Нікотинова кислота проявляє не тільки протипелагричні   властивості, а й посилює і концентрує гальмівний процес в умовах патологічної його слабкості (неврози, істерія, психотичні стани).

    Нікотинова кислота сприяє підвищенню фібринолітичних   властивостей крові, проявляє виражену нетривалу судинорозширювальну дію,   особливо на дрібні судини, покращує мікро циркуляцію, чинить слабку   антикоагулянт ну дію. Нікотинова кислота викликає вазодилатацію, пов’язану з вивільненням ендогенного проста цикліну. Як   вазодилататор   застосовують при хворобі Меньєра та інших захворюваннях, обумовлених змінами   периферичних судин.

    Нікотинова кислота нормалізує секреторну і моторну функції шлунка та кишечнику, збільшує утворення і виділення жовчі та жовчних кислот.

    Під впливом нікотинової кислоти посилюється дезінтоксикаційна функція печінки, у зв’язку з чим її застосовують для лікування професійних і випадкових   отруєнь навіть такими високо токсичними речовинами, як похідні аніліну, а також   для запобігання та ліквідації токсичної дії лікарських засобів (барбітурати, протитуберкульозні засоби, сульфаніламіди та інші).

    Нікотинова кислота впливає також на ліпідний обмін, нормалізує вміст ліпопротеїдів крові, знижує вміст загального холестерину, ліпопротеїдів низької   щільності, три гліцеридів і підвищує вміст ліпопротеїдів високої щільності, які   мають антиат ерогенний ефект.

    Фармакокінетика.

    Нікотинова кислота рівномірно розподіляється по всіх органах і тканинах і ін активується головним чином шляхом N-метилювання і   менше - шляхом кон’югації; продукти біо трансформації екскретуються з   сечею.   Вітамін може з’являтися в сечі в активній формі, якщо в організм надходять   великі його   кількості .


    Показання для застосування. Профілактика та лікування пелагри (авітаміноз РР); гіпоацидний гастрит, спазми судин (головного мозку, нирок, кінцівок), атеросклероз, неврит лицевого нерва, виразки та рани різної локалізації і генезу,   що   довго   не   загоюються.  


    Спосіб застосування та дози. Внутрішньо, після   їжі. При пелагрі дорослим призначають по          100 мг 2 – 4 рази на добу   протягом 15 – 20 днів; дітям з 12 років  - по 50 мг 2 -3 рази на добу. При інших захворюваннях дорослим призначають по 25 мг – 50 мг (до 100 мг), дітям з 12 років – по 25 мг  2 – 3 рази на добу.

    Вищі дози для дорослих: разова – 100 мг, добова – 500 мг. При атеросклерозі та інших порушеннях обміну ліпідів (та при відсутності побічних ефектів) разову дозу можна поступово збільшити до 500 мг – 1 г, а добову – до 2 - 3 г.

    Вищі дози для дітей: разова – 50 мг, добова – 200 мг.


    Побічна дія. Можливі алергічні реакції, парестезії, запаморочення, відчуття припливу крові до голови, гіперемія шкіри обличчя та верхньої половини тулуба, гіпотензія, порушення функції печінки, виразка шлунка, аритмії, гіперурикемія.

    При тривалому застосуванні можуть виникати діарея, анорексія, жирова дистрофія печінки.  


    Протипоказання. Підвищена чутливість до нікотинової кислоти, виразка шлунка та 12-палої кишки у стадії загострення, виражене порушення функції печінки, подагра.   Діти до 12 років.


    Передозування. Великі дози Нікотинової кислоти можуть викликати периферичну вазодилатацію,   почервоніння шкіри, нудоту, блювання, печію, діарею, підвищення активності ферментів печінки, коричневу пігментацію шкіри, рідше гіперурикемію, свербіж шкіри, головний біль, шкірні парестезії (поколювання,   відчуття печії, відчуття повзання мурашок), порушення обміну глюкози,   порушення зору, холестатичну жовтяницю.

    У всіх випадках передозування необхідно припинити прийом препарату,   терапія -   симптоматична.


    Особливості застосування.  Тривале застосування нікотинової кислоти може призвести до жирової дистрофії печінки, для її профілактики в раціон хворих включають багаті на метіонін продукти або призначають метіонін та інші ліпот ропні   засоби.    

    У процесі лікування Нікотиновою кислотою (особливо великими дозами) необхідно контролю вати функцію печінки.

    З обережністю слід застосовувати препарат при гіперацидному гастриті.

    Застосування високих доз протипоказане при гепатиті, цукровому діабеті.  

    Недоцільно застосовувати Нікотинову кислоту для корекції   дисліпідемії у хворих на цукровий діабет.

    Під час вагітності та годування груддю застосування доз Нікотинової кислоти, які перевищують терапевтичні, протипоказане.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пероральні протизаплідні засоби та   ізоніазид знижують перетворення триптофану у нікотинову кислоту, і, таким чином, можуть підвищувати потребу в Нікотиновій кислоті. Препарат знижує токсичність неоміцину, барбітуратів, протитуберкульозних засобів, сульфаніламідів. Слід з обережністю призначати Нікотинову кислоту в комбінації з гіпотензивними препаратами, антикоагулянтами, ацетил саліциловою кислотою. Антибіотики можуть посилювати почервоніння шкіри, викликане Нікотиновою кислотою.


    Умови та термін зберігання. Зберігають у сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15 0С до 25 0С. Термін придатності – 4 роки.


    Умови відпуску. Без рецепта.


    Упаковка. По 50 таблеток у контейнерах полімерних.


    Виробник. ЗАТ " Технолог". Источник


    Адреса. Україна, 20300, м. Умань, Черкаська обл., вул. Залізняка, 3.






    На сайті також шукають: Оксипрогестерону капронат, Маример інструкція, Фармацитрон застосування, Дисменорм побічні дії, Ципрофарм протипоказання