ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ОКСИПРОГЕСТЕРОНУКАПРОНАТ
(Oxyprogesteronicaproas)
Загальна характеристика:
хімічна назва: 17-гідроксипрегн-4-ен-3,20-діон гексаноат;
основні фізико-хімічні властивості: масляниста рідина світло-зеленого або світло-жовтого кольору, зі специфічним запахом;
склад: 1 мл розчину містить гідроксипрогестеронукапронату 0,125 г;
допоміжні речовини – етилолеат, бензилбензоат.
Форма випуску. Розчин для ін'єкцій, в етил олеаті .
Фармакотерапевтична група. Гестагени. ATCG03D A03.
Фармакологічні властивості. Оксипрогестерону капронат -синтетичний аналог гормону жовтого тіла. Препарат викликає трансформацію слизової оболонки матки з фази проліферації в секреторну фазу, що необхідно для нормальної імплантації заплідненого яйця, а після запліднення сприяє її переходу в стан, необхідний для розвитку заплідненої яйцеклітини. Оксипрогестерону капронат також зменшує збудливість і скоротливість мускулатури матки і маткових труб, що забезпечує зберігання вагітності; стимулює розвиток кінцевих елементів молочних залоз. У малих дозах стимулює, а у великих пригнічує секрецію гонадотропнихгормонів. Гальмує дію альдостерону, що призводить до посилення секреції натрію і хлору із сечею. Чинить катаболічнута імунодепресивну дію.
Оксипрогестерону капронат більш стійкий в організмі, ніж прогестерон, діє повільніше і проявляє пролонгований гестагенний ефект. Після однократної внутрішньом'язової ін'єкції Оксипрогестеронукапронату його дія триває від 8 до 14 днів.
Фармакокінетика. Після внутрішньом'язової ін'єкціїповільно абсорбується з місця введення. Терапевтична концентрація зберігається протягом 7 - 14 днів.
Показання для застосування. Первинна і вторинна аменорея, неплідність, не виношування вагітності, альгоменореяна грунті гіпогеніталізму; гіперпластичні процеси в ендометрії, рак ендометрія, рак молочної залози.
Спосіб застосування та дози. Препарат вводять внутрішньом’язово. З метою профілактики і лікування загрозливого викидня вводять по 0,125-0,25 г (1-2 мл 12,5% розчину) 1 раз на тиждень. Оксипрогестерону капронатзастосовують тільки в першій половині вагітності.
При аменореї (первинній і вторинній) препарат призначають безпосередньо після припинення застосування естроген нихпрепаратів. Вводять 0,25 г Оксипрогестерону капронату однократно або в два прийоми.
З метою нормалізації менструального циклу Оксипрогестерону капронатвводять в дозі 0,0625-0,125 г (0,5-1,0 мл 12,5% розчину) на 20 - 22-й день циклу.
Для лікування хворих на рак матки, молочної залози препарат вводять по 3-4 мл 12,5 % розчину внутрішньом'язово щодня або через день протягом 1-10місяців. У період передопераційної підготовки і після операції призначають по 0,125-0,25 г на добу протягом 4-5 місяців.
У жінок із гіперплазієюендометрію (при відсутності гормонально активних пухлин яєчників) у віці до 45років у 1 фазі менструального циклу призначають естрогени (етинілестрадіол 0,05 мг на день із 5 по 25-й день циклу) і Оксипрогестеронукапронат по 1 мл 12,5 % розчину 1 раз на тиждень на 5, 12 і 19-йдень циклу протягом 4 - 5 циклів. Жінкам віком понад 45 років вводять тільки Оксипрогестерону капронатпо 2 мл 12,5 % розчину 1 раз на тиждень протягом 6 - 8 менструальних циклів.
Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься. Можливе підвищення артеріального тиску, набряки, альбумінурія, головний біль, зниження лібідо, акне, депресія, нагрубання молочних залоз, ациклічні кров'янисті виділення, олігоменорея.
Протипоказання. Недостатність функції печінки і нирок, гепатит, схильність до тромбозів, нервові розлади з явищами депресії, грудне вигодовування.
Передозування. При використанні підвищених доз препарату частіше виникають побічні ефекти, описані у відповідному розділі. При появігестагензалежних побічних ефектів лікування препаратом необхідно припинити, апісля їх зникнення продовжити в зменшених дозах. У разі необхідності проводять симптоматичне лікування.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Оксипрогестерону капронат ослаблює дію препаратів, що стимулюють скорочення міометрію (окситоцин, пітуїтрин), анаболічних стероїдів (ретаболіл, неробол), гонадотропних гормонів гіпофіза. При взаємодії з окситоцином зменшується лактогеннийефект. Посилює дію діуретиків, гіпотензивних препаратів, імунодепресантів, бромкриптину і системних коагулянтів. Знижує ефективність антикоагулянтів.
Умови та терміни зберігання. Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 15 °С до 25 °С. У разі застигання препарату ампулу перед застосуванням необхідно нагріти до температури 20 °С. Источник
Термін зберігання 2 роки.