Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КИСЛОТА АСКОРБІНОВА З ГЛЮКОЗОЮ
Назва: КИСЛОТА АСКОРБІНОВА З ГЛЮКОЗОЮ
Міжнародна непатентована назва: Ascorbic acid
Виробник: ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки № 10 у контурних безчарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить аскорбінової кислоти - 0.5 г
Допоміжні речовини: Тальк, кальцію стеарат, кислота стеаринова, крохмаль картопляний
Фармакотерапевтична група: Група вітаміну С
Показання: Гіпо- та авітаміноз С; підвищена потреба організму у вітаміні С в період гострих інфекційних захворювань, в період одужання після інфекційних захворювань тощо.
Термін придатності: 1 рік.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4572/01/01
Термін дії посвідчення: з 23.05.2006 по 23.05.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КИСЛОТА АСКОРБІНОВА З ГЛЮКОЗОЮ
АТ код: A11GA01
Наказ МОЗ: 773 від 04.12.2007


    Інструкція для застосування КИСЛОТА АСКОРБІНОВА З ГЛЮКОЗОЮ


    ІНСТРУКЦІЯ
    для медичного застосування препарату
    КИСЛОТА АСКОРБІНОВА З ГЛЮКОЗОЮ


    Ascorbic acid with glucose

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: ascorbic acid; g-лактон 2,3,-дегідро-L-гулонової кислоти;

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки плоско циліндричної форми, зі скошеними краями і рискою, білого або майже білого кольору. На поверхні таблеток допускається мармуровість;

    склад: 1 таблетка містить кислоти аскорбінової (вітаміну С)   0,1 г; глюкози   0,877 г;

    допоміжні речовини: тальк, кальцію стеарат, кислота стеаринова,   крохмаль картопляний.


    Форма випуску. Таблетки.


    Фармакотерапевтична група. Препарати аскорбінової кислоти (вітамін С).

    Код АТС A11G   А 01.


    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Аскорбінова кислота бере участь в окисно-відновних реакціях, метаболізмі вуглеводів, тирозину, заліза, перетворенні фолієвої кислоти на фолінієву, зсіданні крові, утворенні стероїдних гормонів, колагену та про колагену, регенерації тканин, регуляції проникності капілярів, синтезі ліпідів та білків, процесах клітинного дихання.

    Вітамін С сприяє підвищенню опірності організму до інфекцій та несприятливого впливу зовнішнього середовища, поліпшує загальне самопочуття, апетит, сприяє нормалізації сну, збільшує ефективність дії різноманітних терапевтичних заходів.

    Аскорбінова кислота має антиоксидантні та радіопротекторні властивості, зменшує геморагічні прояви променевої хвороби та стимулює кровотворення.

    Фармакокінетика. Після внутрішнього застосування аскорбінова кислота швидко всмоктується в тонкому відділі кишечнику, її максимальна концентрація в плазмі крові визначається через 4–7 годин. Із плазми вона проникає передусім в елементи крові (лейкоцити, тромбоцити, еритроцити), потім в усі тканини. Зв’язування з білками крові становить близько 25%.

    Аскорбінова кислота оборотно окислюється з утворенням дигідроаскорбінової кислоти, частина метаболізується з утворенням аскорбат-2-сульфату та щавлевої кислоти, яка виводиться з сечею. Надлишок аскорбінової кислоти виводиться із організму з сечею у незмінному вигляді.


    Показання для застосування. Профілактика та лікування гіпо- та авітамінозу вітаміну С. Забезпечення підвищеної потреби організму у вітаміні С у період росту, вагітності та лактації; при напружених фізичних та розумових навантаженнях, перевтомі, стресових станах, у період гострих респіраторних та інфекційних захворювань, при різних інтоксикаціях, геморагічних діатезах, захворюваннях сполучної тканини (ревматоїдний артрит), кровотечах (носові, легеневі, маткові); променевій хворобі, гепатиті, холециститі, хворобі Аддисона, при пораненнях м’яких тканин, які в’яло загоюються, інфікованих ранах та переломах кісток.


    Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують внутрішньо після їди.

    Дорослим з метою профілактики необхідно застосовувати по 1 таблетці на добу, дітям з 4 років – по 1/2 таблетки на добу.

    Лікувальні дози для дорослих становлять по 1 таблетці 2–5 разів на добу, для дітей – по 1/2–1 таблетці 2–3 рази на добу.

    Вагітним жінкам, після пологів та при низькому рівні вітаміну С у молоці матері необхідно застосовувати по 3 таблетки на добу протягом 10–15 днів, потім для профілактики по 1 таблетці на добу увесь період годування дитини груддю. Курс лікування залежить від характеру та перебігу захворювання.


    Побічна дія.

    В окремих випадках можливі алергічні реакції на компоненти препарату, головний біль, відчуття жару, диспептичні розлади (спазми шлунка, нудота, блювання), при тривалому застосуванні великих доз – підвищення збудження, АТ, порушення сну, тромбоцит оз, еритроцитопенія, тромбоутворення, лейкоцитоз.


    Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, тромбози та тромбофлебіти, цукровий діабет, дитячий вік до 4 років.


    Передозування. Симптоми: біль у ділянці епігастрію, нудота, блювання, діарея, свербіж та шкірні висипи, підвищена збудливість нервової системи.

    Лікування: промивання шлунка, сорбенти, симптоматичне лікування.


    Особливості застосування. При застосуванні великих доз препарату треба стежити за функцією нирок та за рівнем артеріального тиску, а також за функцією підшлункової залози.

    Не слід призначати великі дози препарату хворим з підвищеним зсіданням крові.

    Одночасне застосування препарату з лужним питтям (мінеральні води та ін.) зменшує всмоктування вітаміну С. Також всмоктування кислоти аскорбінової може порушуватися при кишкових дискінезіях, ентеритах та ахілії.

    Кислота аскорбінова може впливати на результати різних лабораторних досліджень, наприклад, при визначенні вмісту в крові глюкози, білірубіну, активності трансаміназ, лактатдегідрогенази тощо.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат зменшує токсичність сульфаніламідних препаратів, знижує дію гепарину та непрямих антикоагулянтів, сприяє засвоєнню заліза, підвищує всмоктування пеніциліну, посилює ефект побічної дії саліцилатів (ризик виникнення кристалурії).

    Використання пероральних контрацептивів знижує рівень вітаміну С в організмі.

    Сумісний прийом вітаміну С і дефероксаміну підвищує тканинну токсичність заліза, особливо в серцевому м’язі, що може призвести до декомпенсації системи кровообігу. Його можна застосовувати через 2 години після ін’єкції дефероксаміну.


    Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Термін придатності 1 рік.


    Умови відпуску. Без рецепта.


    Упаковка. По 10 таблеток у контурній без чарунковій упаковці.


    Виробник. ЗАТ “Київський вітамінний завод”. Источник


    Адреса. 04073, м. Київ, вул. Копилівська, 38. Web-сайт: www.vitamin.com.ua






    На сайті також шукають: Новокаїн, Лопракс інструкція, Азитроміцин застосування, Екстра побічні дії, Ортофен протипоказання