Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ПІРИДОКСИНУ ГІДРОХЛОРИД
Назва: ПІРИДОКСИНУ ГІДРОХЛОРИД
Міжнародна непатентована назва: Pyridoxine
Виробник: ВАТ "Днiпрофарм", м.Дніпропетровськ, Україна
Лікарська форма: Розчин для ін'єкцій
Форма випуску: Розчин для ін'єкцій 5% по 1 мл в ампулах № 10
Діючі речовини: 1 мл розчину містить піридоксину гідрохлориду - 50.0 мг
Допоміжні речовини: Вода для ін'єкцій
Фармакотерапевтична група: Група піридоксину (вітаміну В6)
Показання: Гіпо- та авітаміноз В6, токсикози вагітних, атеросклероз, анемії, різні лейкопенії, хвороби нервової системи, депресії інволюційного віку, гострі та хронічні гепатити, дерматити, оперізуючий лишай, нейродерміт, псоріаз, ескудативні діатези.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/1743/01/01
Термін дії посвідчення: з 27.08.2004 до 27.08.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ПІРИДОКСИНУ ГІДРОХЛОРИД
АТ код: A11HA02
Наказ МОЗ: 426 від 27.08.2004


    Інструкція для застосування ПІРИДОКСИНУ ГІДРОХЛОРИД

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ПІРИДОКСИНУ ГІДРОХЛОРИД

     (PYRIDOXINI HYDROCHLORID)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: Pyridoxine;(2-метил-3-окси-4,5-діоксиметил)-піридину гідро хлорид;

    основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина, рН від 2,5 до 3,5;

    склад: 1 мл розчину містить 0,05 г піридоксину гідро хлориду;

    допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

    Форма випуску. Розчин для ін´ єкцій.

    Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на систему травлення та метаболізм. Код АТС A11Н A02.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Піридоксину гідро хлорид у фосфорильованій формі входить до складу ферментів, які здійснюють процеси декарбоксилювання тапере амінування амін окислот. Активно бере участь у метаболізмі триптофану, метіоніну, цистеїну, глутамінової та інших амін окислот, обміні гістаміну, жировому обміні, покращує ліпідний обмін при атеросклерозі, підвищує діурез, посилює дію сечогінних засобів. Необхідний для нормального функціонування центральної та периферичної нервової системи.

    Фармакокінетика. З організму виводиться сечею.

    Показання для застосування. Гіпо- та авітамінози В6, токсикози вагітних, атеросклероз, сидеробластна анемія, різні лейкопенії, хвороби нервової системи (радикуліти, неврити, невралгії, паркінсонізм, хворобаЛіттла), інволюційні депресії, гострі та хронічні гепатити, себореєподібні тане себорейні дерматити, оперізувальний лишай, нейродерміти, псоріаз, ексудативні діатези. Препарат призначають також при хворобі Меньєра, повітряній та морській хворобах, для попередження або зменшення токсичних ефектів (зокрема, полі невритів) при лікуванні протитуберкульозними засобами.

    Спосіб застосування та дози. Препарат вводять внутрішньом΄ язово, внутрішньо венно або підшкірно.

    Парентерально при всіх зазначених шляхах введення звичайна добова лікувальна доза, яка призначається в 1 - 2 прийоми на день, для дорослих дорівнює 50 - 100 мг, для дітей – залежно від віку від 0,5 мг до 2 мг. Тривалість курсів лікування залежить від патології та тяжкості перебігу захворювання.

    При профілактиці В6-гіповітамінозу денна доза для дорослих становить 2 - 2,5 мг, для дітей – залежно від віку.

    При паркінсонізмі внутрішньом΄ язово вводять 2 мл 5% розчину надень (тривалість курсу становить – 20 - 25 днів, через 2 - 3 місяці проводять повторний курс). За іншою схемою лікування цього захворювання 5% розчин вводять внутрішньом΄ язово у початковій добовій дозі 50 - 100 мг, а потім щоденно дозу збільшують на 50 мг і доводять до 300 - 400 мг на добу при одноразовому введенні. Терапія при цьому здійснюється повторними курсами по 12 - 15 днівчерез 2 - 3 місяці.

    Для лікування депресії інволюційного віку піридоксин вводять по 200 мгна добу.

    При сидеробластній анемії препарат призначають внутрішньом΄ язовопо 100 мг двічі на тиждень (одночасно рекомендують прийом кислоти фолієвої, рибофлавіну, вітаміну В12).

    Для попередження невритів та інших ускладнень при терапії фтивазидом таіншими похідними гідразиду нікотинової кислоти піридоксин застосовують по 5 -10 мг на день.

    Побічна дія. Можливі алергічні реакції.

    Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату.

    Передозування. При тривалому введенні в великих дозах розвиваєтьсягіперавітаміноз В6, який характеризується різким зниженням вмісту білка в м’язових тканинах та внутрішніх органах. На ранніх стадіяхгіперавітамінозу В6 можуть виникнути висипання на шкірі, запаморочення, судоми, які потребують припинення прийому препарату.

    Особливості застосування. Слід дотримуватися обережності при тяжких ураженнях печінки, виразковій хворобі шлунка та 12-палої кишки у зв’язку з можливістю підвищення кислотності, ішемічній хворобі серця. При вагітності та годуванні груддю препарат призначається з урахуванням переваги користі від його застосування порівняно з потенційним ризиком для плода..

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні ізонікотингідразиду, пеніциліну та циклосерину може спостерігатися послаблення ефекту піридоксину. Не призначають сумісно з леводопою, оскільки при цьому послаблюється дія останньої. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці при температурі від 15 °С до 25 °С. Термін придатності 3 роки.





    На сайті також шукають: Кортексин, Ко-диротон інструкція, Анданте застосування, Мотиліум побічні дії, Макмірор комплекс протипоказання